Kaunatā skolēni un karavīri lej ierakumu sveces

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 23 februāris, 2024 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Kaunatas vidusskolas skolēni un citi Rēzeknes novada iedzīvotāji šomēnes lej ierakumu sveces kopā ar vietējiem karavīriem un zemessargiem. Šāda veida akciju Zemessardzes 3. Latgales brigādes 36. kaujas atbalsta bataljons organizē jau otro gadu. Šoreiz visi kopā izveidoja vairākus simtus ierakumu sveču, ko Nacionālie bruņotie spēki jau tuvākajā laikā nogādās karavīriem Ukrainā.

Katrs, pat mazs darbs, atbalsts un laba vēlējums Ukrainas karavīriem un tautai ir svarīgs arī šodien, divus gadus pēc pilna mēroga Krievijas iebrukuma – uzsver Zemessardzes 3. Latgales brigādes 36. kaujas atbalsta bataljona pārstāvji. Kaunatas vidusskolā viņi kopā ar skolēniem lej ierakumu sveces. Viena šāda svece deg vidēji piecas stundas.

Ināra Čeirāne ZS 3. Latgales brigādes 36. kaujas atbalsta bataljona zemessargs

Tās tiešām ir ļoti, ļoti nepieciešamas, jo tās sniedz… es varētu teikt, pat nodrošina karavīriem tajā kara laukā tās primārās pamatvajadzības, kas ir sasildīties. Tas ir siltums, lai varētu uzsildīt ūdeni, ēdienu pagatavot un, protams, arī gaisma. Tas tiešām ir ļoti nozīmīgs un cēls darbs, cēls mērķis, ko mēs darām.

Ierakumu sveču liešanas akciju karavīri un zemessargi tieši februārī organizē otro gadu. Šajā reizē gan ir mainīta izgatavošanas tehnika: mazāk kartona, vairāk degļu un parafīna.

Rinalds Broks ZS 3. Latgales brigādes kapelāns

Ir jāiegriež pa vidu gan vienā, gan otrā loksnē, lai varētu tās savienot kopā. Tad veidojas tāds krustiņš. Transportēšanas gadījumā, ja šis deglis nolūzt viens, lai ir kā rezerves varianti, lai varētu aizdegt šo sveci.

Matīss Kaunatas vidusskolas 10. klases skolēns

Es kā tehnisks puisis man diezgan viegli tas bija viss. Mēs esam cilvēki un visi esam, var teikt, brāļi un māsas un jāatbalsta cilvēkus savus.

Aleksandrs Kaunatas vidusskolas 10. klases skolēns

Neatkarīgi no tā, kādā valstī mēs dzīvojam, kādā mēs esam teritorijā, bet mēs visi esam cilvēki un mums katram jāpalīdz, jo visi labie darbi kādreiz atgriezīsies. Es esmu Latvijas patriots, jo tas nozīmē, ka es vienmēr par savu valsti būšu.

Vidusskolēniem Kaunatā šī ir pirmā pieredze ierakumu sveču liešanā. Lai veicinātu lielāku interesi par dalību akcijā, organizēts arī fiziskās sagatavotības konkurss.

Ināra Paramonova Kaunatas vidusskolas direktore

Skolēni ļoti atsaucīgi to uztvēra un ņemot vērā viņu vecumposmu, kad viņiem ļoti bieži ir atrautība no realitātes, šī darbnīca viņiem vairāk ļauj saprast to, ka arī viņi varbūt daļa no notiekošā. Tad, kad viņi sapratīs, ka tieši šī svece aizies un tūlīt pēc kāda laika atradīsies kara zonā, domāju viņi daudz skaudrāk jau sapratīs to realitāti.

Karavīri kopā ar ģimenēm, kā arī zemessargi un viņu civilās dzīves darba kolēģi Ukrainas iedzīvotājus atbalsta arī citos pasākumos. Piemēram, pērn Ukrainai dāvināts ģenerators un citas nepieciešamākās lietas.

Ināra Čeirāne ZS 3. Latgales brigādes 36. kaujas atbalsta bataljona zemessargs

Mēs savu palīdzību sniedzām tā, ka mēs ziedojām medikamentus, pārtiku, arī bija apģērbs, tajā laikā es vēl strādāju arī Sociālajā dienestā un arī kolēģi bija ļoti atsaucīgi un piebiedrojās mums un arī ziedoja gan apģērbus, gan medikamentus, gan pārtiku gan cilvēkiem, gan arī dzīvniekiem bija arī saziedots.

Rinalds Broks ZS 3. Latgales brigādes kapelāns

Mums jābūt līdzās, jābūt kopā ar Ukrainas tautu, kas cīnās par brīvību, neatkarību, kas cīnās par savu zemi un pēc iespējas arī palīdzēt. Jā, varbūt šādā vienkāršā veidā, vienkāršā formātā palīdzēt, bet arī kaut vai šis mazumiņš un mēs katrs ar šo mazumu spējam dāvāt arī daudz lielākas šīs lietas un daudz lielāku šo pienesumu.

Akcijas laikā sveces lietas arī Maltas vidusskolā, gan kopā ar Rēzeknes novada Bekšu un Lūznavas ciemu iedzīvotājiem. Jau pirmdien aptuveni 300 izveidotās ierakumu sveces no Latgales Nacionālie bruņotie spēki nogādās kaujas vienībām Ukrainā.

Dalies:

Justīnes Reinikovas slepkavības lieta nodota tiesai

Medību ierobežojumus pierobežā vērtē dažādi

Līdzīgi raksti