Daugavpilī atklāta Vienas pieturas aģentūras filiāle

Autors: Marta Puzāka - 24 janvāris, 2024 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Vienas pieturas aģentūrā būs iespēja bēgļiem, trešo valstu pilsoņiem un citiem iebraucējiem saņemt informatīvu atbalstu klātienē vai elektroniski, ar mērķi risināt jautājumus, kas saistās ar dzīvesvietu, valodu, izglītību, dokumentāciju un citām dzīvei svarīgām tēmām. Tas ir Sabiedrības Integrācijas fonda projekts, kas pēc lielā pieprasījuma jau trešo aģentūras filiāli atklājis Daugavpilī.

Valodas kursi, bankas konta atvēršana, darba vakances, skolas un citas dzīves nepieciešamības nu trešo valstu pilsoņiem un citiem iebraucējiem palīdzēs apgūt nupat atklātā Vienas pieturas aģentūra filiāle Daugavpilī. Tās galvenais mērķis ir vienuviet sniegt informatīvo atbalstu, lai personām, kas pārceļas uz dzīvi Latvijā, iekļaušanās sabiedrībā notiktu pēc iespējas veiksmīgāk.

Zaiga Pūce Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta vadītāja

Cilvēki, kuriem ir nepieciešamība iegūt vai nu informāciju vai nokārtot dokumentus, vai viņiem, piemēram, ir nepieciešams jurists vai psihologs, tad visus šos pakalpojumus varēs gūt vienuviet. Vienas pieturas aģentūras kolēģi sazinās un strādā vai nu ar PMLP vai Nodarbinātības valsts aģentūru vai citām pašvaldības institūcijām, lai pēc iespējas cilvēkam palīdzētu atrisināt to problēmu, cik maksimāli to ir iespējams atrisināt.

Ilze Onzule Daugavpils valstpilsētas izglītības pārvaldes pārstāve

Bija viens tāds gadījums, kad itāļu tētis atbrauca uz šejieni, vēlēdamies būt kopā ar savu dēlu. Viņš piesakās kursiem, bet viņš zina tikai itāļu valodu un nevienu citu. Līdz ar to man nācās skriet pa pilsētu un meklēt kādu cilvēku, kurš zina itāļu valodu, lai sēdētu blakus, kopā ar viņu kursos, lai mācītos.

Vienas pieturas aģentūras filiāles strādā arī ar vietējiem uzņēmējiem, kuriem piesaistīti darba ņēmēji no trešajām valstīm un ārzemju studentiem. Tāpēc arī citu reģionālo filiāļu vietas – Liepājā un Jelgavā – nav izvēlētas nejauši. Tur atrodas augstskolas, kas īsteno Erasmus+ apmaiņas projektus.

Zaiga Pūce Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta vadītāja

Mēs šobrīd esam apkalpojuši ap četriem tūkstošiem cilvēku, līdz ar to tas aptuveni ir tas skaits, ar kuru mēs rēķināmies – 50 klienti mēnesī, kurus mēs droši varētu ne tikai konsultēt, bet arī sagatavot viņiem sociālekonomiskās iekļaušanas plānu, piešķirt mentoru, kurš vajadzības gadījumā palīdz atrast bērnudārzu, skolu, varbūt kādus pabalstus vai ģimenes ārstu atrast.

Vienas pieturas aģentūras darbs nesīs pienesumu arī citām institūcijām. Iebraucēju integrācija sabiedrībā ir ļoti būtiska, tādēļ vietējiem būtu jāizrāda iecietība un izpalīdzība tiem, kas vēlas savu dzīvi saistīt ar konkrēto vietu.

Ilze Onzule Daugavpils valstpilsētas izglītības pārvaldes pārstāve

Man bija tāda situācija ar vairākām ukraiņu ģimenēm, kuras 2022. gadā, bēgot no kara, atrada patvērumu Daugavpilī. Te nostrādāja cilvēcīgums un arī personīgā attieksme, jo tā, kā mēs izturamies pret citiem cilvēkiem, tā arī to emociju cilvēks aiznes uz citu valsti. Viņi ir ļoti pateicīgi daugavpiliešiem gan par sirsnību, gan tām personīgajām stundām, kuras mēs veltījām viņiem, lai viņiem pateiktu, ka viss ir kārtībā, viss ir labi, jūs izdzīvosiet, nekas slikts nenotiks. Cilvēkiem jau ļoti vajag šos labos vārdus, lai viņi noticētu.

“Vienas pieturas aģentūra” ir Sabiedrības integrācijas fonda projekts. Tuvākajā laikā tiks izstrādāta arī interneta mājaslapa, tāpat arī plānojas atklāt reģionālo filiāli Valmierā.

Dalies:

Krāslavas novadā jaunām darba vietām trūkst kvalificēta darbaspēka

RTA digitalizē un modernizē studiju procesu

Līdzīgi raksti