Justīnes Reinikovas slepkavības lieta nodota tiesai

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 20 februāris, 2024 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Septiņgadīgās Justīnes Reinikovas slepkavības lieta nupat nodota tiesai un pēc mēneša sekos arī pirmā tiesas sēde. Savukārt šodien tiesā Rēzeknē skatīts jautājums par piemērotā drošības līdzekļa – apcietinājums – turpmāku piemērošanu meitenītes pamātei. Viņai un Justīnes tēvam inkriminētas apsūdzības par cietsirdīgu un vardarbīgu slepkavību pastiprinošos apstākļos.

Justīnes Reinikovas slepkavības lieta nodota Latgales rajona tiesai – informē Austrumlatgales prokuratūra. Izmeklēšana ir noslēgusies, gūstot pierādījumus, ka meitenes tēvs Vladimirs un pamāte Sandra Reinikovi savā dzīvesvietā lietojuši alkoholu un sācies konflikts par sadzīviska rakstura pretenzijām pret mazo Justīni. Vecāki netika galā ar meitenītes audzināšanu un aprūpi.

Aiga Eiduka Latvijas Republikas prokuratūras preses sekretāre

preses relīze: “Apsūdzētie, apzinoties, ka tajā brīdī kopā ar viņiem atrodas arī mazā Justīne, kura ir mazgadīga un sava vecuma dēļ atrodas bezpalīdzības stāvoklī un nevar fiziski pretoties pret viņu vērstajām vardarbīgām darbībām, sāka uz meiteni kliegt un tīši sist pa viņas ķermeni un galvu, nodarot meitenei smagus miesas bojājumus, kuru rezultātā iestājās mazās Justīnes nāve.”

Maldinot Valsts policiju un sabiedrību, meitenes līķis tika noslēpts pamestas mājas pagrabā meža vidū un tēvs ar asarām acīs medijiem meloja, ka meitene ir pazudusi. Sākās plaši meklēšanas darbi.

Arhīvs 09.05.2023. Vladimirs Reinikovs Justīnes tētis

Uzreiz pa ciematu sāku staigāt, ļaudīm prasīt, arī neviens neko neredzēja. Tur sāka pieslēgties jau cilvēki, arī meklēja. Kaut kur tā ap 21:00 jau sapratu, ka te bez policijas netikt galā.

Bērnu atrada pēc trīs nedēļām un drīz vien vecāki tika aizturēti. Jau Justīnes meklēšanas laikā Valsts policijai bija aizdomas par vecāku iesaisti noziegumā.

Sanita Lazovska Austrumlatgales prokuratūras prokurore

e-pasts: “Krimināllikuma 174. panta otrās daļas sankcijā paredzēts sods: brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, sabiedriskais darbs, vai naudas sods. Bet 117. panta 2. punktā un 10. punktā sods ir mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.”

Šodien Rēzeknē tiesa lēma, ka Justīnes pamātei saglabās drošības līdzekli – apcietinājumu. Visticamāk, tāds pats lēmums gaidāms arī tēvam 22. februārī.

Valērijs Petrovskis zvērināts advokāts

Sevišķi smags noziegums tāds un nav pārsniegti termiņi, kuros cilvēks var atrasties apcietinājumā pirms tiesas. – Piekrītat tiem pantiem, kas ir izvirzīti apsūdzībā? – Bez komentāriem, bez komentāriem.

Sanita Lazovska Austrumlatgales prokuratūras prokurore

e-pasts: “Abas personas tiek apsūdzētas par sevišķi smaga noziedzīga nodarījuma izdarīšanu un līdz krimināllietas nosūtīšanai uz tiesu viņas apcietinājumā drīkst turēt 15 mēnešus no aizturēšanas dienas.”

Šobrīd sniegt komentārus par lietas būtību tiesas pārstāvji nevarot. Saņemot kriminālprocesu, tiesnesis atbilstoši savam noslodzes grafikam noteiks izskatīšanas datumu un vietu ne vēlāk kā četru nedēļu laikā.

Valērijs Petrovskis zvērināts advokāts

Es nezinu, kāds tiesnesis, varbūt Rēzeknē, Ludzā, Daugavpilī. Tur dators sadala pie kāda tiesneša būs lieta. Atbilstoši likuma prasībām gadījumā, ja cilvēki ir apcietināti, tad pirmo tiesas sēdi vajag nozīmēt mēneša laikā pēc lietas saņemšanas tiesai. Tad kaut kur martā jau būs pirmā tiesas sēde.

Vai tiesas sēde būs atklāta – nosaka tiesnesis. Pamātes advokāts uzskata: tā kā noslepkavotā meitenīte bija nepilngadīga, visdrīzāk sēde nākammēnes notiks aiz slēgtām durvīm.

Dalies:

Jauktais koris “Latgale” svin 60. jubileju

Kaunatā skolēni un karavīri lej ierakumu sveces

Līdzīgi raksti