Aktieru proves V. Kairiša topošajai filmai “Uļa”

Autors: Marta Puzāka - 5 janvāris, 2024 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Režisora Viestura Kairiša jaunākais projekts ir spēlfilma par slaveno Latvijas basketbolisti Uļjanu Semjonovu. Tā kā viņa nāk no vecticībnieku ciemata Daugavpils pusē, filmēšana noritēs Latgalē, kas ir arī paša režisora dzimtā puse. Un tā būs kārtējā iespēja arī vietējiem iedzīvotājiem – neatkarīgi no filmēšanās pieredzes un vecuma – izmēģināt sevi aktieru profesijā.

Ap 50 lielu un mazu filmēties gribētāju no dažādām Latgales pusēm ieradušies uz Viestura Kairiša topošās spēlfimas “Uļa” kastingu Viļānos. Provēties filmas par latviešu neparasto basketbolisti Uļjanu Semjonovu epizodiskās lomās un masu skatos aicināti cilvēki ar īpašiem parametriem – maza auguma pieaugušie, tāpat arī puikas ar izteiksmīgām ausīm vai skatienu galvenās varones brāļa lomai.

Viesturs Kairišs Kino režisors

Mazie augumi par to, ka Uļa ir gara. Pašu Uljanu spēlēs puisis Kārlis Arnolds Avots, kas arī “Janvārī” bija galvenajā lomā. Tā bija viņa ideja vispār to taisīt. Viņš ir ap diviem metriem. Tā kā mums ir tas milzis jāpanāk, tad pārējie attiecīgi tādi īsāki mazliet vajadzīgi. Lai būtu tā proporcija.

Kāds provēties filmai ieradies pirmo reizi, cits jau ar pieredzes bagāžu.

Adriana Goroščaka Lendžu pagasta iedzīvotāja

Vispār es jau vadu piecus gadus vienīgo pasaulē latgaliešu raidījumu “Žik!” un mana sapņu profesija ir kļūt par aktrisi. Tā kā es jau nebaidos no kamerām, atbraucu izmēģināt, kā tas vispār ir.

Arvīds Gļauda Rogovkas iedzīvotājs

Savā dzimšanas dienā vajag pamēģināt veiksmi un varbūt paveiksies, varbūt es tikšu. Lielākoties es gāju priekš sevis, jo gribēju pamēģināt kaut ko jaunu un kaut ko iegūt sev. Patiesībā gāja ļoti labi. Piedalos pirmo reizi, bet vienmēr jau ir mazs satraukums. Stāvēju pie durvīm, bija satraukums, bet iegāju iekšā un satraukums pazuda. Domāju, ka gāja labi un vajag dzīvē izmēģināt kaut ko jaunu. Teikšu, ka man ļoti patika.

“Uļa” vēstīs vairāk par basketbolistes bērnību – paradoksāls stāsts par Latvijas laukos pamanītu neparasti liela auguma bērnu, kurš 13 gados nonāk Rīgā un pamazām atklāj sava auguma priekšrocības un sportisko talantu.

Viesturs Kairišs Kino režisors

Uljana Semjonova ir dzimusi vecticībnieku ģimenē Medumu pagastā aiz Daugavpils uz Lietuvas pusi, netālu no Lietuvas robežas. Viņa dzīvoja vienkārša cilvēka dzīvi vienkāršos laukos starp vecticībniekiem un neko nezināja ne daudz par basketbolu, par lielo pasauli, bet viņa bija izdevusies lielā augumā. Praktiski no meža, no džungļiem vienkārši atrada un burtiski izrāva uz Rīgu, jo viņa negribēja braukt.

Kastinga vieta – Viļāni – izvēlēta apzināti. Pats režisors Viesturs Kairišs nāk no šīs puses. Iepazīšanās ar reģiona tuvākiem un tālākiem iedzīvotājiem viņam sagādā patiesu gandarījumu. Tāpat arī citas filmas, piemēram, Pilsēta pie upes, tikusi uzņemta tieši Latgales apkārtnē, dodot iespēju izmēģināt sevi aktieru lomās vietējiem cilvēkiem.

Viesturs Kairišs Kino režisors

Kā man patīk latgaliešu cilvēki! Es ar viņiem parunājos, uzzinu, ko viņi dara, kā viņi dzīvo, kā viņu dzīve rit. Bija arī forši tipāži. Latgales, ir sevišķi Viļānu apkārtne ir mana Holivuda – es šeit visas filmas filmēju. Skaidrs, ka te vecticībnieku apkārtnē ir daudz un tā kā laicīgi meklēju apkārt, kur es varētu atrast to vidi un bez Latgales es filmas izveidot nevaru, nav man tādu spēju.

Filmas proves notiks arī nākamnedēļ Ludzā un Zilupē. Filmas pirmizrādes laiks gan vēl nav zināms, jo filmēšana noritēs šoziem un tad lielākais darbs sekos vasarā. Detalizētākai informācijai par kastingiem var sekot līdzi mājaslapā un sociālajās vietnēs Castingbridge.

Dalies:

Pliču saime aicina būt aktīvākiem Ukrainas atbalstā

Valsts robežsardzes koledžā jauns kucēns no Austrijas

Līdzīgi raksti