Raidījumu cikls “Savas vietas un zemes spēks.” jau 24. februārī!

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 9 februāris, 2024 🕙 Lasīšanas ilgums: 3 min.

Šoziem Latgales reģionālā televīzija (LRT) uzsāks jauna raidījumu cikla “Savas vietas un zemes spēks.” pārraidi. Televīzijas ekrānos projekts sāksies un tā pirmo raidījumu par sirsnīgu un atsaucīgu pastnieci – Daigu Jurdži – Kārsavā kanālā TV24 un ReTV kanāla virszemes apraidē varēs redzēt jau 24. un 26. februārī.

Līdz aprīļa beigām raidījumos tiksimies arī ar:

  • Zilupes, Pasienes, Briģu, Lauderu, Raipoles, Rundēnu un Istras draudžu prāvestu Vitāliju Filipenoku Ludzas novadā;
  • uzņēmuma un veikala “Bierzgalīts” saimnieci Anitu Rutuli no Rēzeknes novada Lendžu pagasta;
  • autobusa vadītāju, amatierteātra “Palādas” aktieri un lauksaimnieku Jāzepu Jermacānu Balvu novada Briežuciema pagastā;
  • Miervaldi Brodovu, kas Augšdaugavas novadā aktīvi darbojas biedrībā “Stendera novadnieki” un rūpējas par vēsturisku liecību saglabāšanu Stendera muzejā Eglaines pagastā;
  • novadpētnieci, aktīvu Vārkavas draudzes pārstāvi un kādreizējo Vārkavas pamatskolas darbinieci Valentīnu Mačāni Preiļu novadā

u.c. radošām, aktīvām un patriotiskām personībām visā Latgalē!

Projekts “Savas vietas un zemes spēks.” vēsta par deviņām dažādām personībām un vietām, to unikalitāti un vērtībām mazos lauku ciemos un pagastos. Raidījumi būs par cilvēkiem, kas, darot savu darbu, iedvesmo apkārtējos un ir pelnījuši būt pamanīti, viesosimies gan krāšņākajos tūrisma un sakrālajos objektos, gan izzināsim nostāstus un izcelsim mazāk zināmus faktus.

Raidījumu cikla mērķis ir veicināt lokālpatriotismu, parādīt plašākai sabiedrībai ikdienas norises mazās vietās, pierādīt, ka tieši laukos dzīvojošie cilvēki ir sava veida “Latvijas sargi”, kas arī veicina valsts ekonomikas izaugsmi, viņi ir “spēks un pamats” kopējai Latvijas attīstībai.

Raidījumu cikla “Savas vietas un zemes spēks.” visi deviņi raidījumi sākot ar 24. februāri līdz 27. aprīlim (izņemot Lieldienu svētku nedēļu) tiks pārraidīti ik sestdienu pl. 17:00 kanālā TV24 un pirmdienās pl. 17:30 kanāla Re:TV Virszemes apraidē Latgales reģionālajā televīzijā. Tāpat katram raidījumam sekos atkārtojumi kanālā TV24 pirmdienās pl. 15:00 un otrdienās kanāla Re:TV Virszemes apraidē Latgales reģionālajā televīzijā pl. 07:00.

Pēc katra raidījuma pārraides televīzijā tos varēs atrast LRT mājas lapā www.lrtv.lv, kā arī vietnēs https://www.facebook.com/LatgalesRegionalaTV/, https://www.youtube.com/user/LatgalesRegionalaTV un platformā https://xtv.lv/.

Gaidīsim arī jūsu atsauksmes un ieteikumus vēstulēs pa pastu, adrese: Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 98, LV-4601 ar norādi Latgales reģionālajai televīzijai vai LRT sociālo tīklu lapās, kā arī e-pastā lrt.zinas@inbox.lv.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “Savas vietas un zemes spēks.” saturu atbild SIA “Latgales reģionālā televīzija”. #SIF_MAF2023

Ausma Sprukte-Kozule

LRT žurnāliste

e-pasti: ausma.sprukte-kozule@lrtv.lv

Dalies:

“Savas vietas un zemes spēks.” 1. raidījums jau 24. februārī!

Līdzīgi raksti