Sumina Ziemeļlatgales aktīvākās nevalstiskās organizācijas

Autors: Marta Puzāka - 22 decembris, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 5 min.

Jau trešo reizi pasākumā “Sprēslīca” godinātas rosīgākās un godprātīgākās Ziemeļlatgales nevalstiskās organizācijas, saņemot gada balvu par aktīvo darbu, reģiona popularizēšanu un lokālpatrotisma stiprināšanu. Uzvarētāji noteikti 10 dažādās nominācijās kā gada nevalstiskā organizācija kultūras un sociālajā jomā, darbā ar jaunatni, sportiskākā, radošākā nevalstiskā organicijas un citās. Tāpat piešķirtas arī specbalvas. Sižets tapis ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas atbalstu caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”. Par publikācijas saturu atbild biedrība “Ritineitis”.

Iekustināt, attīstīt un pateikt mīļus vārdus tiem, kas strādā nevalstiskajā sektorā – ar šādu mērķi jau trešo reizi aizvadīta Ziemeļlatgales nevalstisko organizāciju gada balvas pasniegšanas ceremonija “Sprēslīca”. Ziemassvētku tēlu izspēlētā pasakā balvas saņēma 10 aktīvas biedrības, tāpat arī piešķirtas vairākas specbalvas.

Maruta Castrova Biedrības “Ritineitis” vadītāja, pasākuma organizatore

Parasti pasniedz uzņēmējiem, labiem darba darītājiem, skolotājiem, bet nevalstiskais sektors bijis palicis nepamanīts. Droši vien ir moderni pasniegt balvas, un tā pirms trīs gadiem dzima doma, ka mēs varētu, strādājot gadu, tas bija aktīvo iedzīvotāju fonds, kas mūs atbalstīja, mēs trīs gadus nodarbojāmies ar dažādām meistarklasēm, iniciatīvām, iedzīvotāju iesaisti dažādās vietās, pagastos.

Rosīgāko biedrību godināšana bijusi biedrības “Ritineitis” īstenotais projekts “Iepazīsti sevi Ziemeļlatgalē”, kad trīs gadu laikā apbalvotas vairāk nekā 30 aktīvas biedrības, kas veicina nevalstiskā sektora attīstību novadā, popularizē Ziemeļlatgali, rāda labās prakses piemērus un stiprina lokālpatriotismu.

Larisa un Maruta Sieviešu biedrības “Rudzupuķe” pārstāves

Maruta Mūsu biedrība aktivizē sievietes. Svinēsim 20 gadu jubileju nākamgad. Dažādas nodarbības organizējam, ļaujam izpausties sievietēm. Larisa Tās ir meistarklases, darbnīcas, mēs pašas braucam mācīties, mācām citus, organizējam labdarības akcijas.

Santa Grāmatiņa Latvijas Sarkanā krusta Balvu jauniešu nodaļas pārstāve

Mums ir svarīgi attīstīties un dabūt vēl jauniešus klāt savai biedrībai. Mums ļoti patīk darboties ar citiem cilvēkiem, ejam palīgā, nodarbojamies ar labdarībām, viedojam Ziemassvētku pasākumus un dāvanu saiņošanu. Šogad mums ir bijuši ļoti daudz dažādu pasākumu, bet pēdējais, pats svarīgākais ir ikgadējs, jau kādus četrus gadus – AIDS dienas pasākums 1. decembrī, kuru mēs rīkojam tepat, kultūras nama priekšā. Satikām jauniešus, stāstījām par to, kas notiek Latvijā ar AIDS slimībām.

Pasākuma simbols un balva ir “Sprēslīca” – vērpjamā ratiņa skaistākā un zīmīgākā daļa, kas ir katra vērpēja lepnums. Tas attiecināms uz nevalstisko sektoru – brīvprātīgie un aktīvie cilvēki, ar kuru ieguldījumu sabiedrībā varam lepoties.

Sergejs Maksimovs Balvu novada domes priekšsēdētājs

Jebkurai pašvaldībai nevalstiskais sektors ir ļoti svarīgs, jo mēs mēģinām iziet no padomju domāšanas, ka mums visiem kaut kas pienākas. Kas man pienākas, ko es varu iegūt no valsts. Iesākot ar mednieku kolektīviem, kas ir nevalstiskā organizācija. Kas ir pašpietiekami deju kolektīvi, šuvēju pulciņi un jebkas, kaut vai ugunsdzēsēju biedrība. Šobrīd ir svarīgi, lai cilvēki spēj apvienoties ar kopēju ideju un mērķiem un virzīties uz mērķiem.

Maruta Castrova Biedrības “Ritineitis” vadītāja, pasākuma organizatore

Jaunieši vai paaudze, kas nāks pēc mums – lai viņi sajustu, ka katra mūsu ideja un aktivitāte, doma var radīt kaut ko jaunu, interesantu un vajadzīgu tajā vietā, kopienā, kurā mēs dzīvojam.

Biedrības Ziemeļlatgalē ir plaši pārstāvētas – sākot ar kultūras, sociālo, politisko un reliģisko jomu, beidzot ar jauniešu, sieviešu, vecmāmiņu un ģimeņu biedrībām.

Larisa un Maruta

Sieviešu biedrības “Rudzupuķe” pārstāves

Šis pasākums, “Sprēstlīca”, ir ļoti aktivizējošs. Pagājušajā gadā mūsu biedrība saņēma vadošo balvu “Aktīvākā nevalstiskā organizācija” novadā. Esam pateicīgi, ka ir iespēja visām biedrībām piedalīties un parunāt par saviem pasākumiem, aicināt un daudz ko nodot tālāk

Maruta Castrova Biedrības “Ritineitis” vadītāja, pasākuma organizatore

Turēt sirdi rokās, turēt sirdi siltu, turēt sirdi sasniedzamu un turēt sirdi ar prieku un mīlēt sevi, cilvēkus!

Par muzikālo gaisotni pasākuma laikā parūpējās Santa Sāre un Ģirts Ripa. Sižets tapis ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas atbalstu caur Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”. Par publikācijas saturu atbild biedrība “Ritineitis”.

Dalies:

DI projekts Ludzas novadā astoņu gadu laikā veiksmīgi realizējies

Ukraiņu ģimenēm Rēzeknē organizē radošas darbnīcas

Līdzīgi raksti