Atklāto Viļānu sporta halli aktīvi izmanto arī sporta entuziasti

Autors: Marta Puzāka - 12 aprīlis, 2024 🕙 Lasīšanas ilgums: 5 min.

Šī gada 22. martā beidzot sasniegts sapnis, kurš sapņos 30 gadus – tā Viļānu vidusskolas kolektīvs stāsta par jaunatklāto sporta halli, kur šobrīd jau notiek aktīva rosība: sporta stundas, interešu izglītības un iedzīvotāju treniņi. Tas ir kā labs atspēriena punkts, jo plānos ir sporta halli pilnveidot ar bagātīgāku inventāru, padarīt pieeju arvien vairākiem sporta veidiem un organizēt sacensības, turnīrus, tāpat arī kultūras pasākumus.

Ideja, kas 30 gadu laikā izsapņota un nu kļuvusi par ikdienas sastāvdaļu viļāniešiem – tā ir jaunatklātā sporta halle. Svinīgā halles atklāšanas ceremonija notika 22. martā, taču nu jau trešo nedēļu tās telpas piepildās ar skolēnu, sportistu un iedzīvotāju rosību.

Iveta Malta Viļānu vidusskolas sporta skolotāja

Šķiet, jau ļoti esam apraduši ar jauno sporta halli, to var ļoti izjust. Plašumi mums ir tikai par labu, var tiešām plašāk izmantot telpas, iespējas. Šeit ir tikai un vienīgi pozitīvie momenti. Inventārs – mums ir tiešām iegādāts ļoti bagātīgs klāsts gan florbolam, volejbolam, viss nepieciešamais fitnesam. Atliek tikai uzvilkt kedas, atnāk uz šejieni un izbaudīt šo visu.

Artis Zvīdriņš Viļānu vidusskolas 10. klases skolēns

Šī telpa ir skaista, mūsdienīga un teritoriālā ziņā daudzreiz plašāka. Šeit apgaismojums ir labāks, saule spīd un tas ir kā liels pluss. Kā arī ir daudzreiz lielāka teritorija skriet. Man kā vieglatlētam, skrējējam, tas ir ļoti labi.

Ilze Valeniece Viļānu vidusskolas direktore

Skola par to šobrīd tiešām priecājas laikam visvairāk. Tas tiešām ir mūsu sapnis. Līdz šim mēs esam dzīvojuši divās mazās sporta zālēs. Šobrīd mums ir šī lielā sporta halle un tā ir viena jauna papildu ēka gan pie Viļānu vidusskolas, gan lielām, plašām, gaišām telpām. Skolēni sākumā, kad nāca iekšā, teica: “Wow, cik šeit ir skaisti! Cik te viss ir daudz un plašs!

Ārpus sporta mācību stundā, sporta hallē šobrīd tiek atbalstīta arī interešu izglītība kā florbols, volejbols, futbols, vieglatlētika. Tāpat izveidots arī grafiks iedzīvotājiem – smagsvaru un fitnesa zāles apmeklējums. Jau šobrīd var novērot, ka sporta halles piedāvājums tiek aktīvi izmantots.

Ilze Valeniece Viļānu vidusskolas direktore

Vakardien vakarā pati biju iegājusi sporta hallē un redzēju, ka gan trenažieri, gan vingrošanas zāle, gan arī attiecīgi lielā zāle visa ir aizņemta un visas telpas tiek apdzīvotas, un visi nodarbojas. Iedzīvotājiem noteikti ir jāseko līdzi gan sociālajos tīklos, gan atnākot uz sporta halli, paskatoties noslogojuma grafiku.

Iveta Malta Viļānu vidusskolas sporta skolotāja

Jebkurš Viļānu apvienības iedzīvotājs šeit ir mīļi gaidīts – sākot no bērniem, jauniešiem un arī viņu vecākiem, vecvecākiem. Šeit tiešām ir zāles, kas piemērotas senioriem, sievietēm, gan arī ir spēka zona, kur vīrieši un pieauguši, nobrieduši jaunieši var darboties.

Sporta halles būvniecība uzsākta 2022. gada rudenī. Svinīgajā halles atklāšanas pasākumā tika pārgriezta lenta un grīdā ievietota kapsula ar skolēnu vēlējumiem. Sporta halles atklāšana ir motivācija attīstīt sportu un aktīvu dzīvesveidu ne vien skolēnu, sportistu, bet arī iedzīvotāju vidū.

Iveta Malta Viļānu vidusskolas sporta skolotāja

Viļāni vienmēr bijusi sportiska tauta un šis ir tikai mums kā stimuls vēl vairāk to turpināt, attīstīt, pilnveidoties sporta jomā. Galvenais ir radīt tādu iespēju būt aktīviem, būt sportā, uzlabot savu veselību.

Ilze Valeniece Viļānu vidusskolas direktore

Tas tiešām varētu būt arī kā pamats tam, kad varam domāt par citām papildus sporta programmu izveidēm. Un arī skolēniem šeit noteikti ir daudz lielākas citas iespējas, kurās viņi var sevi pierādīt, trenēties un sagatavoties arī lielākām, valsts mēroga, varbūt arī pat pasaules mēroga sacensībām.

Šobrīd skolas darbinieki plāno dažādus sporta halles pilnveides pasākumus, kā arī sacensības un turnīrus. Sporta halles kopējās projekta izmaksas ir vairāk nekā 3,5 miljoni eiro, no kuriem 2 miljoni ir valsts finansējums, bet vairāk nekā pus otrs miljons eiro – pašvaldības finansējums.

Dalies:

Latvijā gandrīz puse traktoru ir vecāki par 30 gadiem

Višķos iedzīvotāji neizpratnē par divu apsaimniekotāju rēķiniem

Līdzīgi raksti