Valsts robežsardzes koledža attīsta infrastruktūru

Autors: Marta Puzāka - 26 jūnijs, 2024 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Robežsargs ir ļoti universāla profesija – vairākas speciālizācijas jomas un darbs visā Latvijas teritorijā, tā uzsver nozares speciālisti. Taču pārliecināt jauniešus izvēlēties darbu robežsardzē kļūst arvien grūtāk. Lai veicinātu lielāku interesi un novērstu robežsargu trūkumu, Valsts robežsardzes koledža aktīvi īsteno vairākus projektus infrastruktūras attīstībai, savukārt Iekšlietu ministrija izstrādā plānus sociālo garantiju, darba vides un tehniskā nodrošinājuma uzlabošanai.

Valsts robežsardzes koledžas atjaunotajā stadionā aizvadītas pirmās sacensības – Iekšlietu ministrijas čempionāts futbolā. Stadiona atjaunošana ir tikai viens no soļiem, kas sperts, lai mācību un darba vide kļūtu pievilcīgāka.

Mariks Petrušins Valsts robežsardzes koledžas direktors

Uzlikām mākslīgo segumu tieši pašā futbola laukumā, atjaunojām apgaismojumu, tribīnes, skrejceļus. Ieviesām vairākus citus elementus, piemēram, militarizētā šķēršļu josla. Pilnveidojām stadionu atbilstoši mūsdienu prasībām, lai gan koledžas mācību darbā ikdienā to izmantotu kadeti, bet arī ne tikai kadeti, arī virsnieki, kuri šeit jau strādā vai brauc kvalifikācijas kursos, kā arī, protams, var rīkot dažādus čempionātus.

Valsts robežsardzes koledžā norāda, kā pēdējos gados vērojama pozitīva tendence – jaunieši kļūst motivētāki un vēlas iegūt augstāku kvalifikāciju. Piemēram, šogad 48% no absolventiem mācības ir beiguši ar ļoti labi, teicamām un izcilām sekmēm.

Guntis Pujāts Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis

Tas ir liels gods sargāt savu valsti, īpaši šajā sarežģītajā laikā. Ir noteikts patriotisms un tajā pašā laikā ir iespēja nopelnīt sev izdienas pensiju.

Ņemot vērā šī brīža robežsargu trūkumu valstī, no nākamā gada gaidāms būtisks sociālo garantiju pieaugums. Jau šobrīd tiek piedomāts par darba vidi, atlīdzību un materiāltehnisko nodrošinājumu.

Dimitrijs Trofimovs Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs

Šīs divas attiecīgi garantijas ir uzturdeva un kompensācija par dzīvesvietas komunālajiem pakalpojumiem. Rezultātā tas būtu 650 eiro bez nodokļiem. Otrajā, trešajā gadā šī sistēma paredzētu mēnešalgas pieaugumu. Kopumā šī ietekmē ir 253 miljoni, par ko, jāsaka, tiks lemts atbilstoši budžeta pieņemšanas procedūrai augustā.

Galvenais resurss un vērtība ir cilvēks. Aptuveni 90% no izglītojamajiem robežsardzes koledžā ir cilvēki no Latgales. Arī valsts robežsardzes koledža pieliek lielākas pūles, lai uzrunātu topošos robežsargus. Šobrīd paši jaunieši atzīst, ka viņus vairāk piesaista iespēja strādāt dzimtenē, kā arī darba, atalgojuma un mācību stabilitāte vienuviet.

Aigars Dubrovskis VRK Profesionālās izglītības dienesta inspektors virsvietnieks

Ļoti patika fiziskā sagatavotība, rīta rosmes, agri celties no rīta, uzlabot sevi labā fiziskajā formā. Tieši mani vairāk piesaistīja forma un robežsarga stāja. Dienestu turpināšu tālāk kā pasniedzējs, savas iegūtās zināšanas sniegšu topošajiem robežsargiem.

Elīna Ščerbakova VRK Profesionālās izglītības dienesta Trešā mācību rotas kadete kaprāle

Vairākus gadus, mācoties un studējot Rīgā, izvēlējos atbraukt atpakaļ uz dzimteni, uz Rēzekni, un uzsākt dienesta gaidas robežsardzes koledžā, jo uzskatu, ka tā ir ļoti stabila darba vieta, mācību vieta.

Mariks Petrušins Valsts robežsardzes koledžas direktors

Vēlu tiem, kas paskatās uz robežsardzes pusi kā iespējamo savu dienesta vietu, darba vietu, ņemt vērā, ka robežsardzes koledžā ir fantastika infrastruktūra. Ne tikai sporta infrastruktūra, bet arī mācību infrastruktūra, mācību robeža, auditorijas, kuras ir atbilstošas mūsdienu prasībām.

Šovasar plānots sākt būvēt arī Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas centra būvniecību.

Dalies:

Mazās Justīnes vecāki jau gadu apcietinājumā

Adoptēt ķepaini – atbildīgs, bet pateicīgs solis

Līdzīgi raksti