“Savas vietas un zemes spēks.” 3. raidījums jau 9. martā!

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 5 marts, 2024 🕙 Lasīšanas ilgums: 3 min.

Latgales reģionālā televīzija (LRT) turpina raidījumu cikla “Savas vietas un zemes spēks.” pārraidi. Televīzijas ekrānos 3. raidījumu par autobusa šoferi, aktieri un lauksaimnieku Jāzepu Jermacānu kanālā TV24 un ReTV kanāla virszemes apraidē varēs redzēt jau 9. un 11. martā.

Raidījumu cikla “Savas vietas un zemes spēks.” 3. raidījumā stāstīsim plašāk par kolorītu, labsirdīgu un humora pilnu personību – Jāzepu Jermacānu no Briežuciema pagasta Balvu novadā. Jāzeps kopā ar ģimeni jau vairākus gadu desmitus brauc pie stūres visdažādākajiem transporta līdzekļiem, audzē graudaugus un rūpējas par piena gotiņām lauku sētā “Kronīši”, kā arī teju no darbības pirmssākumiem Jāzeps spēlē dažādas lomas arī Baltinavas amatierteātra “Palādas” izrādēs. Nupat teātris saņēma sabiedrības simpātiju balvu “Žyks” Latgaliešu kultūras gada balvā “Boņuks 2023”. Plecu pie pleca ar Jāzepu saimnieko, dodas braucienos uz Eiropu, kā arī piedalās teātra izrādēs viņa sieva, skolotāja Vija. Abiem ir kupla ģimene (seši bērni) un pārliecība, ka tieši Latgale ir viņu laimes, spēka un mīlestības zeme.

Projektā “Savas vietas un zemes spēks.” raidījumi taps par deviņām dažādām personībām un vietām, to unikalitāti un vērtībām mazos lauku ciemos un pagastos. Raidījumu cikla mērķis ir veicināt lokālpatriotismu, parādīt plašākai sabiedrībai ikdienas norises mazās vietās, pierādīt, ka tieši laukos dzīvojošie cilvēki ir sava veida “Latvijas sargi”, kas arī veicina valsts ekonomikas izaugsmi, viņi ir spēks un pamats kopējai Latvijas attīstībai.

Raidījumu cikla “Savas vietas un zemes spēks.” visi deviņi raidījumi līdz 27. aprīlim (izņemot Lieldienu svētku nedēļu) tiks pārraidīti ik sestdienu pl. 17:00 kanālā TV24 un pirmdienās pl. 17:30 kanāla Re:TV Virszemes apraidē Latgales reģionālajā televīzijā. Tāpat katram raidījumam sekos atkārtojumi kanālā TV24 pirmdienās pl. 15:00 un otrdienās kanāla Re:TV Virszemes apraidē Latgales reģionālajā televīzijā pl. 07:00.

Pēc katra raidījuma pārraides televīzijā tos varēs atrast LRT mājas lapā www.lrtv.lv, kā arī vietnēs https://www.facebook.com/LatgalesRegionalaTV/, https://www.youtube.com/user/LatgalesRegionalaTV un platformā https://xtv.lv/.

Gaidīsim arī jūsu atsauksmes un ieteikumus vēstulēs pa pastu, adrese: Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 98, LV-4601 ar norādi Latgales reģionālajai televīzijai vai LRT sociālo tīklu lapās, kā arī e-pastā lrt.zinas@inbox.lv vai zvanot/rakstot uz t.nr. 26339536.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “Savas vietas un zemes spēks.” saturu atbild SIA “Latgales reģionālā televīzija”. #SIF_MAF2023

Ausma Sprukte-Kozule

LRT žurnāliste

e-pasts: ausma.sprukte-kozule@lrtv.lv

Dalies:

Savas vietas un zemes spēks. 2. raidījums. Valeite.

Savas vietas un zemes spēks. 3. raidījums. Pi ruļa – Jezups.

Līdzīgi raksti