Preiļos pirmo reizi notika sarunu forums un brančs

Autors: Marta Puzāka - 25 oktobris, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 5 min.

Preiļu novadā aizvadīti dažādi pasākumi un radošas aktivitātes, kas apvienoja patīkamo ar lietderīgo. Vietējie iedzīvotāji varēja ne vien labi pavadīt laiku, baudot gardas maltītes vēlajās brokastīs Preiļu pilī, bet arī sanākt kopā un pārrunāt aktuālo un būtisko sarunu forumā “Vieta. Sabiedrība. Izaugsme.”. Pasākumi rīkoti projekta “Parki bez robežām – plašāk” ietvaros.

Pievilcīga dzīves vide, aktīva uzņēmējdarbība, labklājīga sabiedrība un vieda pārvaldība – tā definēti Preiļu novada pašvaldības izvirzītie četri stratēģiskie mērķi nākamajai desmitgadei. Lai arī līdz šim novadā īstenoti vairāki vērienīgi projekti, vietvara kopā ar iedzīvotājiem organizēja aktivitātēm piepildītu dienu, lai veicinātu sabiedrības līdzdalību dialoga veidošanā, vides attīstību un sadarbību starp dažādiem sektoriem.

Ingūna Bramane Preiļu novada vecākā komercdarbības speciāliste

Pop-up brančs vai vēlās brokastis radās pateicoties tam, ka mūsu komanda tādā nestandarta domāšanas sanāksmē izdomāja, ka visus mūsu nekustamā īpašuma objektus, kas realizēti uz projektiem un kādu laiku stāv bez nomnieka, mēs varētu padomāt, kā mēs tos varētu piedāvāt klientiem oriģināli. Radās ideja “Test before invest”. Tā mēs vēlamies par parādīt, ka ir iespēja izmēģināt, kādas priekšrocības dod atrašanās pils telpās, cik daudz ir klientu, apmeklētāju pirms vispār izteikt vēlmi nomāt šīs telpas.

Pēteris Mičuls MOONBAR Catering branča organizators

Brančs īstenībā ir nesteidzīgas vēlās brokastis sestdienā vai svētdienā. Tur ir tā, ka satiekas draugi vai ģimene un tad lēnā garā, atpūšoties, čilo, uzēd pankūciņas, dažādus desertus, sāļos ēdienus – groziņus, kruasānus pildītus, putras, omletītes un tā tālāk. Tas arī mūs priecē, ka mēs varam palutināt Preiļu iedzīvotājus un apkaimes iedzīvotājus ar gardu maltīti.

Tāpat iedzīvotājiem bija iespēja apmeklēt unikālu 5D ekspozīciju, kas veltīta amatniekiem un viņu darbiem kā Preiļu novadā, tā arī visā Latgalē.

Zane Paņevska Preiļu novada tūrisma un attīstības informācijas centra vadītāja

Tas ir mērķis – mēs parādām gan amatniekus, kas strādā ar tādām senām tradīcijām un amatniekus, kas strādā ar modernām metodēm. Protams, popularizēt amatniecību un nodot cilvēkiem to sajūtu.

Agris Pastars Preiļu novada tūrisma un attīstības informācijas centra tūrisma konsultants

Šī ekspozīcija ir papildināta ar dažādiem specefektiem, kuri arī bagātina šo skatīšanos un pietuvina sižetu, radot šo te sajūtu, ka tu esi tur, pie šiem amatniekiem. Mēs vēlamies aicināt ikvienu doties uz Preiļiem, jo paralēli 5D ekspozīcijai mēs piedāvājam arī pils pirmo stāvu, kur ir Preiļu vēstures un lietišķās mākslas ceļojošā izstāde. Tāpat arī Preiļu parks kopā ar savām leģendām, stāstiem ģida pavadībā.

Cenšoties apkopot gada garumā paveikto un ieskicēt turpmākos attīstības plānus, organizēts sarunu forums “Vieta. Sabiedrība. Izaugsme.”, kur iedzīvotāji, konsultatīvo padomju un vietvaras pārstāvji, nevalstiskās organizācijas un dažādu jomu speciālisti no Preiļiem un citiem novadiem ļāvās saturīgām diskusijām par novada dzīves kvalitāti un attīstības virzieniem, lai novads kļūtu pašpietiekamāks un konkurētspējīgāks.

Ārijs Vucāns Preiļu ņovada domes priekšsēdētājs

Es ceru, ka iedzīvotāji, kas šodien ir ieradušies, labāk spēs izprast pašvaldības darba specifiku, lai tās viņu idejas, domas un mērķus tādā saturīgā dialoga formā spētu tos virzīt, lai dome tos izskatītu un iespēju robežās arī realizētu. Turpināt strādāt pie esošo funkciju nodrošināšanas, kā arī pie, protams, jaunu iespēju veidošanas, tai skaitā uzņēmējdarbībā, tai skaitā sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām, jo šobrīd tiešām tas ir ļoti būtisks jautājums, jo šobrīd virkne pašvaldību veidojas samērā sarežģīta situācija saistībā ar budžetiem.

Antra Meluškāne Preiļu novada domes projektu vadītāja

Ir izdarītas diezgan daudzas tādas, varbūt nelielas, bet iedzīvotājiem, domāju, pozitīvi vērtētas lietas saistībā ar parku, vidi, sakārtotību un ar jaunām bērnu izglītošanas iespējām turpmāk un vides tēmu, tūristu piesaisti.

Pēc konstruktīvas domu apmaiņas foruma dalībnieki varēja pielikt roku meistardarbnīcās, kas saistītas ar vides labiekārtošanu, piemērām, Preiļu parku un pili, “Atpūtas parku – Žika laukumu”, tāpat arī izmēģināt dažādas radošās iemaņas.

Dalies:

Bērni veido animācijas filmu par Vidsmuižas Annužu

Apkopo bērnunamu vajadzības un aicina ziedot

Līdzīgi raksti