“Savas vietas un zemes spēks.” 6. raidījums jau 6. aprīlī!

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 3 aprīlis, 2024 🕙 Lasīšanas ilgums: 3 min.

Latgales reģionālā televīzija (LRT) turpina raidījumu cikla “Savas vietas un zemes spēks.” pārraidi. Televīzijas ekrānos 6. raidījumu par atsaucīgu un saimniecisku katoļu prāvestu Vitāliju Filipenoku kanālā TV24 un ReTV kanāla virszemes apraidē varēs redzēt jau 6. un 8. aprīlī.

Raidījumu cikla “Savas vietas un zemes spēks.” 6. raidījumā stāstīsim vairāk par septiņu pierobežas katoļu draudžu prāvestu Vitāliju Filipenoku. Šogad aprit desmit gadi kopš Vitālijs ir ordinēts un pašlaik viņa pārraudzībā Latvijas-Krievijas un Latvijas-Baltkrievijas pierobežā ir Zilupes, Pasienes, Briģu, Lauderu, Raipoles, Rundēnu un Istras draudzes. Visur, kur Vitālijs kalpo, notiek remonti un dažādi atjaunošanas, kā arī apkārtējās vides sakārtošanas darbi. Turklāt, prāvesta aizraušanās ir koka darinājumu veidošana, daudzās baznīcās redzami viņa paša atjaunoti sakrālie priekšmeti. Zilupe ir Vitālija Filipenoka dzimtā puse, tāpēc gan prāvestam, gan vietējām draudzēm ir jo īpaši liels lepnums un prieks, ka viņš kalpo tieši šeit – mazās, sirsnīgās un ar seniem vēstures noslēpumiem bagātās vietās.

Projektā “Savas vietas un zemes spēks.” raidījumi taps par deviņām dažādām personībām un vietām, to unikalitāti un vērtībām mazos lauku ciemos un pagastos. Raidījumu cikla mērķis ir veicināt lokālpatriotismu, parādīt plašākai sabiedrībai ikdienas norises mazās vietās, pierādīt, ka tieši laukos dzīvojošie cilvēki ir sava veida “Latvijas sargi”, kas arī veicina valsts ekonomikas izaugsmi, viņi ir spēks un pamats kopējai Latvijas attīstībai.

Raidījumu cikla “Savas vietas un zemes spēks.” visi deviņi raidījumi līdz 27. aprīlim tiks pārraidīti ik sestdienu pl. 17:00 kanālā TV24 un pirmdienās pl. 17:30 kanāla Re:TV Virszemes apraidē Latgales reģionālajā televīzijā. Tāpat katram raidījumam sekos atkārtojumi kanālā TV24 pirmdienās pl. 15:00 un otrdienās kanāla Re:TV Virszemes apraidē Latgales reģionālajā televīzijā pl. 07:00.

Pēc katra raidījuma pārraides televīzijā tos varēs atrast LRT mājas lapā www.lrtv.lv, kā arī vietnēs https://www.facebook.com/LatgalesRegionalaTV/, https://www.youtube.com/user/LatgalesRegionalaTV un platformā https://xtv.lv/.

Gaidīsim arī jūsu atsauksmes un ieteikumus vēstulēs pa pastu, adrese: Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 98, LV-4601 ar norādi Latgales reģionālajai televīzijai vai LRT sociālo tīklu lapās, kā arī e-pastā lrt.zinas@inbox.lv vai zvanot/rakstot uz t.nr. 26339536.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “Savas vietas un zemes spēks.” saturu atbild SIA “Latgales reģionālā televīzija”. #SIF_MAF2023

Ausma Sprukte-Kozule

LRT žurnāliste

e-pasts: ausma.sprukte-kozule@lrtv.lv

Dalies:

Savas vietas un zemes spēks. 5. raidījums. Producente Ineta.

Savas vietas un zemes spēks. 6. raidījums. Prāvests – eistais.

Līdzīgi raksti