Ludzas novadā godināti Jauniešu gada balvas “KĀP-NES 2023” ieguvēji

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 8 marts, 2024 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Ludzas novadā jau piecus gadus notiek pasākums Jauniešu gada balva “KĀP-NES”. Tā galvenais mērķis ir godināt zinošākos, sportiskākos un radošākos jauniešus, augstus panākumus guvušas jauniešu organizācijas un iniciatīvas, izcelt brīvprātīgā darba nozīmi, kā arī pateikties jauniešu atbalsta personām. Šogad balvas pasniegtas deviņās dažādās nozarēs, par ko saņemti teju 25 nominantu pieteikumi.

Priecīgi, bet mazliet uztraukušies un gaidu pilni jaunieši, viņu vecāki, ģimenes, skolotāji un draugi pulcējas Ludzas Kultūras namā. Šeit notiek Ludzas novada Jauniešu gada balvas “KĀP-NES 2023” nominantu sumināšana. Kopumā balvas piešķirtas deviņās dažādās nominācijās. “Gada brīvprātīgais” šajā reizē ir jaunietis Dmitro no Luhanskas apgabala Ukrainā. Viņš jau gandrīz gadu dzīvo Latvijā un Ludzā aktīvi iesaistās Bērnu un jauniešu centra aktivitātēs, nometnēs un projektos.

Dmitro Čakins (Dmytro Chakin) apbalvojuma “Gada brīvprātīgais” ieguvējs no Ukrainas

Paldies maniem draugiem, jūs bijāt man liels stimuls pašattīstībā un jaunos panākumos. Šis apbalvojums nav tikai mans panākums, bet arī mūsu kolektīva panākums. Paldies visiem! Septembrī es izgāju A1 kursus, veiksmīgi tos nokārtoju, ar ko lepojos. Latviešu valoda tik tiešām ir ļoti sarežģīta valoda. Marta vidū es sākšu mācīties B2 kursos un centīšos nokārtot šo eksāmenu.

Natālija Losāne biedrības “KIRA” valdes locekle

Brīvprātīgais saņem pretī cilvēkmīlestību, draugus, līdzcilvēku novērtējumu, arī jaunas zināšanas un izaicinājumus. Brīvprātīgie. Brīvi un prātīgie! [aplausi]

Pasākumā godināti arī tie jaunieši, kam ir augsti sasniegumi mācībās, sportā, mākslā un radošajās aktivitātēs. Galveno apbalvojumu “Gada jaunietis” ieguva Amanda Leščinska. Jauniete kopā ar domubiedriem Jauniešu domē organizē pasākumus, aktīvi piedalās arī ārpusskolas konkursos.

Amanda Leščinska apbalvojuma “Gada jaunietis” Ludzas novadā ieguvēja

Pagājušā gada laikā es piedalījos Daces Melbārdes apmācībās. Līdz ar to rīkojām vairākus pasākumus visā Latvijā, izcīnīju arī braucienu uz Strasbūru, uz Franciju, kur arī piedalījos Eiropas Jauniešu dienās un uz Briseli braucu. Pēdējais bija Valentīna dienas pasākums, mēs rīkojām karaoke vakaru.

Pavisam deviņās nominācijās šogad atzinības rakstus saņēma teju 25 nominanti.

Dmitro Čakins (Dmytro Chakin) apbalvojuma “Gada brīvprātīgais” ieguvējs no Ukrainas

Tas, pirmkārt, ir ļoti patīkami, jo es strādāju nevis ar mērķi gūt kādu apbalvojumu vai labumu, bet vairāk pieredzes dēļ, lai būtu ieguvums arī citiem.

Solvita Binovska Ludzas novada Jaunatnes lietu speciāliste

Jauniešiem arī ir tas prieks un dzirkstele acīs, ka katru gadu notiek un mēs godinām un sakām paldies vārdus un tas arī ir ļoti būtiski un svarīgi. Mēs centāmies un mēģinājām atrast tās pašas, pašas īpašākās. Šogad ir nākusi viena jauna nominācija klāt – “Digitālais novada pētnieks”.

Nominantu un gada balvas saņēmēju vidū bija arī Zilupes jauniešu iniciatīvu grupa, skolēnu mācību uzņēmumu pārstāvji, deju grupa “Adrenalīns” un daudzi citi.

Dalies:

Nav vienprātības par Rēzeknes pilsētas un novada apvienošanu

Aglonas pagastā pasniegtas pateicības mecenātiem

Līdzīgi raksti