NVO stiprina noturību pret dezinformāciju

Autors: Marta Puzāka - 26 augusts, 2024 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Latvijā ir simtiem dažādu nevalstisko organizāciju, taču sabiedrības viedoklis par tām nereti ir nepareizs: tās nedarbojas visas sabiedrības interesēs, tās nav aktuālas un svarīgas. Lai mainītu šādu attieksmi, mainītu pašu savu komunikāciju un arī cīnītos pret dezinformāciju, plānots izstrādāt īpašu kampaņu, parādot NVO darbu plašākai auditorijai.

Ar dezinformāciju nevalstiskās organizācijas arī Latgalē pēdējā laikā saskaras bieži. Lai mazinātu tos un veicinātu noturību pret dezinformāciju, vairāku organizāciju pārstāvji tiekas ideju un sadarbības hakatonā.

Regita Zeiļa Latgaliešu kultūras kustības “Volūda” valdes locekle

Viss, kas ir latgaliešu valodā, tiek finansēts no naidnieka valsts, no Krievijas. Tas tiešām ir pēdējā laikā paradījies naratīvs, ar kuru mēs mēģinām cīnīties un teikt: “Nē, paskatieties mūsu gada pārskatā, tur nav ne centa no Krievijas, naidnieku valstīm vai kā cita. Mēs cenšamies būt caurspīdīgi savā darbībā.

Lelde Zēna Biedrības “Dia+logs” pārstāve

Ir cilvēku grupa, kuri uzskata, ka HIV nepastāv, ka tā ir izdomāta slimība. Līdz ar to viss finansējujms, kas tam veltīts, un mazināšanas programmas nav īsti vajadzīgas un lietderīgas.

Mīti, dezinformācija un arī pašu nevalstisko organizāciju darba stila maiņa – nereti sabiedrībā tās tiek nepareizi uztvertas kā nebūtiskas, tikai savam labumam strādājošas. Hakatonā veiktas gadījuma analīzes – piemēri un rīcības pētnieciskās žurnālistes Evitas Puriņas vadībā, organizāciju pieredzes apmaiņa, kā arī stratēģiskas komunikācijas veicināšana un kampaņas izstrāde ar mērķi gāzt mītus.

Raimonds Platacis Mākslinieks, mārketinga speciālists

Organizācijām ir viena liela problēma, kopīgs izaicinājums, ka viņi bieži vien domā tādā projektu valodā. Specifiski strādājam ar uzdevumiem, kas ir tieši, lai izstrādātu reklāmas risinājumus, kas noķer uzreiz, pirmajā sekundē cilvēku. Paņem ar emocijām.

Dažādas tīmekļu vietas, kurām ir liela auditorija, spēj ietekmēt sabiedrības viedokli, tāpēc nevalstiskajām organizācijām ir jāapgūst arī šī valoda – kā uzrunāt personiskāk.

Liene Brizga – Kalniņa Latvijas Dabas fonda komunikācijas vadītāja

Šobrīd ir ļoti interesants laiks komunikācijai, jo ir ļoti liela kanālu daudzveidība un videi “TikTok” būtu ļoti spēcīgs instruments vienai auditorijai, bet tajā pat laikā mēs nedrīkstam aizmirst reģionālos laikrakstus. Kaut vai šie informācijas dēļi mazākās apdzīvotās vietās, pie pieturām.

Lelde Zēna Biedrības “Dia+logs” pārstāve

Ikdienā nesanāk tik daudz domāt par tādām lietām, jo ir daudz pienākumu, kas ir jādara. Šeit ir tas laiks un telpa tieši tam pievērsties – kā var citādāk pastāstīt par savu tēmu?

Regita Zeiļa Latgaliešu kultūras kustības “Volūda” valdes locekle

Jo vairāk mēs par sevi stāstīsim, jo lielāka būs izpratne sabiedrībā. Tas nozīmē – gan stāstīt par to, kā organizācijas tiek finansētas, gan arī būt caurspīdīgiem. It īpaši Latgalē, jo Latgalē ir ļoti mazs nevalstisko organizāciju skaits un vēl mazāks tādu aktīvu, spēcīgu organizāciju, kuras spēj pastāvēt pašas par sevi, būt neatkarīgas no ārējiem finansējumiem.

Pēc darba ar idejām un konceptu veidošanas, rudenī nevalstiskās organizācijas radīs kopīgu informatīvo kampaņu ar mērķi dziļāk iepazīt NVO darbu un izaicinājumus. Sadarbības projektu īsteno latgaliešu kultūras kustība “Volūda” kopā ar Pasaules Dabas fondu un Latvijas Platformas attīstības sadarbību.

Dalies:

Preiļos “Baltijas ceļu” atceras Brīvības skrējienā

“Kumeļu rotaļas” pulcē zirgmīļus pierobežā

Līdzīgi raksti