LVM talkā mežā piedalās Balvu teritoriālā invalīdu biedrība

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 2 maijs, 2024 🕙 Lasīšanas ilgums: 5 min.

Jau vairākus gadus uzņēmums “Latvijas valsts meži” pasākuma “Meža dienas” gaitā organizē atkritumu savākšanas un atpūtas vietu labiekārtošanas talkas. Viena no tādām kopā sanākšanām regulāri notiek Balvu pusē, kur sakopt kādu visvairāk piemēsloto meža stūrīti pilsētas apkārtnē dodas arī Balvu teritoriālās invalīdu biedrības pārstāvji. Atsaucība katru gadu pieaug un šajā reizē pavisam savākti vairāki desmiti kubikmetru atkritumu.

Būt kopā un izdarīt labu darbu – ar šādu mērķi uzņēmums “Latvijas valsts meži” tradicionāli aprīļa nogalē aicina mežā talkot Balvu teritoriālās invalīdu biedrības pārstāvjus. Cimdi un maisi nodrošināti un pirmais lielais atradums jau teju uzreiz: sen izmesti maisi meža malā krūmos.

Iveta Balvu teritoriālās invalīdu biedrības pārstāve

Tas jau ir ieaudzis viss, sūnas pāri, augi pāri, vienkārši plastmasas maisiņos visi sadzīves atkritumi. Konservu bundžas, pudeles, lupatas, krēmu tūbiņas. Stikls. Tas vispār ir kaut kāds ārprāts, kas tur darās!

Velta Balvu teritoriālās invalīdu biedrības pārstāve

Ir gan lielāki gabarīti, gan televizori ir, gan vannas ir, gan celtniecības materiāli, gan šīferis piesvaidīts. Tik tiešām nelaba dūša paliek, gan stikli, gan pudeles, gan visādi sieviešu, gan bērnu netīrumi, vispār cilvēki ir ļoti neapzinīgi, ļoti neapzinīgi. Atved uz mežu un izmet, un piesārņo dabu. Nepadomā par to, ka daba ir ļoti vērtīga un, ka dabu ir jāsargā.

Andris Duļbinskis LVM Ziemeļlatgales reģiona Balvu iecirkņa plānotājs

Tur mežs ir izcirsts, smuka jaunaudzīte aug, tur cilvēki vairs neved iekšā, jo viņiem vajadzīgs, ka iebrauc mežā, neviens tevi neredz. Ja kaut kāds koka materiāls, dabisks, kas ir. To mēs tā nevācam, to, kas var satrupēt. Tas, kas nē, to visu, visu vācam. Tie taču nesadalās, gadu simtiem nesadalās.

Katru gadu dalībnieku atsaucība pieaug un šoreiz Meža dienu talka organizēta valsts meža masīvā vien dažu kilometru attālumā no Balvu pilsētas.

Andris Duļbinskis LVM Ziemeļlatgales reģiona Balvu iecirkņa plānotājs

Mēs izvēlamies kaut kur Balvu tuvumā, lai nav viņiem tomēr degvielu jātērē savu, lai nebrauktu lielus attālumus, bet mēs esam bijuši Viļakas virzienā, Egļovas mežos, sanāk 15 kilometru no Balviem, šī gan ir ierasta vieta, jo te ir tuvu Balviem un šurp ved.

Iveta Balvu teritoriālās invalīdu biedrības pārstāve

Vidi ir jāsakopj. Ja citi mēslo, tad mēs sakopjam! Pie katras mājas taču ir atkritumu konteineri, kur ir jāšķiro, bet nu ir cilvēki, kas nešķiro laikam.

Balvu teritoriālā invalīdu biedrības pārstāvji uzsver, ka dalība talkā dod iespēju visiem kopā līdzdarboties un justies vajadzīgiem. Arī biedrības galvenā darbība ir sniegt atbalstu, organizēt nodarbības un pasākumus, konsultācijas māmiņām un meistarklases bērniem.

Marija Duļbinska Balvu teritoriālās invalīdu biedrības valdes priekšsēdētāja

Biedrībā mēs visi darbojamies brīvprātīgi. Tā ir mūsu vēlme tāda sniegt sabiedrībai arī informāciju, ka ja cilvēki saskaras ar grūtībām, ja ir tā invaliditāte noteikta, tātad medicīna vairs jau nevar izārstēt. Ierobežotas spējas viņam būs kaut kur piedalīties, tā ka svarīgi, ka nepaliek viens pats.

Talkas noslēgumā notiek arī sarunas un spēles, katram ir iespēja piedalīties konkursos un iegūt balvas.

Marija Duļbinska Balvu teritoriālās invalīdu biedrības valdes priekšsēdētāja

Mums ļoti patīk minēt mīklas, spēlēt kaut kādas spēles kopā. Kā jau latviešiem pieņemts tradicionāli talkai tas ir cienasts. Zupiņa un šašliks. Starp citu, šogad mēs esam ļoti pateicīgi Mārtiņam Saukam. Viņš mums sponsorēja šašliku, bet zupiņu vārīja “Sendas” meitenes. Tā ka arī viņām sirsnīgs paldies par gardu cienastu.

Velta Balvu teritoriālās invalīdu biedrības pārstāve

Mēs kā invalīdu biedrība esam ļoti pateicīgi un cenšamies no sirds. Labprātīgi to visu darām mēs. Mežs ir tiešām ļoti vērtīgs, jo tas mums dod gan uzturu, gan veselību. Aug gan sēnes, gan ogas, gan smuki dzied putniņi.

Meža dienu talkā uzņēmums “Latvijas valsts meži” un Balvu teritoriālā invalīdu biedrība tiekas reizi gadā. Turpmāk sabiedrība aicināta būt apzinīgākiem un rūpēties par apkārtējo vidi. Mežā atkritumi nodara postu ne tikai dabai, bet arī putniem un dzīvniekiem.

Dalies:

Noslēdzies Višķu mazuta glabātavas sakārtošanas projekts

Atceres pasākums Konstantīna Raudives 115. gadadienai

Līdzīgi raksti