Latviešu un ukraiņu ģimenes vienojas sadraudzības pēcpusdienā

Autors: Marta Puzāka - 8 janvāris, 2024 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Lai turpinātu paust atbalstu Ukrainai un stiprinātu draudzīgas saites starp ukraiņu un latviešu ģimenēm, Rēzeknē 12. klases skolnieces organizējušas jautrām rotaļām un dejām pavadītu sadraudzības pēcpusdienu. Bērni ļaujas mīklu minēšanai, latvju tradicionālajām rotaļām un aktīviem pāru dančiem, turpretim vecāki novērtē iespēju satikties un izrādīt siltas rūpes pār kara plosītās valsts iedzīvotājiem.

Jauno gadu iesākt draudzības zīmē, veicinot vēl labāku iepazīšanos latviešu un ukraiņu saimēm – ar šādu mērķi trīs skolnieces sarīkojušas sadraudzības pēcpusdienu Rēzeknē. Pozitīvā un ģimeniskā gaisotnē bērni kopā ar vecākiem ļāvās jautrām rotaļām, dančiem un mīklu minēšanai.

Gunta Kroiča Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas 12. klases skolniece

Ideja šim pasākumam radās tāpēc, ka tagad tas ir ļoti aktuāli. Daudzi varbūt ar laiku sāk aizmirst, ka mums joprojām aktīvi jāatbalsta Ukraina kara laikā. 00:39 + 00:55 Es teiktu, ka tas ir vieglākais veids kā atraisīties cilvēkiem un tas arī vienkārši ir ļoti jautrs laika pavadīšanas veids. Tāds jau ir tas deju un danču mērķis – satuvināt cilvēkus, izveidot kaut kādu saikni viņu starpā.

Mamma Svetlana ar dēlu Jaroslavu jau kopš teju kara sākuma apmetušies Rēzeknē. Pa šo laiku izdevies iepazīt latviešus apkārtnē, skolā, darbā un novērtēt viņu labvēlīgo attieksmi. Tāpat arī ir atvērti jaunām pazīšanām.

Jaroslavs kara bēglis no Harkivas apgabala

Ļoti kreatīvi un labi. Visi sarunājas – latvieši ar ukraiņiem. Man ļoti patika, arī balvas. Iepazinos ar puiku Dmitriju. Viņš ir latvietis, no Latvijas.

Svetlana Kara bēgle no Harkivas apgabala

Tādi pasākumi vienmēr ir vajadzīgi, jo bērniem ir jautri. Viņi attīstās, mācās, komunicē. Atbrīvojas no iedomātiem kompleksiem ar pieaugušo palīdzību, kuri organizē viņiem jautras spēles. Latvieši ir tik tuvi cilvēki. Liekas, pat kā radi. Atbraucām šeit uz svešu pilsētu, bet pēc sajūtām esam tikuši pie tuviem cilvēkiem. Vienmēr rodas tāds iespaids, kad sarunājos ar viņiem. Nejūtu diskomfortu, ka esmu no citas valsts.

Par pamatu šāda pasākuma izveidei ir jaunais mācību saturs, kur sociālo zinību stundās bērniem jāpieiet radoši un atbildīgi, organizējot kādu sociālo iniciatīvu, projektu vai pasākumu.

Jolanta, Zane un Emīls Sadraudzības pēcpusdienas dalībnieki

Emīls: Radošas emocijas, priecīgas. Marta: Kā tev? Zane: Labas, interesantas. Kaut ko var padarīt. Emīls: Mēs spēlējām aklās vistiņas un vēl citas dažādas spēles. Zane: Nu dažādas spēlēs spēlējām, es jautājumus uzdevu.

Vineta Sadraudzības pēcpusdienas apmeklētāja

Iegūt sev pozitīvas emocijas, dot viņiem pozitīvas emocijas. Parādīt, kāda ir mūsu kultūra un iepazīstināt ar to, lai viņi vairāk un labāk iejūtas Latvijā.

Gunta Kroiča Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas 12. klases skolniece

Mums bija iespēja redzēt šos ukraiņus klātienē, jo mēs varbūt ikdienā neredzam viņus tik daudz, jo mūsu skolā nav ukraiņu bērnu, tāpēc es nemaz nebiju pazīstama ar visu šo cilvēku grupu, tāpēc man liekas tagad mēs esam daudz tuvākas ar viņiem.

Svetlana Kara bēgle no Harkivas apgabala

Mēs, iebraukušie ukraiņi, tomēr bijām lielā stresā un joprojām esam diezgan bēdīgā situācijā. Viņi cenšas, lai mums būtu vieglāk, lai mēs novērstos, kaut kur piedalītos, spētu dzīvot normālu dzīvi Viņi dalās ar savu siltumu, laiku, uzmanību. Vēlu, lai jūs vienmēr būtu tik draudzīgi un laipni!

Pēc pozitīvās pasākuma pēcgaršas, Rēzeknē, iespējams, varētu turpināties šādas sadraudzības pēcpusdienas, pulcējot kopā kā mazus, tā lielus.

Dalies:

Valsts robežsardzes koledžā jauns kucēns no Austrijas

Bargajā salā +10 grādi istabās

Līdzīgi raksti