“Savas vietas un zemes spēks.” 5. raidījums jau 23. martā!

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 19 marts, 2024 🕙 Lasīšanas ilgums: 3 min.

Latgales reģionālā televīzija (LRT) turpina raidījumu cikla “Savas vietas un zemes spēks.” pārraidi. Televīzijas ekrānos 5. raidījumu par pētnieci un muzeoloģi Inetu Zelču-Sīmansoni kanālā TV24 un ReTV kanāla virszemes apraidē varēs redzēt jau 23. un 25. martā.

Raidījumu cikla “Savas vietas un zemes spēks.” 5. raidījumā stāstīsim vairāk par pētnieci, dažādu vēstures projektu un domnīcas “Creative Museum” vadītāju Inetu Zelču-Sīmansoni. Ineta ar vīru Raivi savā dzimtajā pusē Bozovā Ludzas novadā atjauno senu dzelzceļa māju kādreizējā Pureņu stacijā. Tāpat sadarbībā ar zinātniekiem un vietējiem iedzīvotājiem šobrīd top pētījums par dzelzceļa līnijas “Bozova-Malta” iecirkņiem, pirms tam izdotas arī vairākas grāmatas par Kārsavas vēsturi un cilvēkiem. Ineta Zelča-Sīmansone ir arī Rēzeknes Zaļās sinagogas ekspozīcijas koncepcijas autore un pētniecības projekta “Ebreju Rēzekne” vadītāja. Latgalē dzimusī un augusī muzeoloģe ir gandarīta, ka tagad savas zināšanas un pieredzi var ieguldīt tieši šīs puses atmiņu stāstu saglabāšanā un popularizēšanā.

Projektā “Savas vietas un zemes spēks.” raidījumi taps par deviņām dažādām personībām un vietām, to unikalitāti un vērtībām mazos lauku ciemos un pagastos. Raidījumu cikla mērķis ir veicināt lokālpatriotismu, parādīt plašākai sabiedrībai ikdienas norises mazās vietās, pierādīt, ka tieši laukos dzīvojošie cilvēki ir sava veida “Latvijas sargi”, kas arī veicina valsts ekonomikas izaugsmi, viņi ir spēks un pamats kopējai Latvijas attīstībai.

Raidījumu cikla “Savas vietas un zemes spēks.” visi deviņi raidījumi līdz 27. aprīlim (izņemot Lieldienu svētku nedēļu) tiks pārraidīti ik sestdienu pl. 17:00 kanālā TV24 un pirmdienās pl. 17:30 kanāla Re:TV Virszemes apraidē Latgales reģionālajā televīzijā. Tāpat katram raidījumam sekos atkārtojumi kanālā TV24 pirmdienās pl. 15:00 un otrdienās kanāla Re:TV Virszemes apraidē Latgales reģionālajā televīzijā pl. 07:00.

Pēc katra raidījuma pārraides televīzijā tos varēs atrast LRT mājas lapā www.lrtv.lv, kā arī vietnēs https://www.facebook.com/LatgalesRegionalaTV/, https://www.youtube.com/user/LatgalesRegionalaTV un platformā https://xtv.lv/.

Gaidīsim arī jūsu atsauksmes un ieteikumus vēstulēs pa pastu, adrese: Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 98, LV-4601 ar norādi Latgales reģionālajai televīzijai vai LRT sociālo tīklu lapās, kā arī e-pastā lrt.zinas@inbox.lv vai zvanot/rakstot uz t.nr. 26339536.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “Savas vietas un zemes spēks.” saturu atbild SIA “Latgales reģionālā televīzija”. #SIF_MAF2023

Ausma Sprukte-Kozule

LRT žurnāliste

e-pasts: ausma.sprukte-kozule@lrtv.lv

Dalies:

Savas vietas un zemes spēks. 4. raidījums. Uzņēmīgā Anita.

Savas vietas un zemes spēks. 5. raidījums. Producente Ineta.

Līdzīgi raksti