Valsts svētku priekšvakarā godināti Rēzeknes novada apbalvojuma saņēmēji

Autors: Marta Puzāka - 23 novembris, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 6 min.

Svinīgā pasākumā valsts svētku priekšvakarā Gaigalavā godināti novada labākie un darbīgākie cilvēki, kas saņēmuši pašvaldības augstākos apbalvojumus – Atzinības un pateicības rakstus. Atzinības raksti raksti ikgadēji piešķirti dažādās nominācijās nozares lietpratējiem, piemēram, veselības aprūpe un sociālais darbs, ekonomika un tautsaimniecība, izglītība, zinātne, sports, sabiedriskā aktivitāte, kultūra un darbs pašvaldībā.

Cilvēki, kas dara krietni vairāk, nekā to prasa viņu amata pienākumi – šī iezīme raksturīga Rēzeknes novada augstākā apbalvojuma – 15 Atzinības un 5 Pateicības rakstu saņēmējiem, uzsvēra pasākuma klātesošie. Darbīgu, aktīvu un savas zemes mīlošu novadnieku sumināšana valsts svētku priekšvakarā nu jau ir kļuvusi kā tradīcija gan pateicībā par padarīto, gan arī motivācija virzīties uz priekšu.

Monvīds Švarcs Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs

Šodien mēs sakām “lielu paldies” saviem labākajiem cilvēkiem dažādās jomās – gan tiem, kas strādā savu profesionālo darbu un izpilda daudz vairāk, nekā viņu amata aprakstā rakstīts un vienkāršos cilvēkus, kas ikdienā iet pie sava kaimiņa palīdz, kas iedvesmo citus un kas dara, lai mūsu ikdiena būtu skaistāka un labāka.

Vija Piziča Viļānu pilsētas konsultatīvās padomes priekšsēdētāja

Viņiem visiem kopīga lieta ir tā, ka viņi dara vairāk, nekā no viņiem prasa viņu pienākums. Viņi dara vairāk, domājot par mums, nekā par sevi. Ja mēs katrs to darītu, tad Latvija būtu, droši vien, starp Eiropas valstu līderiem.

Pateicībā par ieguldīto pašaizliedzīgo darbu novada attīstībā, novadnieki saņēma arī dāvanu – Latvijas Bankas izdoto īpašo kolekcijas monētu. Kā viens no šādiem piemēriem ir dekšāriete Jolanta Smane, kas brīvprātīgi ieviesusi vairākas pozitīvas izmaiņas dzimtajā pusē.

Jolanta Smane Atzinības raksta saņēmēja nominācijā “Sabiedriskā aktivitāte”

Ikdiena paiet mājās ar četriem bērniem, bet, lai būtu jautrāk, daudz iesaistos brīvprātīgajā darbā, organizēju iedzīvotāju padomes darbu un arī iesaistos dažādās citās aktivitātēs. Šī gada lielākais notikums bija iesaistīšanās “Darbīgās kopienas Latgalē”, kur mēs realizējām dažādas lietas, piemēram, iegādājāmies nepieciešamos darba rīkus, lai mēs paši varētu rīkot talkas un sakopt kādu pagasta stūrīti, lai dzīve pie mums paliktu skaistāka un patīkamāka. Viens no populārākajiem Latvijā tagad ir mūsu “Darbīgo kopienu” aktivitāte “Aizved mani” soliņš.

Tāpat pašvaldības augstāko apbalvojumu saņēma arī Latgales reģionālās televīzijas žurnāliste Ausma Sprukte-Kozule, kas nu jau desmit gadus savu novadnieku stāstus vēstī plašākā pasaulē, darot to no sirds.

Ausma Sprukte-Kozule LRT žurnāliste, atzinības raksta saņēmēja nominācijā “Sabiedriskā aktivitāte”

Ikdienā, kā es vienmēr jokoju, esmu kā mazais skaļrunis, kas var pastāstīt gan Rēzeknes, gan apkārtējo novadu iedzīvotāju sasniegumus, darbiņus, ko viņi paši veic ikdienā – lauksaimnieki, uzņēmēji un citās nozarēs – visai Latvijai. Šoreiz tas ir ļoti, ļoti liels pagodinājums, jo šeit, no Gaigalavas, nāk mana vecvecmamma – tas ir tāds emocionālais piepildījums būt šeit kopā ar pārējiem atzinības rakstu saņēmējiem. Tas ir stāsts par saknēm – mana tēta saknes ir no Stoļerovas pagasta, pati esmu dzimusi Čornajas pagastā, taču tagad dzīvoju Lendžu pagastā. Tas viss ir tāds, kā es mēdzu jokot, Rēzeknes novada moto – citas skaistākas debesu puses par šo pusi nav.

Savukārt Pateicības rakstu saņēmēja, Dricānu vidusskolas pedagoģe Silvija Laizāne nesavtīgi aizraujas ar latgaliešu valodas un lokālās piederības stiprināšanu ne vien skolēnu, bet arī vietējo un iebraucēju vidū.

Silvija Laizāne Dricānu vidusskolas vēstures skolotāja, Pateicības raksta saņēmēja

Ikdienā ir skolotājas darbs, bet, ja tu esi skolotājs, kas pasniedz vēsturi – vēsture ir saistīta ar novadpētniecību, savu novadu un Latgali – tad visiem, kas brauc uz Dricāniem, ir jāpavada ekskursijas, jāpastāsta. Tā ir unikalitāte, tas latgaliskums. Piedodiet, atvainojiet, cik ir ķīniešu, indiešu, un tad ir tāda maza tautiņa, kurai ir sava valsts. Un tad ir vēl mazāka pimrtauta latgalieši ar savu valodu, ieražām. Šī unikalitāte izdala starp visiem. Tā ir jākopj.

Šoreiz novadnieki sumināti Gaigalavā. Atzinības rakstus ikgadēji piešķir vairākās nominācijas dažādu nozaru cilvēkiem, piemēram, par panākumiem un pašaizliedzīgu darbu kultūrā, veselības aprūpē, ekonomikā, izglītībā, pašvaldībā un sabiedriskajās aktivitātēs.

Monvīds Švarcs Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs

Pirmkārt, tā ir pateicība, kā jau teicu, bet otrkārt – tā ir motivācija arī līdzcilvēkiem. Motivācija būt tādiem pašiem, līdzināties un saprast, ka tikai kopā darot, kopā dziedot, kopā dejojot, mēs varam būt stipri kā kopiena un stipri kā valsts.

Vija Piziča Viļānu pilsētas konsultatīvās padomes priekšsēdētāja

Ziniet, jādara pavisam maz katru dienu un ļoti disciplinēti. Nesen bija konference, kur pasaules ekonomikas līderi ir teikuši, ka uzrāviens nerodas no tāda – gāzi grīdā!, bet no maziem soļiem katru dienu. 0Tāpēc mums ir jāņem no viņiem piemērs un jāatkārto. Domāju, ka tad Latgale un Latvija – O, kas tās būs par valstīm!

Svinīgo pasākumu vadīja Jānis Kronis un Anta Aizpute. Klātesošos ar patriotiskām un skanīgām sirdsdziesmām preicēja dažādi mākslinieki – Rēzeknes novada jauktais koris “Ezerzeme” un vokālā studija “Skonai”, čelliste Vanesa Zaiceva. Pasākumu noslēdza jauniešu ansamblis “Augšup”.

Dalies:

Valsts svētkos Preiļos apbalvoti goda pilsoņi

Reģionos aizvien mazāk diennakts aptieku

Līdzīgi raksti