Rudzātu vidusskolas absolventi dibina stipendiju skolēniem

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 13 februāris, 2024 🕙 Lasīšanas ilgums: 5 min.

Lai motivētu jauniešus sasniegt augstākus mērķus, pieci Rudzātu vidusskolas absolventi un kādreizējie Vītolu fonda stipendiāti šogad nolēma finansiāli atbalstīt skolēnus. Nupat jaunizveidotās stipendijas piešķirtas trīs viņu kādreizējās skolas audzēknēm. Visām meitenēm ir panākumi mācībās, olimpiādēs un ārpusskolas aktivitātēs. Vītolu fonda vēsturē šī ir pirmā reize, kad vienas skolas bijušie audzēkņi sekmē tieši savas dzimtās puses vidusskolēnu izaugsmi.

Mūsu stipendija – motivācija jūsu izaugsmei! Tā uzsver Rudzātu vidusskolas 2017. gada absolvents, programmētājs Agris Meinards Prikuls. Viņš kopā ar vēl četriem kādreizējiem skolasbiedriem nupat nodibināja stipendiju trīs aktīviem, radošiem un zinošiem vidusskolas posma audzēkņiem tieši Rudzātos.

Asnāte Jansone Rudzātu vidusskolas 12. klases skolniece

Es braukāju, apmeklēju Rīgā Jauno mediķu akadēmiju un šī stipendija palīdzēs ar visiem ceļa izdevumiem un sadzīviski. Man ļoti, ļoti interesē bioloģija, tieši cilvēkveselība, anatomija, fizioloģija un pagājušajā gadā es apmeklēju RSU māsu akadēmiju, un šogad man bija ļoti skaista iespēja, es izturēju lielu konkursu un tiku Jauno mediķu akadēmijā.

Rēzija Detkova Rudzātu vidusskolas 11. klases skolniece

Man bija ļoti liels prieks, ka es saņēmu stipendiju, jo pirmo reizi mūsu skolā ir tāda iespēja pieteikties stipendijai. Manuprāt, lieliska iespēja lauku skolās. Plānoju studēt arhitektūru, plānoju iegūto stipendiju iztērēt kursiem nākotnē.

Stipendijas apmērs 12. klases meitenēm ir 70 eiro mēnesī, bet 11. klases skolniecei – 60 eiro, kas tiks izmaksāts ik mēnesi no februāra līdz jūnijam abus mēnešus ieskaitot.

Eva Vucenlazdāne Rudzātu vidusskolas 12. klases skolniece

Naudu es izmantošu jauna datora iegādei, to esmu izdomājusi jau ļoti sen, jo pēdējais gads, tuvojas universitāte, Bez jauna datora īsti neiztikt, jo vecais ir tāds, kāds ir. Naudu es krāju jau diezgan sen, taču 11. klasē es ieguvu autovadītāja apliecību, ir dažādi pasākumi un nauda aiziet. Īsti nesanāk līdz galam sakrāt, tāpēc šī stipendija man tiešām palīdzēs.

Visi stipendijas dibinātāji aktīvi piedalās labdarības akcijās, paši studiju laikā saņēma Vītolu fonda stipendijas un tagad strādā IT un farmācijas nozarēs. Fonda darbības vēsturē kādreizējie stipendiāti pirmo reizi atbalsta tieši skolēnus, nevis studentus.

Maija Brūvere Rudzātu vidusskolas direktores vietniece

Mums noteikti jāsaka milzum lielu paldies tiem mūsu skolas pieciem absolventiem, kas šo iniciatīvu ir izrādījuši. Tie ir tiešām jaunieši, par kuriem mēs dzirdam un ļoti lepojamies, ka viņi ir mūsu skolas absolventi.

Agris Meinards Prikuls Rudzātu vidusskolas absolvents

Mācījos šajā skolā visus 12 gadus, tai skaitā, arī bērnudārzā gāju un šo ciematu varu saukt par mājām. Visvairāk jau mēs vērtējām tieši, cik ļoti būtu šim skolēnam nepieciešami papildus līdzekļi.

Vērtētas arī skolēnu sekmes, sasniegumi olimpiādēs, dalība ārpusskolas aktivitātēs un sabiedriskajā dzīvē.

Eva Vucenlazdāne Rudzātu vidusskolas 12. klases skolniece

Es biju ļoti pacilāta, es tiešām negaidīju, ka es saņemšu, jo mums ir ļoti centīga klase. Skolēni daudz kur piedalās un jau piesakoties es zināju, ka man ir konkurence. 00:30 + 00:46 Visvairāk man padodas bioloģija un ķīmija. Tie ir mani spēcīgākie. Man padodas arī valodas, taču es izvēlējos vairāk eksaktās zinātnes.

Asnāte Jansone Rudzātu vidusskolas 12. klases skolniece

Es līdzdarbojos ļoti aktīvi sabiedriskajā dzīvē, es darbojos Līvānu novada Jauniešu domē. Man ļoti patīk. Šī Jauniešu dome ļoti iemāca strādāt komandās, arī atbildības līmeni paceļ un arī vadīt komandu.

Rēzija Detkova Rudzātu vidusskolas 11. klases skolniece

Es pabeidzu Mūzikas skolu, Mākslas skolu 2021. gadā vienā dienā tas notika un ļoti ar to lepojos un vēl joprojām ikdienā es nodarbojos ar mākslu, brīvajā laikā ar rokdarbiem, patīk tamborēt un zīmēt.

Absolventi cer, ka ar stipendijas izveidi pievērsīs lielāku uzmanību lauku skolām. Rudzātu vidusskolā sasniegt kvantitatīvo kritēriju – 60 skolēni vidusskolas posmā nav reāli, šobrīd no 103 skolēniem vidusskolā mācās 24. Skolas vadība cer, ka turpmāk Izglītības un zinātnes ministrija skolu tīkla optimizācijā ņems vērā arī izglītības kvalitāti.

Maija Brūvere Rudzātu vidusskolas direktores vietniece

Jau pirmajā semestrī trīs olimpiādēs vien mums ir gūtas 14 godalgotas vietas, kas, manuprāt, ir ļoti labs tāds sasniegums. Arī šajā semestrī jau mums ir notikušas fizikas olimpiāde, ķīmijas olimpiāde un tur arī ir gūti panākumi. Arī centralizēto eksāmenu rezultāti mums gadu no gada ir augstāki, virs valsts vidējā.

Rudzātu vidusskolas absolventi iecerējuši ar stipendijām atbalstīt dzimtās puses jauniešus arī turpmāk. Savukārt, Vītolu fonds vēl līdz 1. martam aicina 12. klašu skolēnus pieteikties stipendijām studijām augstskolās.

Dalies:

Kārtību uz ūdens kontrolē arī ziemā

Starptautiskais masku festivāls šogad Viļānos

Līdzīgi raksti