Augšdaugovys nūvodā reikuots vuiceibu cyklys Latgolys regiona kulturys darbinīkim

Autors: Marta Puzāka - 7 novembris, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 5 min.

Kai veiduot kūpīnu muokslys dorbus, izprast emocejis i aktualizeit latviskos tradicejis mozuokumtauteibu kūpīnuos – itūs i cytus vaicuojumus nūzaru profesionali skaidruoja vuiceibu cyklā Latgolys regiona kulturys darbinīkim. Treis seminarūs caur radūšom, praktiskom i interaktivom metodem kulturys puorstuovim beja vareiba pilnveiduot sovys prasmis i rast jaunus veidus, kai struoduot ar sovu auditoreju i veicynuot kulturys dzeivis atteisteibu. Vuiceibu cyklys i ziņu sižeta izveide realizeita ar Vaļsts kuļturkapitala fonda mierķprogramys “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” finanisalu atbolstu. #Latgales_kulturas_programma

Kulturys cylvākam ir juoatsateista leidza laikam, pylnveidojūt sovys prasmis i spieju īinteresēt – ar taidu vadmotivu Augšdaugovys nūvoda Kulturys puorvaļde reikuojuse treis seminaru cyklu Latgolys regiona darbinīkim. Kūpīnu muokslys dorbi, emocionaluo inteligence i latviskuos tradicejis mozuokumtauteibu kūpīnuos ir temys, par kurom nūzaris profesionali dalejuos sovuos zynuošonuos i praktiskuos īmaņuos ar vuiceibu dalinīkim.

Sintija Giptere Leiksnys pogosta Kulturys noma vadeituoja, seminaru dalineica

Kultūras darbs ir tas, kur vienmēr ir jāattīstās, vienmēr ir jāmācās. Mums bija tāda iespēja piedalītie seminārā par emocionālo inteliģenci, kur mēs atkārtojām, kā ir jāsadarbojas, kā pieiet pie lietas no citas puses. Tas, manuprāt, ir ļoti svarīgi – nevis ieciklēties tieši uz vienu, bet tieši izdomāt kaut ko jaunu.

Vita Litiņa Augšdaugovys nūvoda Kulturys centra “Vārpa” vacuokuo kulturys dorba vadeituoja

Kultūras darbiniekiem tas ir svarīgi, jo viņi vienmēr strādā ar cilvēkiem. Tas ir svarīgi, lai viņi piesaistītu un uzrunātu savu auditoriju, lai viņi paši būtu spējīgi radīt jaunus pasākumus, interesantus pasākumus. Stāvot uz vietas un pašiem nepilnveidojoties, protams, nesanāk.

Vuiceibu cyklus vadeja dramaturge, teatra i kino režisore Krista Burāne, psihologe i emocionaluos inteligencis virzeituoja Lauma Žubule, folkloriste Anna Kārkle.

Nivīni godskuortu svātki navar iztikt bez maizis. Vysūs godskuortu svātkūs i myuža gūdūs latvīšam kluot vysod ir bejuse maize.

Anna Kārkle Folkloriste, bārnu folklorys kūpys “Ceiruleits” vadeituoja

Sovā seminarā es stuosteišu par godskuortu svātkim. Izīsim cauri vysam saulis godam, varēsim dorbuotīs praktiski – gon dažaidys rūtuojumus taiseit. Īpasazeis apmaklātuoji ar dažaidom rūtaļom, dzīsmom. Tei byus interaktiva dorbuošonuos. Mes ari vareisim skateitīs taidā grīzumā, ka tūmār ari ite dzeivojūši cyttautīšu tradicejis sovā zinī ir leidzeigys ari myusu tradicejom. Mekleisim tū kūpeigū, i tys jim ari paleidzeis īpazeit myusu Latvejis tradicejis.

Vita Litiņa Augšdaugovys nūvoda Kulturys centra “Vārpa” vacuokuo kulturys dorba vadeituoja

Tās ir latviskās tradīcijas mazākumu tautību kopienās, jo mēs esam īpašs reģions. Arī Latgales reģions ir īpašs ar to, ka mums ir tik daudz dažādas tautības, kas ir mūsu cilvēki. Cilvēki, kas apmeklē pasākumus un līdz ar to arī kultūras darbiniekiem ir jāspēj saprast, kā ieinteresēt šos cilvēkus, un tieši latviskās tradīcijas popularizēt mūsu vidē.

Seminarūs pīsadaleja kulturys darbninīki nu Augšdaugovys, Leivuona, Rēzeknis, Kruoslovys nūvodim i Daugovpiļs, taipoš ari nu Sēlijis pusis.

Vita Litiņa Augšdaugovys nūvoda Kulturys centra “Vārpa” vacuokuo kulturys dorba vadeituoja

Mums ir ļoti aktīvi kultūras darbinieki. Augšdaugavas novads ir novads, kur satiekas Latgale ar Sēliju, tāpēc mēs neatstājam savus Sēlijas kolēģus un aicinām uz semināriem. Līdz ar to mēs izglītojamies un pilnveidojamies, lai varētu būt interesantāki gan paši kā personības, gan arī lai būtu interesantāki un vērtīgāki mūsu pasākumi, un lai vairāk iesaistītu kopienu, sabiedrību šajos procesos.

Sintija Giptere Leiksnys pogosta Kulturys noma vadeituoja, seminaru dalineica

Kultūras dzīve Līksnā ļoti raiba, bet labā nozīmē raiba. Mums ir gan pasākumi, gan izstādes, aktīvi amatiermākslas kolektīvi. Ejot uz šiem semināriem, ko piedāvā mums Augšdaugavas novada kultūras centrs, mēs visu to varam arī ielikt savā darbā un attīstīt savu vidi apkārt tieši Līksnas pagastā.

Vuiceibu nūtikšonu atbaļsteja Vaļsts kulturkapitala fonda “Latvīšu vāsturiskūs zemju atteisteibys programma” ar 3000 eiro. Finansialū atbolstu Augšdaugovys nūvods pīlītoj lobvieleigys kulturys vidis veicynuošonā i sabīdreibys isaistī kulturys dzeivī.

Dalies:

“Jasmuižā” atkluots “Latvīšu tautysdzīšmu” siejums par kuozom

Runoj Latgola: 1. raidiejums par Latgolys muzykys projektim

Līdzīgi raksti