Preiļu slimnīcā noslēdzies vērienīgs pārbūves projekts

Autors: Marta Puzāka - 29 decembris, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

2018. gadā SIA “Preiļu slimnīca” parakstīja vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par slimnīcas dienas stacionāra telpu pārbūvi. Pagājuši seši gadi, un nu Preiļu slimnīcas 4. stāvā atklātas gaišas, modernas un ērtas telpas plaša spektra pakalpojumiem – 1. līmeņa dienas stacionārs, operāciju zāles, sterilizācijas bloks. Jau tuvākā mēneša laikā pacientiem būs pieejama medicīniskā palīdzība neiroloģisko un iekšķīgo slimību ārstēšanā, ginekologiskie izmeklējumi, kā arī vispārējās ķirurģijas un gastrointestinālās endoskopijas pakalpojumi.

Preiļu slimnīcas 4. stāvā svinīgi pārgriezta lenta – šeit noslēdzies sešus gadu ilgušais projekts par telpu pārbūvi un atjaunošanu. Pēc neskaitāmiem izaicinājumiem būvniecības jomā, šeit drīzumā darbosies dienas stacionārs, operāciju zāle un sterilizācijas bloks un dažādiem citiem pakalpojumiem paredzētas telpas.

Skaidrīte Žukova SIA “Preiļu slimnīca” valdes priekšsēdētāja

Preiļu slimnīca sniedz 1. līmeņa dienas stacionāra pakalpojumus, kuri ietver sevī gan hronisko slimnieku ārstēšanu, gan neiroloģisko un iekšķīgo slimību ārstēšanu, gan rehabilitāciju, gan ķirurģiskie pakalpojumi – operācijas, gan ginekoloģiskie pakalpojumi, gan gastrointensiālās, endoskopijas. Spektrs ir ļoti plašs.

Solvita Ķirša SIA “Preiļu slimnīca” virsmāsa

Operāciju blokam blakus tiks izvietotas arī sterilizācijas bloks, kur tiks apstrādāti instrumenti, kur tie tiek sagatavoti un arī mazgāti un sterilizēti. Tas ir ļoti izdevīgi, nebūs nekur jānes projām, jānes no kaut kurienes. Arī šie sterilie komplekti tiks ievietoti pa taisno skapjos, kuri tiek savienoti ar operāciju zāli.

4. stāva telpas nebija remontētas kopš ēkas uzcelšanas, norādot uz kritisku tehnisko stāvokli. Nu dienas stacionārs sniegs savas priekšrocības – pacienti stacionārā varēs uzturēties tikai uz veselības aprūpes manipulācijas brīdi, nakti pavadot mājās.

Linda Liepniece SIA “Preiļu slimnīca” ekonomiste

Galvenais projekta mērķis ir attīstīt ambulatoros pakalpojumus, kas ir tieši dienas stacionāra pakalpojumi, jo mūsdienās ķirurģiskās manipulācijas kļūst arvien mazāk invazīvas, kas nozīmē, ka pacientiem nav obligāti jānakšņo slimnīcā, bet slimnīcā var ierasties tikai uz pašu manipulāciju, kas arī veicina atveseļošanās procesu, jo kur vēl labāk var ārstēties, kā mājās atpūsties. Šeit arī tieši tas būs – skaistas, modernas telpas, kur pacients var ērti justies.

Solvita Ķirša SIA “Preiļu slimnīca” virsmāsa

Šeit uz palodzēm izvietotajās fotogrāfijās jūs varat redzēt, kāds bija šis stāvs pirms remonta, jo no 1993. gada šeit nebija veikti nekādi remonti. Tikai varbūt mazliet kaut kas piekrāsots, pielabots. Šeit šo stāvu, tas ir izmainījies kardināli, to vienkārši nevar pazīst. Protams, šīs telpas būs patīkamas gan pacientiem, gan darbiniekiem. Arī pieejamības būs labāka, jo telpas ir plašākas, gan arī jaunas gultas, gan jaunas iekārtas. Viss būs!

Slimnīcas darbinieki norāda, ka telpu pārbūve ir ieguldījums sabiedrības nākotnē, uzlabojot veselības aprūpes pakalpojumu kvalitāti.

Linda Liepniece SIA “Preiļu slimnīcas” ekonomiste

Mēs vēlētos papildināt mūsu pakalpojumus ar vēl vairāk maz invazīvām operācijām, lai šeit vienmēr notiktu rosība un pacienti varētu saņemt pakalpojumu tuvāk dzīvesvietai.

Kopējās slimnīcas 4. stāva pārbūves projekta izmaksas ir vairāk nekā 1 miljons eiro, no tiem 975 tūkstoši ir Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējums. Pirmie pakalpojumi jaunajās telpās tiks sniegti jau tuvākā mēneša laikā.

Dalies:

2023. gads Latgalē izaicinājumiem bagāts

Augšdaugavas novadā pasniegtas jaunatnes gada balvas

Līdzīgi raksti