Rēzeknes autoostā nav iespējas norēķināties ar karti

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 26 oktobris, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 5 min.

Sociālajos tīklos šonedēļ izskanēja sašutuša iedzīvotāja viedoklis par to, ka Rēzeknes autoostā iegādāties biļetes iespējams tikai skaidrā naudā. Autotransporta direkcija informē, ka Ministru kabineta noteikumos nav noteiktas obligātas prasības bezskaidras naudas darījumu nodrošināšanai līdz ar ko autoostas darbībā pārkāpumus nevar konstatēt. Saziņa ar Rēzeknes autoostas pārstāvjiem par tālākiem rīcības plāniem gan ir apgrūtināta: darbinieki nespēj nosaukt konkrētu atbildīgu amatpersonu, savukārt pašvaldībai nav tiesību ietekmēt darbību privātīpašumā.

Biļetes Rēzeknes autoostā vēl pirms došanās uz peronu iespējams iegādāties tikai ar skaidru naudu. Tuvākā naudas izņemšanas vieta ir pāri ielai veikalā, taču tā darbalaiks nav pakārtots autoostai.

Dzintars Viļānu iedzīvotājs

Šeit iekšā var tikai skaidrā naudā, vai tas apgrūtinātu apstākļus? – Jā. Gadās, ka tikai skaidrā naudā paliek divi eiro kaut kādi un nevar aiziet nopirkt biļeti un autobusā arī dažreiz nevar nopirkt.

Valērija Preiļu novada iedzīvotāja

Es jau vienmēr pakonsultējos, vai tur pārdod vai nē, lai zinātu. Bet, ja kādreiz bija gadījies pirkt, tad meitenes ļoti laipnas tādas. Patīkamas. Ar karti es nekad neesmu rēķinājusies. Mani tas neietekmē nekādi, varbūt cilvēkiem, kas tālāk kur brauc vai kā var ietekmēt, bet es mēģinu vienmēr skaidru naudu dabūt tādam pasākumam kā braukšana ar autobusu.

Ausma Sprukte-Kozule LRT žurnāliste

Uzzināt Rēzeknes autoostas nostāju nav nemaz tik vienkārši. Publiski pieejamā kontaktinformācija ved pie dispečeriem, savukārt tālāk jāveic vēl vismaz septiņus zvanus dažādiem adresātiem.

Arī paši darbinieki nav īsti pārliecināti par to, kas ir viņu vadītājs un mudina sazināties ar Oļegu Harčenko.

Oļegs Harčenko kādreizējais SIA “Rēzeknes autoosta” pārstāvis

Ļoti atvainojos, nevaru jums palīdzēt. – Bet kam man tad ir jāzvana par autoostu? – Grūti pateikt. Es jau vairāk nekā divus gadus, trešais jau – nestrādāju. Nevaru jums palīdzēt. Atvainojos. Visu labu.

SIA “Rēzeknes autoosta” dispečere

Viņi Rīgā atrodas. – Saimnieks ir Uldis Laizāns? – Es tiešām nezinu, nevaru jums pateikt.

Ar iepriekšminēto Uldi Laizānu, kas pēc datu bāzes “Lursoft” datiem ir vienīgais uzņēmuma valdes loceklis, aicina sazināties autoostas ēkas īpašnieki – firma “Marno J” Rīgā. Viņa vietā gan rakstiski atbildi sniedz grāmatvedības nodaļa atzīstot, ka klientiem jāsaskaras ar neērtībām, taču tā kā autopārvadātājiem nav pienākuma segt autoostas izdevumus par biļešu pārdošanu, nav arī uzstādīts bankas terminālis, par ko banka ņem nomas un transakcijas komisijas maksu.

Artjoms Kovaļevskis SIA “Rēzeknes autoosta” grāmatvedis

Mēs arī reti varam sasniegt to īpašnieku. Viņš ļoti reti pie mums ierodas. Mēs viņam dosim ziņu, bet, man liekas, ka tas būs ērtāk, ja mēs atbildēsim rakstiski. Jūs man pateicāt, ka ir kādas problēmas. Varbūt mēs to izlabosim uzreiz.

Šī ir vienīgā autoosta Rēzeknē, tikmēr pašvaldības komentārs īss – autoosta ir privātīpašums, vietvarai nav teikšanas pār to.

Nataļja Jupatova Rēzeknes valstspilsētas Komunikācijas un ārējās sadarbības speciāliste

Pieder privātpersonām. Mēs tur neko neregulējam, mēs pat ietekmēt nevaram. Mums nav nekādas sadarbības. Ja mēs runājam, piemēram, par Daugavpili citās pilsētās. Ir tāda pieredze, ka autoostas un autobusu parks pieder pašvaldībai. Rēzeknē tā nav. Mums pat tiesību nav neko komentēt. Tā ir viņu izvēle. Vai ir labas pārvaldes princips? Kādā sakarā mēs komentēsim?

Autotransporta direkcijā skaidro, ka Rēzeknes autoosta atbilst II kategorijai un tai ir pienākums biļetes pārdot iepriekš, taču kādā veidā – tas paliek pašu izvēlē.

Viktors Zaķis Autotransporta direkcijas pārstāvis

Ministru kabineta nosaukumi nepasaka, kādā veidā viņiem tās būtu jāpārdod. Tā var būt tikai skaidra nauda, tā var būt tikai ar bankas kartēm. Tas var būt miksētais variants, galvenais, lai viņi pārdod. Tā nav Autotransporta direkcijas nemaz kompetence īstenībā to noteikt. Viņi saņem pēc tam tās subsīdijas, viņi dabū valsts naudu par to, ka viņi apkalpo tos pasažierus.

Rēzeknes autoostas grāmatvedis gan rakstiski sola tuvāko nedēļu laikā ieviest iespēju par biļetēm norēķināties arī ar bankas kartēm.

Dalies:

Apkopo bērnunamu vajadzības un aicina ziedot

E. Siliņa vērtē žoga būvniecību austrumu pierobežā

Līdzīgi raksti