Augšdaugavas novadā pasniegtas jaunatnes gada balvas

Autors: Marta Puzāka - 29 decembris, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 5 min.

Tradicionāli gadā izskaņā Augšdaugavas novadā tiek apkopoti gada lielākie jauniešu panākumi, suminot jaunos cenšoņus un viņu atbalstītājus ar gada balvām dažādās nominācijās kā gada jaunietis, brīvprātīgais, uzņēmums, jaunatnes pasākums, projekts, jaunatnes atbalsts un jaunatnes specialists. Arī šogad godināti čaklākie jaunie darba darītāji, baudiet atraktīvu un mūsdienīga skanējuma piepildītu pasākumu Jaungada priekšvakarā.

Moderni, piepildīti ar pozitīvu humoru un enerģijas sparu – tā var raksturot Augšdaugavas novadā jau vairāku gadu garumā iedibināto tradīciju – novada jaunatnes gada noslēguma pasākumu, godinot aktīvākos, centīgākos un sava novada mīlošus jauniešus un viņu atbalstītājus, kas sniedz palīdzīgu roku un motivē. Tā arī skan pats pasākuma motīvs: roku rokā – esam kopā!

Olesja Ņikitina Augšdaugavas novada domes Jaunatnes lietu daļas vadītāja

Novada jauniešiem ir ļoti svarīgi, lai viņus redzētu, lai redzētu to, kas notiek pagastos, ko viņi dara, kā viņi cenšas. Līdz ar to gada beigās, katru gadu jau, gadus septiņus vai astoņus noteikti, mēs organizējam lielāko novada jaunatnes pasākumu “Gada balva”, kur izsaka pateicību un sakām lielu paldies tiem, kuri bija nedaudz aktīvāki, čaklāki.

Balvas piešķirtas septiņās dažādās nominācijās. Šogad apbalvojumu “Gada jaunietis” saņēma 15 aktīvisti, turpretim “Gada brīvprātīgais” – 18.

Anastasija Zavadska Balvas “Gada jaunietis” ieguvēja

Laikam lielākais, kas būtu tāds nozīmīgs un tiešām iespaidīgs ir tas, ka es palīdzēju savā pagastā organizēt vairākus pasākumus, kā arī piedalījāmies vairākos projektos un vispār mēģināt popularizēt aktivitāti, lai jaunieši varētu iesaistīties.

Valērija Kozjare Balvas “Gada brīvprātīgais” ieguvēja

Ar brīvprātīgo darbu nodarbojos jau divus ar pusi gadus. Tā jau ir mana otrā balva. Rudens sākumā bijām Silenes nelielā nometnē. Tā bija trīs dienu garumā. Tur kopā ar draugiem domājām par projektiem. Mums bija dažādas komandas, palīdzēja dažādi cilvēki. Sākumā mums vispār nebija nekādas domas, pēc tam pa drusciņai jau sākām kaut ko domāt. Beigās, ja atceros, bija trīs projekti.

Tāpat apbalvoti arī gada uzņēmumi, jaunatnes pasākumi, projekti, gada jaunatnes atbalsts un jaunatnes lietu speciālists, kas radoši ieguldījušies savā darbā, īstenojot lolotas idejas. Viens no piemēriem, Višķu jaunatnes centra īstenotais intelektuālo spēļu cikls.

Zane un Vlads Balvas “Gada jaunatnes pasākums” saņēmēji

Zane Tās jau arī notika iepriekš, bet bija paņemta liela pauze un tās organizēja mūsu vadība. Tad mēs izdomājām, ka gribam atgriezt to atpakaļ, lai jauniešiem ir kaut kas tāds, kur viņiem ir vairāk jāpadomā. Arī tie jautājumi nav tādi tradicionāli, tie ir āķīgi. Pēdējais mums bija “Kur ir loģika?”, kuru izdomāja Vlads. Vlads: Sanāca tā, ka vienkārši realizējām mūsu pirmo pasākumu un sapratām, ka mūsu jauniešiem no novada tas ļoti paticis un izdomājām, ka jāturpina.

Arī pasākuma organizatori uzsver, ka jaunietis ir tas, kurš gatavs izdarīt neizdarāmo un pavilkt aiz rokas arī citus.

Anastasija Zavadska Balvas “Gada jaunietis” ieguvēja

Es nezinu, kāda es būšu, bet es zinu noteikti, ka es atgriezīšos šeit pat ņemot vērā to, ka es lielāko laiku pavadu Jelgavā. Es zinu, ka es atgriezīšos šeit un darīšu kaut ko šeit, mēģināšu attīstīt novadu, pagastu un piesaistīt jauniešus aktīvi darboties.

Olesja Ņikitina Augšdaugavas novada domes Jaunatnes lietu daļas vadītāja

Viņi ir ļoti sirsnīgi, labsirdīgi. Viņi saprot, kas ir brīvprātīgais darbs. Viņi nekad nelūdz kaut ko, kam ir jābūt par darbu. Ir jaunieši, kuri labprāt pēc skolas, pēc darba skrien uz jauniešu pulcēšanās vietām un uz jauniešu centriem.

Arvīds Kucins Augšdaugavas novada domes priekšsēdētājs

Galvenais – nepazaudēt sevi, būt aktīviem, radošiem un meklēt savu “ES”, dinamiku dzīvē. Lai izjūt jaunus cilvēkus un viss visu laiku ir kopsolī nākotnē.

Pēc pasākuma svinīgās apbalvošanas, jaunieši varēja ļauties izklaidēm uz dejas grīdas DJ Gata pavadībā.

Dalies:

Preiļu slimnīcā noslēdzies vērienīgs pārbūves projekts

Pliču saime aicina būt aktīvākiem Ukrainas atbalstā

Līdzīgi raksti