Skaistā aizvadīts Latgales mednieku kauss

Autors: Marta Puzāka - 7 februāris, 2024 🕙 Lasīšanas ilgums: 3 min.

Medniekiem Latgalē ir savi tradicionālie gada svētki – tās ir sporta spēles “Latgales mednieku kauss”, kur vienuviet pulcējas mednieku kolektīvi, lai ne vien baudītu ziemas priekus, bet arī pierādītu savas profesionālās spējas, apmainītos vērtīgā pieredzē un izgaršotu dažādus mednieku kulinārijas labumus.

Šaušana mērķī, ieroča salikšana, trofejas uzvilkšana kalnā ir tikai daži no mednieku sacensību trases posmiem. Jau 11. reizi tradicionālās sporta spēles, pulcējot kopā 22 draudzīgas un atraktīvas mednieku komandas, aizvadītas Krāslavas novada Skaistas pagastā.

Raimonds Nipers m/k “Andzeļu mednieks”

Trase bija laba, labi pārdomāta. Skriet bija viegli, patīkami, konkursi bija labi, bet visu izšķir šaušana. Savā laikā labākais rezultāts, ko esam izšāvuši, ir deviņi mērķi no desmit šāvieniem.

Aleksandrs Stepiņš Andrupenes mednieku kolektīva vadītājs

Nevar jau visu laiku pa krūmiem ložņāt vien, vajag kaut kādus svētkus. Atpūsties ar saimi un lai visi kolektīvi varētu sanākt kopā. Saliedēšanās, sadraudzība.

Viens no kolektīvu gaidītākajiem pārbaudījumiem ir kulināru konkurss – uz ugunskura jāgatavo viens ēdiens no medījumiem. Tradicionāli tiek gatavotas zupas, kur katram medniekam ir sava īpaša, noslēpumā recepte.

Genādijs Andrupenes mednieku kolektīva pārstāvis

Šodien būs jauns kuilis – ribiņas un mīkstums. Būs klasiskais harčo. Šī jau ir gadiem iestrādāta recepte. Jau trīs gadus pēc kārtas bija pirmā vieta. Mēs gatavojam divus katlus, lai visi varētu paēst un mēs varētu saņemt pateicību no šiem cilvēkiem.

Aivars Umbraško m/k “Aulejas”

Būs ar meža cūciņu. Mazu ruksīti. Bez mēra pazīmēm, bez sāpēm no trihinellām. Sievietes, es uzreiz saku, ka ir saimnieces mājās, virtuvē. Tad, kad ir runa par medījuma viršanu, tad saimnieki esam mēs.

Sporta spēles pirmo reizi organizētas 2013. gadā, pulcējot vien četras Krāslavas apkaimes komandas. Šogad – 22.

Aivars Umbraško m/k “Aulejas”

Esam mednieki ar pilnu sirdi. Vienmēr esam par medībām, par sacensībām, par atpūtu, par drošu būšanu kopā.

Aleksandrs Stepiņš Andrupenes mednieku kolektīva vadītājs

Dvēsele grib svētkus. Ar citiem no pagājušā gada neesam tikušies – kā jums gāja, kā viņiem gāja. Visas aktualitātes daudz maz pārrunājam ar pazīstamajiem, kaimiņiem.

Vēl sacensībās medniekiem bija jāpārvar šķēršļu josla, skriešana ar mugursomu un munīciju un daudz kas cits. Mednieku svētki ir iespēja pārrunāt jomas aktualitātes, problēmjautājumus un dalīties pieredzē. Un daudzi ir jau vienojušies – tikties nākamgad.

Dalies:

Rēzeknē protestā pulcējas lauksaimnieki no visas Latgales

Mājokļiem Latgalē lielāks pieprasījums, nekā piedāvājums

Līdzīgi raksti