“Savas vietas un zemes spēks.” noslēdzošais 9. raidījums 27. aprīlī!

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 24 aprīlis, 2024 🕙 Lasīšanas ilgums: 3 min.

Latgales reģionālā televīzija (LRT) raidījumu cikla “Savas vietas un zemes spēks.” pārraidi noslēgs ar 9. raidījumu. Tas būs veltīts Sēlijas patriotam un vēsturisku vērtību saglabātājam Miervaldim Brodovam! Kanālā TV24 un ReTV kanāla virszemes apraidē šo raidījumu varēs redzēt 27. un 29. aprīlī.

Raidījumu cikla “Savas vietas un zemes spēks.” 9. raidījumā stāstīsim vairāk par ļoti sirsnīgu un atsaucīgu biedrības “Stendera novadnieki” pārstāvi Miervaldi Brodovu. Viņš Augšdaugavas novada Eglaines pagastā kopā ar sievu Ilgu saimnieko vairāk nekā 300 gadus senā mācītājmuižas mājā. Šajā ēkā izveidots arī muzejs par rakstnieka, garīdznieka un apgaismotāja Gotharda Frīdriha Stendera dzimtu, dzīves gājumu un izdotajām grāmatām. Brodovu ģimene aktīvi iesaistās Lašu luterāņu draudzes aktivitātēs, organizē vietējo kapu sakopšanas talkas, baltā galdauta svētkus un nupat atjaunota arī viena no baznīcas svētgleznām. Aktīvajā tūrisma sezonā mācītājmuižā vienmēr plīvo Sēlijas karogs, Miervaldis lepojas, ka viņa dzimtajā pusē dažādās salās dzīvojušas tieši sēļu ciltis.

Projektā “Savas vietas un zemes spēks.” raidījumi tapuši par deviņām dažādām personībām un vietām, to unikalitāti un vērtībām mazos lauku ciemos un pagastos. Raidījumu cikla mērķis ir veicināt lokālpatriotismu, parādīt plašākai sabiedrībai ikdienas norises mazās vietās, pierādīt, ka tieši laukos dzīvojošie cilvēki ir sava veida “Latvijas sargi”, kas arī veicina valsts ekonomikas izaugsmi, viņi ir spēks un pamats kopējai Latvijas attīstībai.

Raidījumu cikla “Savas vietas un zemes spēks.” noslēdzošā 9. raidījuma pārraide gaidāma sestdien, 27. aprīlī, pl. 17:00 kanālā TV24 un pirmdien, 29. aprīlī, pl. 17:30 kanāla Re:TV Virszemes apraidē Latgales reģionālajā televīzijā. Atkārtojums būs kanālā TV24 pirmdien pl. 15:00 un otrdien kanāla Re:TV Virszemes apraidē Latgales reģionālajā televīzijā pl. 07:00.

Visi raidījumi izvietoti LRT mājas lapā www.lrtv.lv, kā arī vietnēs https://www.facebook.com/LatgalesRegionalaTV/, https://www.youtube.com/user/LatgalesRegionalaTV un platformā https://xtv.lv/.

Gaidīsim arī jūsu atsauksmes un ieteikumus vēstulēs pa pastu, adrese: Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 98, LV-4601 ar norādi Latgales reģionālajai televīzijai vai LRT sociālo tīklu lapās, kā arī e-pastā lrt.zinas@inbox.lv vai zvanot/rakstot uz t.nr. 26339536.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “Savas vietas un zemes spēks.” saturu atbild SIA “Latgales reģionālā televīzija”. #SIF_MAF2023

Ausma Sprukte-Kozule

LRT žurnāliste

e-pasts: ausma.sprukte-kozule@lrtv.lv

Dalies:

Savas vietas un zemes spēks. 8. raidījums. Laines degsme – zirgi.

Savas vietas un zemes spēks. 9. raidījums. Sēlijas patriots Miervaldis.

Līdzīgi raksti