Rēzeknē apstiprina pagaidu administrācijas darba reglamentu

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 9 jūlijs, 2024 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības pagaidu administrācija strādā jau nedēļu un šodien pirmajā sēdē vienbalsīgi apstiprināts tās darba reglaments. Reglamentā noteikts atbildīgo nozaru sadalījums katram no trīs administratoriem, domes darba organizācijas kārtība un iedzīvotāju pieņemšanas laiki. Pirmo darba nedēļu administratori vērtē kā izaicinājumiem pilnu, galvenā prioritāte turpmāk būs finanšu situācijas stabilizācija.

Pirmajā pagaidu administrācijas sēdē vairums klātesošo ir atlaistās domes pārstāvji, žurnālisti un pilsētas kapitālsabiedrību vadītāji. Sēdē skata tikai vienu jautājumu: par administratoru darba reglamenta apstiprināšanu.

Guna Puce Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības pagaidu administrācijas vadītāja

Jautājums, kas ir jāatrunā, šajā reglamentā gan par pagaidu administrācijas locekļu kompetences sadalījumu, gan par darba organizāciju.

Sēde ilgst aptuveni desmit minūtes, diskusiju un jautājumu nav. Atrisinot dažas tehniskas kļūdas reglaments pieņemts vienbalsīgi.

Guna Puce Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības pagaidu administrācijas vadītāja

Es pati būšu vairāk par budžeta situāciju, Iveta Mietule būs par izglītību, kultūru. Jānis Belkovskis, savukārt, būs par attīstības projektiem.

Iveta Mietule Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības pagaidu administrācijas vadītājas pirmā vietniece

Es esmu paņēmusi to jomu, kas arī pilsētā ir ļoti būtiska un svarīga un, kas arī prasa to, ka noteikti, ka labāk, ja šo lomu uzņemas tieši administrators, kas ir vietējais.

Pagājušā nedēļā administratori apkopoja informāciju, kam šobrīd sekos padziļinātāka kapitālsabiedrību darbības un finanšu situācijas izvērtēšana.

Iveta Mietule Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības pagaidu administrācijas vadītājas pirmā vietniece

Mēs šīs te jomas vienalga risinām kopā, jo mēs tomēr esam tikai trīs cilvēki un lēmumus mēs pieņemsim vienmēr kolektīvi. Ņemot vērā šī brīža situāciju noteikti, ka lielākais izaicinājums ir budžets, finanšu situācijas stabilizācija.

Turpmāk gaidāmas arī ārkārtas sēdes.

Guna Puce Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības pagaidu administrācijas vadītāja

Pirmā darba nedēļa ir bijusi diezgan pilna un saspringta. Faktiski visu nedēļu arī visa pagaidu administrācijas komanda bijām šeit uz vietas, daudz tikšanās gan ar pārvalžu vadītājiem, gan ar kapitālsabiedrību vadītājiem. Jautājums par komisiju darbu, arī par kaut kādām ikdienas lietām, kā mēs organizējam kaut kādas dokumentu aprites un maksājumu apstiprināšanas un tamlīdzīgas lietas.

Lai arī precedenti ar domes atlaišanu valstī līdz šim ir bijuši, Rēzekne ir pirmā, kuras administratori strādā ņemot vērā jaunā Pašvaldību likuma noteikumus, tāpēc atsevišķos jautājumos un to interpretēšanā notiek arī diskusijas ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju.

Guna Puce Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības pagaidu administrācijas vadītāja

Budžets, parādsaistības, valsts aizdevuma saņemšana. Arī tur ir virkne nosacījumu, lai šo aizdevumu saņemtu, tālāk arī, lai šo situāciju atrisinātu līdz galam. Tas arī prasīs tādu papildus iedziļināšanos un vēl viens liels bloks ir attīstības projekti. Apjoms ir liels, pilsētai ambīcijas ir lielas. Vienkārši mums ir jāsabalansē, lai tā situācija būtu tāda, ka pilsēta attīstās, bet vienlaicīgi finansiālais slogs ir panesams.

Iecerēts, ka jau rīt Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības pagaidu administrācija rīkos ārkārtas sēdi, lai apstiprinātu iepirkumu komisijas sastāvu. Savukārt kārtējās sēdes notiks ceturtdienās ne retāk kā vienu reizi mēnesī, ceturtdienās rīta pusē notiks arī iedzīvotāju pieņemšana.

Dalies:

Dekšāres iegūst atpazīstamības zīmi “Viedais ciems”

Lipkes memoriāls Kārsavā godina ebreju glābēju

Līdzīgi raksti