Reģionos pilsētu uzpošanai tērē dažādas summas

Autors: Marta Puzāka - 27 decembris, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

No 200 tūkstošiem līdz dažiem tūkstošiem eiro – tādas summas šogad tērējušas pašvaldības, rotājot pilsētas svētkiem.  Katras vietvaras mākslinieki, apzinot izmaksas, centušies radīt svētku sajūtu gan pušķojot egles, gan īstenojot dažādus citus krāšņus objektus.

Iedegtas svētku eglītes, uzstādīti tematiski rotājumi, izgaismotas ielas un ēkas. Kādā pašvaldībā iegādāti jauni rotājumi, citur – izmantoti iepriekšējo gadu. Jau ceturto gadu Liepājas centrā svētku laikā īstenots lielo eglīšu bumbu koncepts. Pilsētas galvenā egle ir 12 metrus augsts konusa formas metāla karkass, kurā iestiprinātas 100 mazas eglītes. Vēl šajā pašvaldībā svētkiem par godu tapuši divi jauni objekti.

Kristaps Štobis SIA “December Design” dizaineris

Betlēmes stāsts un tāds alejas veida, arkveida dekorācijas Kārļa Zāles laukumā. Un, sasaistot šīs abas vietas, vizuāli viņas viena otru papildinās, kur kā galvenais ir šis te Betlēmes kristīgais stāsts par Jēzus dzimšanu.

Liepājas rotāšanai no pilsētas budžeta atvēlēti 148 tūkstoši eiro. Pērn, kad nebija izmantoti jauni rotājumi, izmaksas bija 95,5 tūkstoši. Savukārt Daugavpilī krāšņi izrotāts galvenais laukums, centrālā iela un galvenā egle. Izmaksas vienas no lielākajām reģionos – ap 200 000 tūkstošiem eiro.

Andrejs Elksniņš Daugavpils domes priekšsēdētājs

Šogad pilsētas galvenais vadmotīvs ir dāvana, dāvanu iesaiņojums, dāvanu laiks, svētku laiks, gaismas laiks. Vilcieniņš, kurš atved dāvanas bērniem, bantītes ko jau šobrīd izkārto ne tikai pilsēta, bet arī privātie uzņēmumi.

Savukārt Valmierā blakus svētku eglei izvietots Ziemassvētku stāstu labirints, iegādāti jaunas mobilās dekorācijas, gadskārtu rotājumi. Tāpat ik gadu Valmierā cenšas īpaši izgaismot vides objektus.

Evija Nagla Valmieras novada pašvaldības izpilddirektora vietniece

Šīs laternas, kas iedzīvotājiem rada šādu drošības sajūtu, svētku sajūtu un katru gadu cenšamies rast jaunus vides objektus, ko izgaismot šādā veidā dodot cilvēkiem iespēju ieraudzīt sev blakus kādu krāšņu koku vai skaistu vainagu.

Pašvaldībā norāda, ka šogad domāts par ekonomiju, tāpēc vietvara ieguldījusi 22 tūkstošus, bet sadarbības partneri 24 tūkstošus. Cēsīs ikgadēji izvietotas divas egles. Rotājumiem izmantoti iepriekšējo gadu elementi, papildus nomā ņemti egļu rotājumi. Kopumā pilsētas pucēšanai tērēti 47 tūkstoši eiro, kas gadā iekļauj arī citu svētku rotājumu izdevumus. Arī Latgalē vairākās vietās izmantoti iepriekšējo gadu rotājumi, tostarp Rēzeknē un Ludzā. Pašvaldības gan atteicās no komentāriem par šī gada  izmaksām. Savukārt Preiļos pilsētā akcents likts uz ielu izgaismošanu, bet vislielākā uzmanība pievērsta galvenajai eglei.  Šī gada svētku tematika ir dāvanas, līdz ar to pie galvenās egles atrodas divus metrus augstas un platas dāvanas. Arī pašu eglīti rotā dāvanas virteņu veidā.

Inese Anina Preiļu novada pašvaldības galvenā noformēšanas māksliniece

Uz egles ir uztaisīti dāvanu elementi, kas ir taisīsi pašu rokām. Pilnīgi. Lai akcentētu šo dāvanu ideju no ļoti, ļoti daudz dažādām, mazām kastītēm, kuras ir izveidotas no spīdīga papīra un ietērptas skaistās svētku lentās.

Šogad rotāšanas izmaksas centrālajam laukumam ir ap 5 tūkstošiem, turpretim visas pilsētas sapucēšana un izgaismošana kopumā ap 12 tūkstošiem. Daudzu aptaujāto pašvaldību pārstāvji atzīst, ka inflācijas dēļ šogad rotāšanas izmaksas ir nedaudz augstākas, bet katra vietvara centusies iepriecināt iedzīvotājus un viesus cik nu rocība ļauj.

Dalies:

Ukraiņu ģimenēm Rēzeknē organizē radošas darbnīcas

2023. gads Latgalē izaicinājumiem bagāts

Līdzīgi raksti