Lāčplēša dienas aktivitātes muzejā kopā ar Zemessardzi

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 13 novembris, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Tuvojoties Lāčplēša dienai Latgales Kultūrvēstures muzejā Rēzeknē pirmsskolas izglītības iestāžu un skolu audzēkņi kopā ar Zemessardzes 3. Latgales brigādi locīja svētku lentītes, kā arī iepazina karavīru un zemessargu ikdienu. Tāpat muzejā pirmo reizi skatāma 32. kājnieku un 36. kaujas atbalsta bataljonu fotogrāfiju izstāde. Foto autori arī paši aktīvi darbojas Zemessardzē.

Zemessardzes 3. Latgales brigādes karavīri un zemessargi sagaida pašus mazākos rēzekniešus. Jau tradicionāli gadu no gada sadarbībā ar Latgales kultūrvēstures muzeju šeit organizētas radošas un interaktīvas Lāčplēša dienas izziņas aktivitātes.

Adrians pasākuma apmeklētājs

Ko tu šodien šeit jaunu uzzināji, darīji? – Lāčplēša dienā svin karavīru dienu. Lai Latvijai laba veiksme un, lai paliek vairāk gadu!

Evita Kozule ZS 3. Latgales brigādes 32. kājnieku bataljona pārstāve

Visu ekipējumu viņi paši patausta rokās, paši pamēģina uzģērbt, paskatās, cik tas ir smags, cik tas ir ērts vai neērts, tad viņi saprot, cik mums ir viegli vai grūti visās mācību situācijās, kurās mēs trenējamies esot mežā un tamlīdzīgi. Esam šeit gan profesionālā dienesta karavīri, gan arī zemessargi, kad mēs parādām, ka mēs ESAM. Mēs esam blakus.

Līga Ivenkova ZS 3. Latgales brigādes 36. kaujas atbalsta bataljona zemessardze

Turpat dzīvoju Lūznavā un turpat tas bataljons un, man likās, ka tas būtu ļoti… gods, ka es arī tur esmu. Lūznavā dzimusi, Lūznavā dzīvoju un arī tajā bataljonā tā kā būt.

Līga Ivenkova ikdienā ir arī militārais fotogrāfs un iemūžina Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona darbību. Tagad fotogrāfijas kā dāvana iedzīvotājiem valsts svētku laikā kopā ar Zemessardzes 32. kājnieku bataljona foto skatāmas kopīgā izstādē “ESMU KARAVĪRS. ESMU ZEMESSARGS”.

Līga Ivenkova ZS 3. Latgales brigādes 36. kaujas atbalsta bataljona zemessardze

Pārsvarā man patīk tieši cilvēkus fotografēt, tieši viņu emocijas, jo emocijas ir ļoti neilgu brīdi. Tās pašas asaras vai prieks vai uztraukums vai bailes. Tā kā mežā dzīvojot ir diezgan smagi. Cenšos iemūžināt tos mirkļus.

Evita Kozule ZS 3. Latgales brigādes 32. kājnieku bataljona pārstāve

901G3306_01 02:30 Fotogrāfijās parādām savu ikdienu mācību procesā, kā mēs gatavojam un pilnveidojam savas kaujas spējas un esam gatavi aizsargāt Latvijas valsti. 02:39

Toms

pasākuma apmeklētājs

Kas tur ir fotogrāfijās? – Karavīri, mašīnas. – Ko tu novēlētu Latvijai dzimšanas dienā? – Naudu!

Līdz šim militāro fotogrāfu darbu izstādēs varēja novērtēt Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē, bet tagad pirmo reizi šis profesijas nozīme izcelta reģionos. Rēzeknē un Daugavpilī fotoizstādes būs skatāmas līdz 30. novembrim. Savukārt muzejā vēl bija iespēja darboties arī praktiski.

Evita Kozule ZS 3. Latgales brigādes 32. kājnieku bataljona pārstāve

Mēs bērniem piedāvājam izkrāsot sejiņas, krāsojamās lapiņas ar speciāliem maskēšanās krēmiem, kurus ikdienā izmantojam mežā. Bērniem tas ļoti interesē, mēs viņiem arī izstāstām, kāpēc ir tieši tādas krāsas kā zaļa un brūna, proti, tās ir mežā un dabā sastopamas.

Ādams pasākuma apmeklētājs

Ādams! – Ādam, izstāsti, ko tu dari šobrīd? – Krāsoju, lai neredzētu. – Ko tu novēlētu Latvijai svētkos? – Ļoti daudz dāvanu. Daudz karogus Latvijas!

Muzeja mazie apmeklētāji iemācījās arī pareizi locīt sarkanbaltsarkanās Latvijas karoga lentītes. Daudzi uzsvēra, ka nesīs tās uz mājām māsām, brāļiem un vecākiem.

Renāte Ničiporčika Latgales Kultūrvēstures muzeja muzejpedagoģe

Lokām šādi. Lokām šādi un, kas mums sanāk? Kas tas par burtu? – “V”. – “V”. Izskatās pēc diviem vieniniekiem? – Jā. – Jā. Tātad 11. novembris.

Dalies:

Griķu sējumu novākšana šoruden sagādā raizes

LVM dabas liegumā “Posolnīca” atjauno reto osu mežu

Līdzīgi raksti