Apkopo bērnunamu vajadzības un aicina ziedot

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 26 oktobris, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 5 min.

Biedrība “Taureņa efekts” jau vairāk nekā desmit gadus aicina ziedot bērnunamiem dažādas rotaļlietas un aktīvās atpūtas inventāru, gan arī nemateriālas vērtības. Tāpat ziedotāji mudināti dalīties ar bērniem sava dzīves ceļa pieredzē. Vismaz divas reizes gadā saraksts ar Latvijas bērnunamu vajadzībām tiek atjaunots un šobrīd kā nepieciešamākās ziemas sezonai vairums norādījis praktiskas mantas un pasākumus, lai bērnus varētu pēc iespējas vairāk sagatavot patstāvīgas dzīves uzsākšanai.

Daudzfunkcionālajā sociālo pakalpojumu centrā “Vecružina” šobrīd ilgstošā aprūpē uzņemti 15 Rēzeknes novada bērni un jaunieši. Šis ir viens no bērnunamiem, kas jau vairākus gadus sadarbojas ar biedrību “Taureņa efekts” un palīdz tam veidot vajadzību sarakstu, informējot, kas ik sezonu visvairāk iepriecinātu mazās sirsniņas.

Olga Smoļina Daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra “Vecružina” psihologs

Tā es arī uzņēmos šo, nezinu, misiju, ka es izteikšu bērna viedokli. 03:56 + 04:37 Vienmēr tajā vajadzību sarakstā norādu, ka bērniem būs labākas tās nemateriālās vērtības. Kino apmeklēšana, koncerti, lai viņi komunicētu arī ārpus iestādes, lai viņi veiksmīgāk integrētos šajā sabiedrībā.

Biedrība “Taureņa efekts”

Saraksts veidots, lai palīdzētu ziedotājam izvēlēties atbalsta veidu un iestādi un nodrošinātu to, kas bērniem patiesi ir vajadzīgs. Efektīvāka pieeja ir ziedot retāk, izvēloties kvalitāti pār kvantitāti un atbalstot bērnunamus ar konkrētām vajadzībām.”

Vecružinā līdz šim ar dažādu ziedotāju atbalstu apmeklēti kultūras pasākumi, treniņi un baseins, uzstādīti āra trenažieri, arī tagad klāt nākusi vēlme par sporta inventāru.

Olga Smoļina Daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra “Vecružina” psihologs

Slēpes, jo mums ir ļoti foršs interešu izglītības skolotājs. Mums ir blakus ezers, viņi iet makšķerēt, kopā ar viņu vizinās ar velosipēdiem un, piemēram, ja mēs runājam par ziemu, tad tas aktuālais būtu laikam slēpes. Bērniem no bērnunama pietrūkst tādu lietu, kas piederētu tieši man. Kā, piemēram, mūsu bērniem mājās. Viņiem ir sava istaba, sava gulta, bet šiem bērniem dažreiz tā trūkst.

Veidojot nepieciešamāko lietu un pasākumu sarakstu ziemas sezonai aptaujāti 25 bērnunami visā Latvijā.Ziedojumu bezmaksas piegādei izveidota sadarbība ar uzņēmumu “DPD Latvija”.

Biedrība “Taureņa efekts”

Kurzemē nepieciešamas galda un atjautības spēles brīvā laika aktivitātēm, kā arī virtuves priekšmeti (..). Vidzemē – mēbeles telpu iekārtošanai (..). Tuvojoties ziemai, saņemts aicinājums ziedot līdzekļus slēpēm tiem bērniem, kuri mērķtiecīgi trenējas un piedalās sacensībās. Zemgalē un Latgalē nepieciešams sporta inventārs, kā arī galda spēles, (..) piederumi radošām aktivitātēm.”

Vairums norādīto vēlmju ir saistītas ar patstāvīgu reālās dzīves prasmju apguvi, kuras arī jau tagad bērni un jaunieši mācās ik dienu.

Olga Smoļina Daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra “Vecružina” psihologs

Dzīvo viņi visi četros dzīvokļos. Dzīvokļi ir gan trīs istabu dzīvokļi, gan četru istabu dzīvokļi. Dzīvo tieši ģimeniskai videi pietuvinātos tādos apstākļos, lai viņi varētu patstāvīgi gatavot ēst sev, piemēram, arī uzkopt savas istabiņas, lai izejot sabiedrībā viņi vairāk būtu pielāgoti šai dzīvei.

Nellija Veinberga Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centra “Eleja” vadītāja

Patstāvīgas dzīves uzsākšanai bērniem nepieciešamas lietas. Citreiz ir ļoti labi veiksmes stāsti, citreiz ne vienmēr izdodas. Sava veida atbalsts iepazīt pasauli ar citām acīm, paskatīties to visu.

Tāpat Jelgavas novada Elejā uzsver, ka būtiskākā priekšrocība šāda veida projektiem ir kontaktu dibināšana.

Nellija Veinberga Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centra “Eleja” vadītāja

Citreiz uzrodas kādi cilvēki no “Taureņa efekta” vai no citām biedrībām, vai organizācijām, kas turpmākajā dzīvē vienkārši sadraudzējas ar bērniem un palīdz.

Visu bērnunamiem nepieciešamo preču un nemateriālo vērtību saraksts publicēts mājaslapā taurenaefekts.lv. Tāpat ziedotāji aicināti piedalīties “Pieredzes dienās” un iepazīstināt bērnunamu jauniešus un bērnus ar sava dzīves ceļa pieredzi vai profesiju un nākotnes karjeras iespējām.

Dalies:

Preiļos pirmo reizi notika sarunu forums un brančs

Rēzeknes autoostā nav iespējas norēķināties ar karti

Līdzīgi raksti