Latgalē svin Latvijas armijas 105. gadadienu

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 11 jūlijs, 2024 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Latvijas armijas dzimšanas diena šodien svinēta arī reģionos. Rēzeknes novadā 105. Latvijas armijas dibināšanas gadadienai veltītajā pasākumā akcentētas ģimenes un kopā būšanas vērtības, ar pateicības rakstiem godināti Zemessardzes veterāni, bet jaunieši spēra pirmos soļos militārajā karjerā un svinīgi nodeva zvērestu.

“Mēs katrs esam Latvijas armijas daļa. Mana Latvija. Mana atbildība.” – uzsver Zemessardzes 3. Latgales brigādes 32. kājnieku bataljona pārstāvji. Šodien Latvijas armijas 105. dzimšanas dieni veltītajā pasākumā Rēzeknes novada Rušenicā ir dažādas paaudzes: gan tie, kas armijā jau dienējuši, dien tagad un tikai tūlīt dienestu uzsāks.

Mārtiņš Bučs ZS 4. Kurzemes brigādes 52. kaujas atbalsta bataljona komandieris

Svarīgi ir kopā ne tikai, ka mēs esam Kurzemē vai Latgalē, vai Vidzemē. Vienalga mēs visi esam kopā par Latviju. Cik visi mēs kopā būsim stipri, tik Latvija arī būs stipra.

Svinīgā ceremonijā zvērestu nodeva desmit topošie zemessargi.

Jauniete Jete Kļaviņa ir no Madonas, mācās par dizaineri, bet vēlas sekot sava tēva pēdām, kurš ir viens no Nacionālo bruņoto spēku karavīriem.

Jete Kļaviņa ZS 3. Latgales brigādes 32. kājnieku bataljona zemessardze

Šobrīd mācos Latgales Mūzikas un mākslas skolā par apģērbu dizaineri. Mākslas jomā, kas ir pilnīgs pretstats, man liekas, zemessardzei. Man ir diezgan plaša pieredze Jaunsardzē jau pirms šī, tāpēc arī izlēmu šeit nākt un turpināt šo karjeras iespēju. Medicīnas iespējas šeit ir, manuprāt, vislabākās, un pilotu iespējas, ko es arī plānoju varbūt turpmāk.

Par aktīvu darbību sabiedriskajos pasākumos un mācībās godināti arī armijas veterāni, kas Zemessardzē iestājās jau tās dibināšanas pirmssākumos 1992. gadā. Vairumam no viņiem ar militāro nozari saistīta visa ģimene.

Antons Cauņa ZS 3. Latgales brigādes 32. kājnieku bataljona Veterānu apvienības priekšnieks

Dēls jaunākais zemessardzē, mazmeita šeit pat tagad ir, viņa stāsies vēl. Viens mazdēls arī zemessardzē. Vecākais dēls pulkvežleitnants robežsardzē, viņa sieva majors jau tagad robežsardzes. Tā ka militāri cilvēki esam mēs.

Pēteris Sinijs ZS 3. Latgales brigādes 32. kājnieku bataljona Veterānu apvienības pārstāvis

Lai aizstāvētu savu valsti Latviju ne tikai savu vietu vietējo, kurā mēs atrodamies, savā pagastā vai kā, lai palīdzētu cilvēkiem. Mēs veterāni šo to arī varam palīdzēt valstij, uz mašīnas pabraukt vai kādas ziņas nodot, kaut ko pārvest.

Tieši pateicoties Veterānu apvienības iniciatīvai sakopta kādreiz novārtā pamestā piemiņas zīmes “3. Jelgavas kājnieku pulka 1920. gada ziemas cīņas” apkārtne, kur svinīgais pasākums šodien arī notika.

Pēteris Sinijs ZS 3. Latgales brigādes 32. kājnieku bataljona Veterānu apvienības pārstāvis

Sirdslieta, lai tiešām šeit būtu skaisti, smuki viss iekārtots un, lai cilvēki ietu, redzētu. Tas piemineklītis bija uzcelts, bet šeit kā jaunaudze, viss vienos krūmos saaudzis bija un grūti bija to, kā saka, pamanīt. Ne tikai reizi, bet vairākas reizes bija tas piemineklis nonests, tur tajos krūmos iemests, purvā.

Antons Cauņa ZS 3. Latgales brigādes 32. kājnieku bataljona Veterānu apvienības priekšnieks

Ir šodien svētku sajūta? 105. gadi armijai. – Jā un galvenais, ka pie šī pieminekļa, kuru mēs atjaunojām, šeit ir svētki. Mēs redzam, kāda tehnika un apbruņojums tagad ir, visi priecājas, jo mums bija kas? Kā saucas “koka automāts” un viss. Vairs nekā nebija.

Latvijas armijas 105. gadadienu svinot iedzīvotāji aicināti publicēt svētku pasākumu foto un video sociālajos medijos, kā arī piedalīties ikgadējā akcijā “Pasveicini karavīru!” ar labiem vārdiem īsziņā, telefona zvanu vai kādu citu patīkamu pārsteigumu.

Dalies:

Nelegālos augu aizsardzības līdzekļus tirgo internetā

Dagdā cīnās pret atkritumu nešķirotājiem

Līdzīgi raksti