Ar pašmāju ražojumiem apdāvina seniorus

Autors: Marta Puzāka - 20 decembris, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Uzmundrināt, iepriecināt un pateikties par paveikto – tā ik gadu vietējie zemnieki pateicas sabiedrisko darbu aktīvākajiem veicējiem Ziemassvētku gaidīšanas laikā. Pērn pašmāju ražotos labumus saņēmuši Latgales slimnīcu darbinieki, kas cīnījušies ar Covid-19 nastu, tāpat arī 50 aktīvas izglītības iestādes. Šogad loze kritusi uz sociālo sfēru – vientuļo senioru mājām.

Labdien! Gaidījāt “Kotiņu” rūķus? (smejas)

Īpašajā laikā neaizmirst par vecāko paaudzi un pateikties tiem, kuri rūpējas par viņiem – tāds ir šī gada labdarības mērķis, kuru jau trešo gadu pēc kārtas īsteno zemnieku saimniecība “Kotiņi” no Balvu novada kopā ar sadarbības partneriem JVK projekti. Nu iespēju robežās visos Latgales pansionātos un sociālajās mājās, to skaitā vientuļo senioru, svētku galdā tiks likti pašmāju audzēti labumi – grūbas, zirņi un daudz kas cits.

Inga Plopa Rēzeknes pensionāru soc. pakalpojumu centra vadītāja

Protams, mēs esam ļoti, ļoti priecīgi, ka šajā Ziemassvētku laikā nāk un atbalsta gan mūsu klientus, gan arī darbiniekus! Tas ir prieks, tiešām patiess, prieks, jo pašiem mums ir ļoti grūti nodrošināt pašiem dāvanas klientiem un darbiniekiem, tāpēc esam lielu pateicību visiem parādā, ka nāk un atbalsta.

Rolands Keišs Z/S “Kotiņi” projektu koordinators

Varbūt cilvēki ikdienā nenovērtē vai neiedziļinās tajā, ka pansionātos dzīvo cilvēki, strādā darbinieki, bet patiesībā tas ir ļoti traks darbs. Šogad nolēmām, ka vismaz ar kripatiņu, bet palīdzēt šiem ļaudīm. Atbalstīt, iedot kopgaldam produktus, lai uz svētkiem īstenus, latviskus produktus arī paēd.

Labdarības akcijas rūķi divu nedēļu laikā apbrauks visu Latgali, dāvanas nogādājot 39 šāda veida iestādēs. Kopumā tie ir vairāk nekā 2300 seniori un 1300 darbinieki, kam sarūpētas dāvanas. Tāpat arī 2,5 tonnas ēdamās produkcijas. Pērn dažādus labumus saņēma Latgales slimnīcu mediķi, kas cīnījās ar Covid – 19 nastu, tāpat arī 50 aktīvākās izglītības iestādes izlases kārtā.

Sandra Z/S “Kotiņi” pārstāve

Lai vairotos labklājība, ir jāaicina ciemos, jābaro ar ēdienu un arī pašiem jābrauc ciemos un jāved dāvanas. “Kotiņi, protams aicina jūs visus ciemos. Droši brauciet, mēs jūs uzņemsim un “Kotiņus” parādīsim, bet jau 3. gadu “Kotiņi” brauc arī ar dāvanām pa visu Latgali.

Olesja Kravale Ludzas novada Sociālās aprūpes centra “Ludza” sociālā darbiniece

Domāju, ka pavārītes mums to visu gatavos un būs garšīgas pusdienas, vakariņas. Domāju, ka būs garšīgi, ļoti garšīgi! Varbūt tāda kā mīlestība kā pret veciem cilvēkiem, kā pret vecākiem varbūt citi ved, kam nav vecāku. Domāju, ka katram mums kaut ko jādod, jādāvina ar prieku un mīlestību.

Leontīna Ludzas novada Sociālā aprūpes centra “Ludza” iemītniece

Darbiniekiem visu to labāko, veselību viņiem! Paldies, ka viņi apkop mūs, viss labi! Ko paprasīsi, to izdara visu.

Sagādāt pirmssvētku prieku un rūpes zemnieki noteikti plāno arī nākamgad. Tiesa, mūsdienu pasaules mainīgajā ritmā neatklājot, kas būs nākamie labo darbu galamērķi.

Dalies:

LVM aicina būt atbildīgiem svētku eglītes meklēšanā

DI projekts Ludzas novadā astoņu gadu laikā veiksmīgi realizējies

Līdzīgi raksti