“Savas vietas un zemes spēks.” 4. raidījums jau 16. martā!

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 12 marts, 2024 🕙 Lasīšanas ilgums: 3 min.

Latgales reģionālā televīzija (LRT) turpina raidījumu cikla “Savas vietas un zemes spēks.” pārraidi. Televīzijas ekrānos 4. raidījumu par lauku veikala saimnieci Anitu Rutuli kanālā TV24 un ReTV kanāla virszemes apraidē varēs redzēt jau 16. un 18. martā.

Raidījumu cikla “Savas vietas un zemes spēks.” 4. raidījumā stāstīsim plašāk par aktīvu un radošu lauku veikala “Bierzgalīts” īpašnieci, Rēzeknes novada Lendžu pagasta iedzīvotāju Anitu Rutuli. Anita kopā ar ģimeni ik dienu rūpējas par kārtību un mākslinieciskiem pārsteigumiem vietējā veikalā, gan arī atjauno lauku mājas “Liepiņas” Vosku sādžā. Pirms vairākiem gadu desmitiem šajā teritorijā arī darbojās veikals, bija savs medpunkts un kūsāja kultūras dzīve. Iepriekš veikala un lauku māju saimniece ar vīru Romualdas no Lietuvas guva pieredzi uzņēmējdarbībā strādājot ārzemēs, bet tagad, atgriezušies Latvijā, viņi ļoti novērtē iespēju būt tuvāk mīļajiem, priecājas par Latgales atsaucīgajiem ļaudīm, kas ar padomu un darbu nāk talkā arī lauku māju un to apkārtnes labiekārtošanā.

Projektā “Savas vietas un zemes spēks.” raidījumi taps par deviņām dažādām personībām un vietām, to unikalitāti un vērtībām mazos lauku ciemos un pagastos. Raidījumu cikla mērķis ir veicināt lokālpatriotismu, parādīt plašākai sabiedrībai ikdienas norises mazās vietās, pierādīt, ka tieši laukos dzīvojošie cilvēki ir sava veida “Latvijas sargi”, kas arī veicina valsts ekonomikas izaugsmi, viņi ir spēks un pamats kopējai Latvijas attīstībai.

Raidījumu cikla “Savas vietas un zemes spēks.” visi deviņi raidījumi līdz 27. aprīlim (izņemot Lieldienu svētku nedēļu) tiks pārraidīti ik sestdienu pl. 17:00 kanālā TV24 un pirmdienās pl. 17:30 kanāla Re:TV Virszemes apraidē Latgales reģionālajā televīzijā. Tāpat katram raidījumam sekos atkārtojumi kanālā TV24 pirmdienās pl. 15:00 un otrdienās kanāla Re:TV Virszemes apraidē Latgales reģionālajā televīzijā pl. 07:00.

Pēc katra raidījuma pārraides televīzijā tos varēs atrast LRT mājas lapā www.lrtv.lv, kā arī vietnēs https://www.facebook.com/LatgalesRegionalaTV/, https://www.youtube.com/user/LatgalesRegionalaTV un platformā https://xtv.lv/.

Gaidīsim arī jūsu atsauksmes un ieteikumus vēstulēs pa pastu, adrese: Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 98, LV-4601 ar norādi Latgales reģionālajai televīzijai vai LRT sociālo tīklu lapās, kā arī e-pastā lrt.zinas@inbox.lv vai zvanot/rakstot uz t.nr. 26339536.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “Savas vietas un zemes spēks.” saturu atbild SIA “Latgales reģionālā televīzija”. #SIF_MAF2023

Ausma Sprukte-Kozule

LRT žurnāliste

e-pasts: ausma.sprukte-kozule@lrtv.lv

Dalies:

Savas vietas un zemes spēks. 3. raidījums. Pi ruļa – Jezups.

Savas vietas un zemes spēks. 4. raidījums. Uzņēmīgā Anita.

Līdzīgi raksti