Sumināti konkursa “Saimnieks 2023” laureāti

Autors: Marta Puzāka - 31 oktobris, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Katru gadu Augšdaugavas novada pašvaldībā tiek rīkots konkurss “Saimnieks”, kura mērķis ir godināt labākos un aktīvākos darba darītājus novadā. Jebkurš interesents varēja izvirzīt kandidātus vairākās nominācijās: Gada jaunais uzņēmums, Gada tūrisma pakalpojumu sniedzējs, Gada amatnieks, Gada pakalpojumu sniedzējs, Gada lauksaimnieks/Piemājas saimniecība, Gada lauksaimnieks/Zemnieku saimniecība.

Mēs esam bagāti ar saimniekiem, kas iegulda milzīgu darbu novada attīstībā un dara to no sirds – tā Augšdaugavas novadā ikgadēji apbalvoti labākie uzņēmēji, zemnieki un piemājas saimniecības, individuālā darba veicēji un biedrības, kas aktīvi darbojas savā nozarē, radot tam arī pievienoto vērtību.

Arvīds Kucins Augšaudaugavas novada domes priekšsēdētājs

Tā ir pateicība parādīt visiem, ka viņi pie mums tādi ir, kuri daudz ko sasniedz ar savu darbu, entuziasmu un nesavtīgu darbu. Mēs no novada pašvaldības esam ļoti pateicīgi tiem cilvēkiem, ka viņi ir pie mums, mūsu reģionā, mūsu novadā, un kas ar savu degsmi iedrošina vien ne tikai mūsu novadu, bet arī Latviju.

Šogad konkursam pieteikti 16 rosīgi novadnieki septiņās nominācijās. Pretendentus izvērtēja īpaši izveidota komisija klātienes apskatēs. Titulu “Gada jaunais uzņēmējs” šoreiz saņēma metālapstrādes uzņēmums WELD PRO, kas gada laikā uzņēmis vērienīgus apgriezienus uzņēmējdarbībā, tāpat arī atjaunojis degradētu teritoriju.

Gatis Vorošens SIA “WELD PRO” vadītājs

Galvenais laikam ir strādāt un atrast to klientu, kam ražot un kam pārdot. 00:31 Saražot jau var daudz ko, bet kam pārdot – tā jau ir problēma. Apgūtas Eiropas naudas, pēdējās. Es ceru, ka būs vēl. Nopirkām jaunas iekārtas, kas palīdzēs ražot. Es ļoti ceru dabūt jaunus klientus. Es domāju, ka viss būs labi, ir tikai jāstrādā.

Šogad pirmo reizi pasniegta arī balva nominācijā “Gada rosīgākā biedrība”. To saņēma biedrība “Dvietes vīnogas”, kas jau deviņus gadus darbojas ar mērķi labiekārtot Dvietes pagasti vidi, tādējādi attīstot tūrismu un veicinot kultūras dzīvi.

Vanda Gronska Biedrības “Dvietes vīnogas” priekšsēdētāja

Šis gads mums ir bijis ļoti veiksmīgs. Esam realizējuši trešo projektu un mūsu galvenā tēma ir tās dabas bagātības, kas mums ir apkārt. Dviete ir viszaļākais pagasts novadā. 66% teritorijas aizņem mežs. Protams, galvenā tēma ir mežs – ne velti mūsu projekta mērķis bija popularizēt mežu, meža bagātības un stāstīt, mācīt jaunajai paaudzei par to, ka sargāsim savu planētu, savu zemi, jo mežs – tas ir mūsu planētas plaušas, kas dod mums svaigu gaisu, kas dod mums dažādus resursus – gan materiālos, gan nemateriālos.

Līdzās nominantu godināšanai, savas balvas pasniedza arī vairāki sadarbības partneri kā Lauku atbalsta dienests, Latgales plānošanas reģiona uzņēmējdarbības centrs, ALTUM un citi. Visi konkursa dalībnieki ir savu jomu profesionāļi, kas rāda labās prakses piemērus un iedvesmo.

Arvīds Kucins Augšaudaugavas novada domes priekšsēdētājs

Atbraucot, cilvēki braucot cauri, neredz tos papīrus un projektus, kas ir realizēti. Viņi redz to sakoptāko māju, dārzu, vai tā būtu baznīca un vēl kaut kas. Tas, es domāju, tas krāšņo mūsu novadu, pateicoties šiem cilvēkiem. Entuziasmu, daudz, daudz veselības, ideju pilnu galvu un karstu sirdi un degsmi tam darbam, kur viņi velta sevi.

Vanda Gronska Biedrības “Dvietes vīnogas” priekšsēdētāja

Mēs gribam aicināt apkārtējos iedzīvotājus – dibiniet biedrības! Pašlaik ir īstais laiks, kad valsts ļoti palīdz, valsts atbalsta. Uzrakstīt projektu – tas nemaz nav tik sarežģīti. Ir iestādes, kas apmāca, kas pastāsta, kas iedvesmo.

Klātesošos ar priekšnesumiem priecēja gan Olgas Čapules akordeonspēle, gan arī dažādas deju kopas – no līnijdejām līdz pat breikam.

Dalies:

Rāznas ezera krastu stiprināšana rada sarežģījumus

Diskutē par nedzirdīgo iesaisti pilsoniskās aktivitātēs

Līdzīgi raksti