Karavīri no ASV skolēniem māca pirmās palīdzības pamatus

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 5 decembris, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Kā rīkoties, ja kāds ir savainojies vai noģībis? Ar kādiem izaicinājumiem var saskarties dodoties dabā un, kā būt sagatavotiem jebkurai negaidītai situācijai? Par šiem un daudziem citiem tematiem skolēniem vairākās skolās Latgalē stāstīja un praktiskas nodarbības vadīja militārie mediķi no Amerikas Savienotajām valstīm.

Četrās darba grupās kopā ar militārajiem mediķiem no Amerikas Savienotajām valstīm Maltas vidusskolā jaunieši apgūst pirmās palīdzības sniegšanas pamatus. Karavīri apkopojuši ieteikumus un veic praktiskus vingrinājumus par to, kā dažādos negadījumos parūpēties gan par sevi, gan arī citiem.

Laura Zuja Maltas vidusskolas 9. klases skolniece

Nokriti nost no velosipēda un tev parādās rēta uz ceļgala, kā to iztīrīt, kā apsaitēt, tādi kā pamati. Nekad nevar zināt, kas Tev notiks vai, kā tu savainosies, tā ka vienmēr ir diezgan tā noderīgi zināt un būt gatavam, ja gadījumā kaut kas notiek.

Jeiks Haulijs NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas pārstāvis, kapteinis

Šodien ir pasākums, kurā Civilās aizsardzības komanda uzaicināta uz skolu un viņi paņēma līdzi arī četrus mediķus. Tā ir mūsu otrā skola šīs dienas laikā, bet mēs vēlētos sazināties un organizēt apmācības arī citur, lai vairāk bērniem būtu iespēja iegūt zināšanas, kā sniegt palīdzību jebkurā krīzes situācijā.

Mācību laikā lielāka vērība pievērsta dažādām situācijām tieši dabā, jo vairāki Maltas vidusskolas skolēni piedalās starptautiskā kustībā “Jaunie reindžeri” un regulāri dodas izpētes pārgājienos, piedalās talkās, palīdz Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistiem dabas vērtību saglabāšanā.

Una Pranča Rāznas Nacionālā parka JR pārstāve Maltas vidusskolā

Mēs “Jaunajos reindžeros” braucam, pētām, man ļoti tur patīk. Projektus taisām un pēc tam braucam uz nometnēm vasarā. Dabā mēs uzturamies, zināšanas tās noderēs. Es šo pirmo reizi iemācījos un uzzināju, tas bija ļoti interesanti. Paldies amerikāņu karavīriem par to, ko stāstīja, darīja, atbrauca.

Šī ir arī pirmā šāda veida pieredze pašiem militārajiem mediķiem darboties kopā tieši ar bērniem un jauniešiem vietējās skolās. Karavīri Latvijā uzturas jau vairākus mēnešus un pārstāv NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu.

ASV karavīriem ir tāds pats izglītības un vingrinājumu līmenis kā Latvijas karavīriem, tāpēc mēs visi esam vienlīdz gatavi strādāt kopā.

Jeiks Haulijs NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas pārstāvis, kapteinis

Es esmu no Viskonsinas. Tas ir viens no Amerikas Savienoto valstu štatiem vidējo rietumu apgabalā. Esmu šeit kopš jūnija, jau gandrīz sešus mēnešus. Vēl nedaudz palika līdz rotācijai un brīdim, kad nonākšu atpakaļ mājās pie saviem draugiem un ģimenes. Civilās aizsardzības mediķu komanda arī ir no Viskonsinas, bet citi karavīri nāk no visas valsts teritorijas.

Laura Zuja Maltas vidusskolas 9. klases skolniece

Es nekad neiedomājos, ka no citām valstīm, vēl pie tam, tik tālu no ASV atbrauks pie mums šeit un mums kaut ko mācīs. Es vienmēr iedomājos, ka varbūt no Lietuvas, varbūt no Polijas, varbūt no Igaunijas, bet no Amerikas! Tas diezgan tā iespaidīgi.

Turpmāk militārie mediķi no Amerikas Savienotajām valstīm ir gatavi praktiskās pirmās palīdzības pamatapmācības nodrošināt arī citās skolās visā Latgalē, gan arī plānota turpmāka līdziesaiste Jauno reindžeru talkās un nometnēs.

Dalies:

Izvieto ceļazīmes lībiešu un latgaliešu rakstu valodā

Rēzeknē turpina liet ierakumu sveces

Līdzīgi raksti