Aglonas pagastā pasniegtas pateicības mecenātiem

Autors: Marta Puzāka - 11 marts, 2024 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Aglonas pagasta kultūras namā notika pasākums “Mecenātu vakars”. Tā mērķis ir pulcēt labas gribas ļaudis – ziedotājus, atbalstītājus, sponsorus un brīvprātīgos Aglonas pagastā, lai godinātu un pateiktos par viņu atbalstu dažādu norišu īstenošanā – dāvāto laiku, darbu un līdzekļiem Aglonas stiprināšanā un vietējās identitātes veidošanā.

Spēka avots, kas ļauj īstenot pozitīvas pārmaiņas un notikumus, pretī neprasot itin neko – tā var teikt par ziedotājiem, atbalstītājiem, sponsoriem, brīvprātīgajiem un vietējās kopienas stiprinātājiem Aglonas pagastā. Aptuveni 60 labas gribas cilvēki tika godināti pasākumā “Mecenātu vakars”.

Evija Gurgāne Viduslatgales pārnovadu fonda vadītāja

Mūsu pārliecība ir, ka līdzās tādam pašvaldības vai valsts atbalstam, vai arī ģimenes atbalstam ir vēl viens atbalsta plecs – tā ir pati sabiedrība, paši iedzīvotāji. Mecenāts ir cilvēks, kurš apzināti un ilgtermiņā atbalsta ar mākslu, zinātni vai literatūru saistītos cilvēkus, bet mecenātisma gars nozīmē labdara garu.

Pēteris Rožinskis Preiļu novada domes priekšsēdētāja vietnieks

Ziedot – es domāju, ka tā ir misija. Misija būt kopā, sajust vienotības spēku, sajust to iedvesmu un to spēku, ar kuru palīdzēt viens otram. Tad jau arī stiprināt savu kopienu, novadu, pagastu.

Tieši Aglonas pagastā jau teju astoņpadsmit gadus aktīvi darbojas biedrība “Neaizmirstule”. kas regulāri rīko dažāda veida akcijas. Tāpat jau vairākus gadus Aglonā tradicionāli notiek pasākums “Ar veļikim pa Aglyunu”, kura īstenošanā aktīvi iesaistās vietējie iedzīvotāji.

Ingūna Barkeviča Biedrības “Neaizmirstule” pārstāve

Nepārtraukti ir bijusi tāda vēlme kaut ko darīt, iegūt, parādīt, iedvesmot un iedvesmoties. Ko mūsu biedrība ir darījusi šajā laikā? – Tā ir gan rakstījusi projektus, gan īstenojusi tos, gan organizējusi dažādas apmācības, gan vides talkas, gan pilsoniski piedalījušās dažādos forumos un akcijās. Protams, ir arī labdarības veiktas – gan koncertos, gan arī atbalsta akcijās.

Gunta Gulbe-Kalvāne Biedrības “Neaizmirstule” pārstāve

Protams, tas nav tikai finansiāls atbalsts, tas ir arī kā brīvprātīgais darbs – kāds nāk, vada pasākumus, palīdz “veļikiem” trases cirst, tāpēc tas, manuprāt, priekš lauku teritorijas ir ļoti daudz.

Pēteris Rožinskis Preiļu novada domes priekšsēdētāja vietnieks

Novads, protams, lepojas, ka mums katrā pagastā, gan Preiļu pilsētā, ir ļoti daudz cilvēku, uzņēmēju, kas ir atraduši to iedvesmas pogu, iedvesmu ziedot.

Pasākumu organizēja Viduslatgales pārnovadu fonds, Aglonas kultūras nams un biedrība “Neaizmirstule”. Kā norāda to pārstāvji, sabiedrībā jūtama vēlme vairāk iesaistīties labdarībā un izrādīt brīvprātīgās iniciatīvas.

Evija Gurgāne Viduslatgales pārnovadu fonda vadītāja

Pēdējā gada laikā var novērot, ka vairāk līdzcilvēku atnāk, piemēram, uz mūsu fondu un saka – mēs gribam vākt ziedojumus un tad ir kāds mērķis, kam viņi grib vākt. Tas nozīmē, ka paši iedzīvotāji sāk izrādīt iniciatīvu, ka mēs ne tikai gribam kādu atbalstīt, bet mēs arī gribam arī organizēt šo labdarības darbu.

Gunta Gulbe-Kalvāne Biedrības “Neaizmirstule” pārstāve

Neviens cits jau mūsu vietā to vidi sev apkārt neveidos. Mēs paši esam tie, kas darīsim. Ja mēs darīsim, tad arī būs šī attīstība, tradīcijas, kopības sajūta, tāpēc es domāju, ka tas ir ļoti, ļoti svarīgi būt kopā ar otru un atbalstīt, jo citādāk jau nevar.

Pasākumu ar labestīgu humoru piepildīja vakara vadītājs Lauris Zalāns, savukārt muzikāli priecēja Ievas Pastares, Ilzes Grēveles-Skaraines un Edgara Pastara trio.

Dalies:

Ludzas novadā godināti Jauniešu gada balvas “KĀP-NES 2023” ieguvēji

Izdota grāmata par Tilžu un tilženiešu dzīvesstāstiem

Līdzīgi raksti