Latgolys mūzai Annai Rancānei – 65

Autors: Marta Puzāka - 20 jūnijs, 2024 🕙 Lasīšanas ilgums: 2 min.

Saeimys deputate, rakstneica, dzejneica i eistyna Latgolys mūza – tei ir Anna Rancāne. Jei ir vīna nu myusdīnu Latgolys spylgtuokajim simbolim kai litetarrā i publicistikā, tai ari Latgolys sabīdryskajā i kulturys dzeivē.

Sovys 65 godu sveiteibys Anna Rancāne aizvadeja eipašā autorvokorā, kur teikūtīs saimei, draugim i talanta cīneitojim, izskaneja juos dzejis ryndys, pasakavāts atmenuos i vīnkuorši sajusts juos dveiseliskais gaišums.

Jau gandrīz pus gadsimtu dzejniece, kas meklē gudru balsi ne tikai sevī, savā tautā, valodā, bet katrā no cilvēkiem, kas šodien ir atnākuši un kas ir skaitījuši Annas dzeju.

Anna Rancāne Dzejneica, jubilare

Fantastikas emocijas. Tik cīši gimenisks pasuokums i vīnlaikus ari tamā varēja redzēt vysu myusu spāku. Cylvāki, kuri ir nu dažaidom vītom – Kruoslova, Aglyuna, Rēzeknis nūvods, Rēzekne, vēļ Dekšuoris. Tei laikam maņ ir vysu leluokuo laime. Teišom. Nu sirds.

Pasuokuma vadmotivs ir laiks – puordūmys par laiku, kurā dzeivojam. Taipoš beja vareiba sajust eistynu latgalīšu mentalitati, ļaujūtīs Lūznovys kadriļu donču rytam, klausūtīs vieru koru “Graidi” i “Sovvaļnīku”, Mareku Gusānu i cytus muokslinīkus.

Anna Rancāne Dzejneica, jubilare

Maņ jau cīši gribātūs, kab maņ byutu daudzi dorbu, bet, prūtams, es apsazynojūs, ka laiks ir laiks. Tuo laika palīk arviņ mozuok, tys ir juoaizpylda i juostruodoj arviņ vairuok.

Kluotasūšī Annu raksturoj kai eistynu Latgolys mūzu – stypru, gūdeigu, skaistu, puordūmu i vāsmu pylnu.

Diāna Zirniņa Latgolys viestnīceibys GORS vadeituoja

Anna ir taids, es jai ari šudiņ sacieju: “Anna, tu esi cylvāks ar gaišu dvēseli. Cylvākam ar gaišu dvēseli ir gaišys dūmys i gaiši dorbi. Ap Annu ir taids mīrs. Jei ir taids kai olūts, kur pasasmeļt, pīstuot, padūmuot. Anna ir Latgolys cylvāks, kurs na tikai roda, stuosta, bet jei ari sovulaik ir cīši daudzim cylvākim ruodejusi Latgolu. Es Annai grybātu nūvieleit harmoneju, sirdsmīru i gandarejumu par tū, kū jei dora.

Piec aizvadeitami svātkim jubilarei ir jaunys īceris lelim dorbim, ar kurim radeit vaira prīcys i turēt Latgolys vuordu tuoļuok.

Dalies:

Pasienes baznīcas draudzei – 330

Valsts prezidents apseko Latvijas austrumu robežžoga būvniecības progresu

Līdzīgi raksti