Krāslavas novadā jaunām darba vietām trūkst kvalificēta darbaspēka

Autors: Marta Puzāka - 24 janvāris, 2024 🕙 Lasīšanas ilgums: 3 min.

Šūšanas uzņēmumā “Nemo” Krāslavas novadā pēc vairāku gadu finansiālām grūtībām piedzīvotas izmaiņas – atklāts otrs cehs, kurā nu rūc desmitiem šujmašīnu un savu roku pie inovatīvu telšu, matraču un ceļošanas čemodānu izstrādes liek kā pieredzējuši šuvēji, tā arī iesācēji – bēgļi, vietējie un reemigranti. Lai arī Latgalē ir viens no augstākajiem bezdarba rādītājiem, atrast kārtīgus darba darītājus ir liels izaicinājums.

Ukrainas kara bēgle Jūlija šūšanas cehu par savu darba vietu sauc jau piekto mēnesi. Iepriekš viņai dzimtenē bijis savs tetovēšanas uzņēmums. Pirms dzīves Latvijā viņa nekad nevarētu iedomāties, ka kādreiz spēs iemīlēt šuvējas profesiju.

Jūlija Kara bēgle no Donbasa Ukrainā

Tā kā esmu cilvēks- māksla, tas man ir ļoti tuvs, kaut arī iepriekš sevi šajā jomā neredzēju. Visi brīnās – “Jūlija, tu šuj?! Kā tas iespējams?” Kad apsēdos, skatījos uz šujmašīnas un domāju – kas, kur, kā? Tagad zinu katru šujmašīnu, katru šuvi.

Ilggadējais šūšanas uzņēmums “Nemo”, kas pamatā šuvis sieviešu virsdrēbes, nu sadarbībā ar zviedriem atklājis jaunu ražošanas cehu tūrisma ekipējumam. Tas devis 20 jaunas darbavietas, bet joprojām darbinieku trūkst.

Jūlija Kara bēgle no Donbasa Ukrainā

Nestrādāju sliktāk par tiem, kas strādā daudzus gadus. Šuju nojumes, kas uzstādāmas virs telts. Tā ir divkārša drošība no lietus. Pati telts ir ūdens necaurlaižama, bet es šuju papildu aizsardzību.

Inga Zemdega-Grāpe SIA “Nemo” valdes priekšsēdētāja

Cilvēku skaits tiešām ir nepietiekošs, it īpaši tāds, kurš ir spējīgs strādāt. Sāksim ar to, ka ir disciplīna, ka darbs sākas astoņos un tas ir līdz pieciem. Ir jāstrādā rūpīgi, ar augstu kvalitāti un atbildības sajūtu.

Jaunā ceha tālākie virzības plāni ir piesaistīt vēl vismaz 30 kvalificētus šuvējus, to vidū arī vīriešus, jo tūrisma ekipējumam piemīt liels svars.

Inga Zemdega-Grāpe SIA “Nemo” valdes priekšsēdētāja

Ja mēs rēķinām, ka mums būs 5 miljoni apgrozījums, tad divi miljoni – tas būs šis otrais cehs. Bet tas ir tikai pirmais gads. Es pilnībā esmu pārliecināta, ka ceha apgrozījums būs lielāks

Ida Aransson Tekstila inženiere konstruktore

Mūsu ambīcijas ir ar lielu, zinošu darbinieku komandu un vietējo vadību šeit, “Nemo”, izveidot jaunu, pieprasītu uzņēmējdarbību. Tādu, kādu jūs to redzat šodien. Mēs nepārtrauksim ieguldīt jaunas investīcijas ēkā, aprīkojumā un svarīgākais – pareizajos cilvēkos.

Uzņēmums SIA “NEMO” ir viens no lielākajiem darba devējiem Krāslavas novadā, kur pērn nodarbināti ap 150 darbinieku. Šobrīd šuvējam bez pieredzes piedāvā algu 800 eiro pirms nodokļiem, savukārt ar pieredzi 1000 eiro pirms nodokļu nomaksas. Krāslavas novadā reģistrēti 4000 uzņēmumi, taču vairāk nekā 2000 pēdējo gadu laikā likvidēti. Šobrīd bezdarba rādītājs Latgalē ir 10,5 procenti.

Dalies:

Eglainē apskatāma sena koka veļasmašīna

Daugavpilī atklāta Vienas pieturas aģentūras filiāle

Līdzīgi raksti