Startē STEAMM simts dienu hakatons

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 14 decembris, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 5 min.

Praktiski semināri, Latgales uzņēmēju pieredzes stāsti, biznesa ideju ģenerēšana un īstenošana – tik daudzveidīga programma ir STEAMM simts dienu hakatonam, kas nupat sākās Sarkaņkalnā. Šis hakatons ir unikāls ne tikai tāpēc, ka tas notiek ilgāk, nekā ierasti, bet arī formāta dēļ: klasiskās tehnoloģijas un inženierzinātnes apvienotas ar mākslu un mūziku. Pasākumu organizē Latgales Mūzikas un mākslas vidusskola sadarbībā ar LIAA Rēzeknes biznesa inkubatoru, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju un Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāli.

Desmit produktu, pakalpojumu idejas trīs minūtēs! Aiziet!

“Gāžam kalnus!” – ar šādu moto un aktīviem uzdevumiem mentora Viestura Sosāra vadībā Sarkaņkalnā Rēzeknes novadā sācies simts dienu hakatons. Tā mērķis ir dot iespēju Latgales mākslas, mūzikas un inženierzinātņu studentiem kopā ar uzņēmējdarbības ekspertiem attīstīt prasmi strādāt komandā un realizēt biznesa idejas jau studiju laikā.

Raimonds Platacis mākslinieks

Vietējie uzņēmēji, ko mēs esam uzrunājuši, izstāstīs savus virzienus tām inovācijām, kas varētu būt, ar ko jaunieši varētu strādāt. Jaunieši ir no trīs mācību iestādēm. No Latgales Mūzikas un mākslas vidusskolas, no Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas un Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāles.

Agnese Latgales Mūzikas un mākslas vidusskolas 4. kursa audzēkne

Mēs šurp atbraucām, jūtamies kā ziemas pasakā. Nezinu, pagaidām viss ir labi. Man liekas, ka tā ir vienkārši brīnišķīga ideja, ka mums ir tāda iespēja zināt jau pirms laika, kā tas ir un, ka mums ir speciālisti, kuri var pastāstīt savu pieredzi.

Atklāšanas pasākumā kopā sanāca gan jau esošas komandas ar reāliem uzņēmējdarbības piemēriem, gan arī tie, kas vēl tikai domā par idejām.

Agnis Latgales Mūzikas un mākslas vidusskolas 2. kursa audzēknis

Sagaidu kaut ko jaunu iemācīties, savu uzņēmējdarbību izdomāt kaut kādu un jaunus cilvēkus iepazīt. Mums ir dažas idejas, bet pagaidām stāstīt negribu. Kā piemērs, bija mums viena ideja – cilvēku, mākslinieku apvienošanās.

Agnese Latgales Mūzikas un mākslas vidusskolas 4. kursa audzēkne

Mūsu grupā ir tā, ka ir divi fotogrāfi un trīs apģērbu dizaina nodaļas skolnieces un mēs domājam, ka varbūt kaut kā varētu sasaistīt modi, varbūt kāds modes žurnāls vai modes uzņēmums.

Iniciatīvu līdz ar izglītības iestādēm atbalsta arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Biznesa inkubators Rēzeknē. Septiņu gadu laikā šeit īstenotas vairāk nekā 200 jaunas biznesa idejas pirmsinkubācijas posmā un teju 70 komersantu darbība.

Skaidrīte Baltace LIAA Rēzeknes biznesa inkubatora vadītāja

Katrs trešais biznesa idejas autors ir saistīts ar Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju. Mums ir vairāki veiksmīgi absolventi, kas ir dizaina studiju programmās studējuši un, piemēram, šobrīd darbojas kā tekstila nozares uzņēmums. Piemēram, Gunita Mūrniece-Krišāne ar “Bencha mūdi” vai arī Jūlija Danilina un viņas individuālais komersants “Healthy snacks”, kuru mēs pazīstam ar zīmolu “Griksi”.

Simts dienu hakatons ir unikāls gan tā ilguma dēļ, gan tāpēc, ka tajā tehnoloģijas un inženierzinātnes apvienotas ar mākslu un mūziku. Labāko ideju autori dosies uz starptautisku inovāciju un start-up konferenci Insbrukā Austrijā.

Skaidrīte Baltace LIAA Rēzeknes biznesa inkubatora vadītāja

Turpmākā mēneša laikā – decembrī – labākās komandas, labākās biznesa idejas tiek gaidītas Rēzeknes Biznesa inkubatorā, jo tā mūsu iesaiste projektā ir ne vien nodrošināt šīs dienas darbnīcu, bet arī strādāt ar šīm jauniešu komandām kā mentoriem visu decembri, lai gatavotu šīs biznesa idejas jau nākamajam posmam.

Raimonds Platacis mākslinieks

Pārsvarā “Hahatons” ir 24 stundas, ir 48 stundas, mums ir 100 dienas. Mums ir tas hakatons sadalīts dažādos posmos. Tā, lai jaunieši var kvalitatīvi novadīt šo ideju, iepakot un prezentēt beigās. Šis pasākums notiek Sarkaņkalnā, kas ir tāda kā maza iesildīšanās Austrijai. Tāds mums koncepts ir.

STEAMM hakatons noslēgsies nākamā gada 1. martā, kad idejas būs pārvērstas jau reālā modelī vai darbībā, bet vēl pirms tam februārī turpat Sarkaņkalnā jauniešiem notiks arī praktisks seminārs par zīmolvadību un prezentāciju veidošanu.

Dalies:

Balvos atvērts optikas salons METROPOLE

Lūznavas muižas kompleksā atklāta “Kaļve”

Līdzīgi raksti