Lelles tautastērpos izceļojušas 76 pieturvietas

Autors: Katrīna Grietiņa - 17 decembris, 2024 🕙 Lasīšanas ilgums: 3 min.

50 lelles, tērptas Latgales krāšņos tautastērpos, īpašā izstādē piestāja 76 vietās, kur tās uzskatītas par neierastām un raisījušas gana lielu uzmanību. Tagad Annuža, Baibiņa un citas lelles atkal atgriezušās mājās, lai vēstītu par ceļojumiem un turpinātu veidot savus stāstus.

Varakļānos dzied latviešu tautasdziesmu “Lobs ar lobu sastyka’’. Ar tādu pašu nosaukumu šeit pēc ilgas gaidīšanas atceļojusi leļļu izstāde, kurā  apskatāma arī animācijas filma par latgaliešu tautastērpu, valodu un dziesmām.

Iveta Seimanova biedrības “Latgales etnogrāfiskā vēstniecība” vadītāja

Tālākais bija, ka šo filmu kopā ar radošām darbnīcām Latgales etnogrāfiskā vēstniecība bija arī aizvedusi uz Dubaju emirātu bērniem. Viņiem ļoti patika, jo tautastērps ir kaut kas neredzēts.

Ārzemniekiem, protams, arī ir savi tautu tērpi, tikai citviet tiem vairs nepievērš tik lielu uzmanību, un arī neveido stāstus, kā šis – tas uzrunā, māca un ieinteresē. Bet Annužai šajā izstādē ir īpaša loma – viņu pazīst gandrīz ikviens Latgalē, jo viņai ir Vidsmuižas apvidū populārākais sieviešu vārds.

Sintija Cērpiņa Izstādes ‘’Pēcgarša’’ fotogrāfe

Šī pati lellīte Annuža, manā pusē dēvēta par Baibiņu, saveda ar Latgales etnogrāfisko vēstniecību, ar Ivetu. Tā pirms trijiem gadiem mēs nolēmām, ka mēs sāksim iemūžināt lellīti ar Latvijas cilvēkiem.

Kristīne Lagzda Hāpanena Izstādes ‘’Pēcgarša’’ māksliniece

Mans uzdevums šeit bija atspoguļot skaisto Ivetas tekstīlijas, ko viņa ir veidojusi. Esmu izdzīvojusi manu domu līniju ar krāsām, tā krāsainība dot mums klāt, lai varētu atpazīt tautastērpu.

Pēc garajiem ceļojumiem izstāde ar 50 leļļu dāmām kādu laiku paliks Latvijā, bet nesēdēs rokas klēpī salikušas – tiek kalti jauni plāni. Gaidāms projekts.

Iveta Seimanova biedrības “Latgales etnogrāfiskā vēstniecība” vadītāja

Nākamgad Daugavpilī būs ļoti nopietns pasākums – simtgade Latgales dziesmu svētkiem. Plāns ir īstenot pirmo Latgales tautastērpu skates tūri, tāpēc darbs vēstniecībai būs daudz.

Pirmie Latgales jaunatnes dziesmu svētki, kurus dēvē arī par pirmajiem Latgales dziesmu svētkiem, notika Rēzeknē 1925. gada 17.  un 18. maijā, pulcējot divus tūkstošus dalībnieku un piecus tūkstošu viesu. Par godu svarīgajai jubilejai lelles tiks īpaši gatavotas.

Dalies:

Dabas liegumā Velnezers veido tūristiem pieejamāku vidi

Lauksaimnieki no Dekšāru apkaimes priecē vietējos ar izrotātu tehniku

Līdzīgi raksti