Rēzeknes novadā darbu uzsākusi pašvaldības policija

Autors: Marta Puzāka - 15 janvāris, 2024 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Nu jau ir aizritējusi vairāk nekā nedēļa, kopš likumiskā kārtā katrā pašvaldībā jādarbojas pašvaldības policijai. Rēzeknes novadā darbu uzsākuši seši pašvaldības policisti, iekārtots iecirknis Audriņos un pieejamas četras darba automašīnas. Kā atzīst vietvara – pašvaldības policijas izveide bijusi veiksmīga un īpašas pūles nav sagādājusi. Savukārt citās pašvaldībās darbs rit atšķirīgi – kādā izsludinātas vakances, citur – plānojas vien iecirkņa atrašanās vieta.

Rēzeknes novada jaunā pašvaldības policija pirmajā darba nedēļā saņēmusi četrus izsaukumus un sākusi vienu administratīvo procesu. Šodien noslēdzies arī vakanču konkurss uz vēl trijām amata vietām, kopumā izveidojot deviņu cilvēku kolektīvu.

Vija Netle-GalejaRēzeknes novada pašvaldības policijas priekšniece

Pirmā nedēļa mums ir noritējusi ļoti spraigi. Gan daudz ir bijuši organizatoriskie jautājumi, lai varētu uzsākt normāli strādāt. Īpaši tagad mēs pievēršam uzmanību mājdzīvnieku turēšanas noteikumiem, jo ne visai patīkami ir tad, kad baltā sniegā redzam kaut ko nesmuku.

Pašvaldības policijas kompetencē būs ne vien sabiedrības drošība, bet arī dažādi saistošie noteikumi, piemēram, kanalizācijas un atkritumu līgumi, teritoriju labiekārtošanas prasības un citi normatīvie akti. Šobrīd pašvaldības policija strādās ierastu darba laiku no astoņiem līdz pieciem, patrulējot visa novada teritorijā.

Vija Netle-Galeja Rēzeknes novada pašvaldības policijas priekšniece

Mūsu ikdienas norīkojums katru dienu izbrauc pa noteiktu maršrutu, kuru zinām tikai mēs. Šajā patrulēšanas laikā tiek kontrolēti saistošie noteikumi, gan arī saņemtie izsaukumi no iedzīvotājiem. Mēs sadarbojamies ar bāriņtiesu, sociālo dienestu, tāpat arī sadarbosimies ar probācijas dienestu.

Jānis Troška Rēzeknes novada pašvaldības izpilddirektors

Mums ir svarīgi, lai tādās apdzīvotās vietās kā Viļāni būtu pieskatīta sabiedriskā kārtība , jo saņemam daudz iedzīvotāju sūdzības, ka tur bieži vien notiek šādas tādas nekārtības un Valsts policija nevar paspēt uz visiem gadījumiem un negadījumiem varbūt laicīgi ierasties. Līdz ar to pašvaldībai ir cerība, ka pašvaldības policija nāks palīgā un kārtība tiks iedibināta.

Novadam pašvaldības policijas izveide prasījusi pus gadu, jo par pamatu tai bijusi līdzšinējā izveidotā Administratīvā inspekcija. Savukārt dažās citās pašvaldībās policija darbu vēl nav sākusi. Piemēram, Augšdaugavas novadā darbs vēl tikai plānojas. Turpretim Rēzeknes pilsētā un Līvānu novadā darbinieki sastāvs vēl tiek komplektēts.

Jānis Troška Rēzeknes novada pašvaldības izpilddirektors

Veicot administratīvās inspekcijas inspektoru atlasi, mēs rēķinājāmies ar tām nepieciešamajām zināšanām, izglītības līmeni, lai daļa darbinieku vismaz varētu turpināt darbu kā pašvaldības policijas policisti. Esošā administrācijas inspekcijas vadītāja ir ļoti zinoša, pieredzējusi šajos jautājumos. Vācām vajadzīgo informāciju, kas mums jādara, kādā apjomā, kas jāiegādājas.

Šogad pašvaldības policijai plānojas iegādāties arī darba busiņu un pilnveidot nepieciešamo ekipējumu. Lai nodrošinātu pašvaldības policijas darbu esošajā sastāvā, Rēzeknes novadā finansiālie izdevumi kopumā pārsniegs 300 tūkstošus eiro. Rēzeknes pilsētā vecākajam inspektoram alga ir 1223 pirms nodokļiem. Līvānos priekšnieks vēl tiek meklēts, piedāvājot algu 1350 līdz 2842 eiro, arī pirms nodokļu nomaksas.

Dalies:

Bargajā salā +10 grādi istabās

Andrupenē notiek tradīciju skola mazajiem

Līdzīgi raksti