Mazās Justīnes vecāki jau gadu apcietinājumā

Autors: Marta Puzāka - 25 jūnijs, 2024 🕙 Lasīšanas ilgums: 3 min.

Ir pagājis gads, kopš Dubuļu ciema apkaimē atrasts mazās Justīnes līķis. Līdz šim notikušas vairākas tiesas sēdes, bet gala spriedums vēl nav zināms. Rogovkas ciema vietējie un kaimiņi nepacietīgi gaida tiesas spriedumu un cer, ka tiesa pieņems taisnīgu lēmumu. Apsūdzētie vecāki p saukti pie kriminālatbildības par slepkavību personu grupā, apzinoties, ka noslepkavotā persona ir bezpalīdzības stāvoklī un par cietsirdību un vardarbību pret mazgadīgo.

Reinikovu ģimenes māja stāv tukša, pagalms aizaugusi – vecāki jau gadu atrodas apcietinājumā. Tikmēr Rogovkas ciema iedzīvotāji traģisko notikumu joprojām spilgti atceras – savstarpēji pārrunā mazāk, taču pārdzīvojums joprojām ir liels.

Aina Rogovkas iedzīvotāja

Mēs atceramies Justīni. Sašutums varbūt ir pieklusis, jo zinām, kas ir vainīgie, bet tā, protams, atceramies Justīnīti. Kas notiek ar māju? Vai tur kāds brauc, dzīvo? –Es nezinu. It kā nē. Domāju, ka nē. Nedzīvo neviens un nebraukā īsti, jo tur viss ir aizaudzis.

Vietējie gan ļoti izvairīgi runā par notikušo, bet uzskata, ka apsūdzētajiem vecākiem piemērojams bargākais sods. Tāpat viņus satrauc, cik ilgs būs tiesas process.

Rogovkas iedzīvotāja

Viss tā kā ir noskaidrots, liecinieki, visi laikam ir bijuši. Viss taču ir zināms. Paši ir atzinušies, aizveduši, acīmredzot, parādījuši policijai nogalināto Justīnīti. Ko vilcinās? Mēs gaidām, gaidām, kāds būs tiesas lēmums. Ko mēs vairāk runāsim par Justīni? Nav bērna vairs un viss.

Aina Rogovkas iedzīvotāja

Tiesa lems taisnīgi. Mēs uz to ceram. Varbūt arī jau ir lēmusi, mēs tā īsti nezinām informāciju.

Jau no februāra, kad lieta tika nodota tiesai, aizvadītas vairākas tiesas sēdes. Iztiesāšanas laikā apsūdzības nav mainītas. Ģenerālprokuratūra norāda, ka valsts apsūdzība celta divām personām – meitenes tēvam un pamātei par slepkavību pastiprinošos apstākļos.

Vera Brituškina Latgales rajona tiesas Rēzeknē priekšsēdētāja palīdze

E-pasts “Iepriekšējā tiesas sēdē, 10.jūnijā, tika pabeigta liecinieku nopratināšana un  noteikta papildu tiesu medicīniskā ekspertīze. Nākošajā sēdē tiesa pāries pie rakstveida pierādījumu pārbaudes un, ja netiks pieteikti papildu lūgumi, sniegs liecības apsūdzētie.”

Nākamā tiesas sēde atlikta uz 5. augustu. Par šo vecāku izdarīto noziegumu var piemērot brīvības atņemšanu no 10 līdz 20 gadiem vai mūža ieslodzījumu.

Dalies:

Jaunie mākslinieki attēlo Viļānus gleznās

Valsts robežsardzes koledža attīsta infrastruktūru

Līdzīgi raksti