Augšdaugavas novadā sumināti labākie sportisti

Autors: Marta Puzāka - 31 janvāris, 2024 🕙 Lasīšanas ilgums: 5 min.

Jau vairākus gadus Augšdaugavas novadā par tradīciju ir kļuvusi labāko sportistu, treneru, sporta komandu, pasākumu un atbalstītāju godināšana, pasniedzot “Gada balvu sportā”. 2023. gads aizvadīts ar augstiem panākumiem dažādos sporta veidos, piemēram, volejbolā un svarbumbu celšanā.

Augšdaugavas novada kultūras centrā “Vārpa” sapulcējušies tie, kas profesionālajā sportā ir uz “Tu”. Šeit ikgadējā tradīcijā apbalvoti stiprākie, izturīgākie un mērķtiecīgākie sportisti, kas 2023. gadā startējuši dažāda mēroga sacensībās un guvuši augstus sasniegumus. Tāpat arī treneri, sporta komandas un atbalstītāji, kas vērienīgi ieguldījušies novada sporta jomas attīstībā.

Gunārs Kucins Augšdaugavas novada pašvald. centrālās pārv. sporta nod. vadītājs

Mēs skatāmies pēc tā, kā gada griezumā viņi ir startējuši – kādās sacensībās, kā viņiem veicies. Bija nominācijas, kur bija ļoti viegli, teiksim, vienbalsīgi. Izvērtēšanas komisija bija deviņi dalībnieki un bija nominācijas, kurās praktiski vienbalsīgi, diezgan ātri, bez diskusijām bija skaidrs uzvarētājs. Bija nominācijas, kurās tiešām bija lielas diskusijas, bija grūti, jo līdzvērtīgi rezultāti.

Arvīds Kucins Augšdaugavas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs

Kā vienmēr jātiecas uz to virsotni, ko sauc par “Olimpu” sportistu vārdā, jo tos Olimpus vienmēr var sasniegt, nostāvēt uz pjedestāla. Ja tas sasniedzams vairākas reizes pēc kārtas, tad tas tik tiešām ir augstas raudzes sportists.

Augšdaugavas novada sporta joma ir plaši pārstāvēta – volejbols, basketbols, vieglatlētika, bokss, peldēšana, brīvā cīņa un daudz kas cits. Svarbumbas celšanā novadniece Aleksandra ir Latvijas čempione svara kategorijā līdz 53 kilogramiem. 17 gadus vecā meitene ar šo sporta veidu aizraujas jau divus gadus.

Aleksandra Jegorova Novada gada sportiste neolimpiskajos sporta veidos

Bija vairākas sacensības, pārsvarā visur 1. vai 2. vieta. Tagad aktīvi gatavojamies nākamajām sacensībām, kuras būs 10. februārī. Ja trenējies, tad viss notiek pats par sevi. Jo biežāk apmeklē treniņus, jo vairāk sasniedz. Citādāk šajā sporta veidā nevar. Kā minimums divas reizes nedēļā noteikti jātrenējas ar smagsvariem.

Savukārt Sventes vidusskolas 12. klases skolēns Armands pērnajā gadā kļuva par Latvijas čempionu volejbolā. Pēc skolas absolvēšanas viņš sevi gribēt redzēt profesionālajā sportā.

Armands Rokjāns Novada gada sportists

Ļoti grūts darbs bija padarīts, jo bija gan kāpumi, gan kritumi visas sezonas laikā, bet uz to galveno sezonas daļu mums pietika spēka uzvarēt un dabūt čempiona titulu. Trenējamies mēs piecas reizes nedēļā vakaros, dažreiz pa rītiem sanāk. Vecāki un tuvinieki dzen mani uz priekšu un nedod nolaist rokas grūtos brīžos, uzmundrina tā sakot.

Balvu nominācijā par “Mūža ieguldījumu sportā” saņēma Aleksandrs Sibircevs – Sventes vidusskolas direktors, kurš visu dzīvi veltījis jauniešu sportiskā talanta atklāšanai.

Aleksandrs Sibircevs Nominācijas “Mūža ieguldījums sportā” saņēmējs

Man par piemēru kalpoja man vecākais brālis, kurš sāka nodarboties ar velosipēdu. Man arī gribējās, mācoties Višķu pamatskolā, ar kaut ko arī izcelties un tāpēc es sāku trenēties vieglatlētikā pie Genādija Misļakina. 0Pēc tam, turpinot mācības Špoģu vidusskolā, parādījās sasniegumi. Kad kaut kas izdodas, rodas interese un stimuls, parādās mērķi, tāpēc, lai turpinātu nodarboties ar sportu, iestājos Latvijas fiziskās kultūras institūtā, lai kļūtu par sporta skolotāju turpmāk.

Konkursā apbalvotas arī izglītības iestādes, pagasta pārvaldes, seniori un komandas.

Gunārs Kucins Augšdaugavas novada pašvald. centrālās pārv. sporta nod. vadītājs

Novēlētu, lai nepazūd cīņasspars, aktivitāte un mīlestība pret sportu. Lai viņiem saglabājas veselība un izvairās no traumām. Tāpat arī novēlu finansiālu atbalstu no novada, lai pieņemtu veiksmīgu budžetu sportistiem.

Aleksandrs Sibircevs Nominācijas “Mūža ieguldījums sportā” saņēmējs

Ilgu, sportisku dzīvi tāpēc, ka sportista dzīve ir ļoti trausla. Var iegūt vienu traumu, kura uzliks krustu visai karjerai un ar to var viss beigties. Lai viņiem ir veselība, spēks, izturība, pacietība sasniegt savus mērķus!

Par priekšnesumiem pasākuma laikā parūpējās baletu deju studija “Antra”, Andžeja Grauda Bungu skolas bundzinieki un soliste Lidija Breska.

Dalies:

Baltinava pievienojas akcijai “SKOLĀM BŪT!”

JEPVĢ notika Preiļu robotikas čempionāts

Līdzīgi raksti