VP lietu par Justīnes Reinikovas slepkavību nodod prokuratūrai

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 28 novembris, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 5 min.

Decembra sākumā prokuratūra lems celt apsūdzības vai noteikt papildizmeklēšanu septiņgadīgās Justīnes Reinikovas slepkavības lietā. Valsts policija, iegūstot pietiekami daudz pierādījumu, īsi pirms valsts svētkiem nodeva kriminālprocesa materiālus Austrumlatgales prokuratūrai. Meitenītes tēvam un pamātei inkriminē slepkavību pastiprinošos apstākļos, kā arī cietsirdīgu vai vardarbīgu apiešanos ar bērnu, nodarot personai fiziskas vai psihiskas ciešanas.

Septiņgadīgās Justīnes Reinikovas slepkavības lietas izmeklēšana ilga aptuveni pusgadu. Tagad Valsts policija kriminālprocesu nodeva Austrumlatgales prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret divām personām – meitenītes tēvu un pamāti.

Simona Grāvīte Valsts policijas pārstāve

Policija kriminālprocesā veica mērķtiecīgu un rūpīgu darbu. Ir ieguldīts tiešām liels resurss, lai atšķetinātu ļoti sarežģītu meitenes pazušanas lietu. Veikti vairāki desmiti dažādu procesuālo darbību, tostarp 11 ekspertīzes, 41 pratināšana, kā arī vairākas kratīšanas, izņemšanas, personu aptaujāšanas.

Abiem vecākiem inkriminē slepkavību pastiprinošos apstākļos, ja to izdarījusi personu grupa vainīgajiem apzinoties, ka tā ir bezpalīdzības stāvoklī, kā arī cietsirdīgu vai vardarbīgu apiešanos ar mazgadīgo, nodarot tai ciešanas. Šobrīd abas personas ir apcietinājumā, kas tām piemērots kā drošības līdzeklis. Rēzeknes novada Rogovkā vērtē, ka traģiskais notikums ir liels pārbaudījums vietējiem un jau sākotnēji bijušas aizdomas par ģimenes atbildību notikušajā.

Līvija Plavinska Nautrēnu apvienības pārvaldes vadītāja

Tā runa jau par to, ka tas nav tik viennozīmīgi gāja jau trešajā, ceturtajā dienā pēc tā notikuma. + 05:13 Protams, tā ir tāda vilšanās, nepatika. Ne tikai Nautrēnu cilvēki, visa sabiedrība gaida to lēmumu un galu galā zināt patiesību, kā tas bija.

Konkrētas detaļas Valsts policija gan pagaidām atklāt nevar. Ģimenes mājā šobrīd neviens nedzīvo – tas ir privāts īpašums un pagasta pārvalde vien zina stāstīt, ka pārējie bērni ir drošībā.

Līvija Plavinska Nautrēnu apvienības pārvaldes vadītāja

Puika ir jauku vēstuli atsūtījis skolas skolotājiem pateicībā par to laiku, kad viņš ir mācījies Nautrēnu vidusskolā. Logu aizkari ir aizvērti. To, lai skurstenis kūpētu, es neesmu redzējusi vēl pagaidām, arī rudenī tā īpaši apsaimniekota, apkopta netika.

Prokuratūras lietvedībā krimināllieta saņemta 21. novembrī un lēmums par apsūdzības celšanu vai papildizmeklēšanu būs pieņemts šīs nedēļas beigās.

Aiga Eiduka Latvijas Republikas prokuratūras preses sekretāre

Prokurors uzsāk kriminālvajāšanu, pieņemot lēmumu par personas saukšanu pie kriminālatbildības, desmit dienu laikā pēc tam, kad saņēmis krimināllietas materiālus (..). Šobrīd nekādus sīkākus komentārus sniegt un prognozēt, kad lietu varētu virzīt tiesai, nevaram.”

Iepriekš tiesā izskanēja informācija, ka aizdomās turamās personas savu vainu atzīst daļēji, meitenītes pamātes advokāts plašāk skaidrot aizstāvamās nostāju nevēlas.

Valērijs Petrovskis zvērināts advokāts

Šis jautājums tika uzdots iepriekšējā procesa stadijā un attieksme viņai ir pret šo visu, visu, visu lietu, jā. Pagaidām bez komentāriem. Desmit dienas pagaidām viņa ir aizdomās turamās personas statusā, apsūdzība nav celta. Pagaidām mēs neredzējām apsūdzību. Kamēr mēs neizlasām apsūdzību, būs grūti izteikt savu viedokli.

Līvija Plavinska Nautrēnu apvienības pārvaldes vadītāja

Gribētos, lai ātrāk strādā tiesību sistēma, lai tomēr mēs ātrāk uzzinām, lai ātrāk notiesā. Ir bieži vien vilšanās, kad liekas, ka tas nodarījums ir stipri vien lielāks. Ja tiesas spriedumi būtu bargāki, mums arī varētu būt varbūt drošāka vide. Tas cilvēkiem ir ļoti svarīgi.

Par slepkavību pastiprinošos apstākļos paredzēts sods – mūža ieslodzījums vai arī brīvības atņemšana uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem. Meitenītes ķermenis ar acīm redzamiem miesas bojājumiem pēc pusotru mēnesi ilgas meklēšanas šovasar atrasts pamestas mājas pagrabā meža vidū vairāku desmitu kilometru attālumā no dzīvesvietas.

Dalies:

Augšdaugavas novadā plāno veidot industriālo parku

Pierobežā IZM plānus vērtē kritiski

Līdzīgi raksti