“Žik!” 4. raidījums jau 22. oktobrī!

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 16 oktobris, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 3 min.

Šoruden Latgales reģionālā televīzija (LRT) turpina iepriekšējos četros gados uzsākto projektu un veido jaunus raidījumus ģimenēm ar bērniem un pusaudžiem “Žik!” latgaliešu valodā. Televīzijas ekrānos noslēdzošās – piektās – sezonas 4. raidījums kanālā TV24 un ReTV kanāla virszemes apraidē būs redzams jau 22. un 23. oktobrī.

Līdzīgi kā iepriekš arī šogad raidījumu “Žik!” formāts mainās un ir mazliet citādāks. Piecu raidījumu gaitā žurnāliste Ausma Sprukte-Kozule un Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas skolniece Adriana Goroščaka izzinās ēdienu receptes un praktiski tās arī gatavos, dosies uz zooloģiskajiem dārziem un lauku sētām, kā arī veiks brīvprātīgo darbu veterinārajās klīnikās un dzīvnieku patversmēs.

4. raidījumā dosimies uz zemnieku saimniecību “Liepkalns” Rēzeknes novada Ilzeskalna pagastā, kur saimnieki un konkursa “Sējējs” laureāti Aleksejs un Jūlija Danilini nodarbojas ar graudkopību, organizē veselīga dzīvesveida meistarklases, ekskursijas un ražo produkciju no griķiem, attīsta tūrisma objektu “Griķu rezidence”, lauku darbos regulāri palīdz arī abu dēli. Savukārt Mākoņkalna pagastā dzīvo Itkaču ģimene, kur arī vecāki kopā ar bērniem iekopj lauku īpašumu, uzņem tūristus, organizē radošās darbnīcas un audzē trušus.

Raidījumu cikla mērķis ir veicināt lokālpatriotismu, mīlestību pret savu ģimeni un dzimto valodu, kā arī motivēt bērnus un pusaudžus novērtēt kultūras un vēstures mantojumu, aktīvāk iesaistīties brīvprātīgajā darbā.

Katru raidījumu iecerēts papildināt ar skatītāju pieredzi par mājdzīvniekiem, ģimeņu kopīgu ēst gatavošanu, darbošanos lauku sētās un palīdzību dzīvnieku patversmēm, tāpēc ļoti priecāsimies un būsim pateicīgi, ja sūtīsiet tematam atbilstošus foto, video vai dzejoļus, zīmējumus un citus radošos darbus pa pastu uz adresi: Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 98, LV-4601 ar norādi Latgales reģionālās televīzijas raidījumam “Žik!” vai LRT sociālo tīklu lapās, kā arī e-pastā zikraid@inbox.lv. Interesantāko darbu autoriem būs balvas!

“Žik!” noslēdzošās sezonas 4. raidījums būs skatāms jau šo svētdien, 22. oktobrī, kanālā TV24 pl. 15:30 un pirmdien, 23. oktobrī, kanāla Re:TV Virszemes apraidē Latgales reģionālajā televīzijā pl. 17:30. Tāpat katram raidījumam sekos atkārtojumi kanālā TV24 pirmdienās pl. 12:00 un sestdienu rītos pl. 09:30.

Pēc katra raidījuma pārraides televīzijā tos (kā arī iepriekšējo sezonu raidījumus) varēs atrast LRT mājas lapā www.lrtv.lv, kā arī vietnēs https://www.facebook.com/ZIKraidiejums, https://www.facebook.com/LatgalesRegionalaTV/, https://www.youtube.com/user/LatgalesRegionalaTV un platformā https://xtv.lv/.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “Žik!” saturu atbild SIA “Latgales reģionālā televīzija”. Liels paldies Rēzeknes novada vokālajai studijai “Skonai” par raidījuma muzikālo pavadījumu – dziesmu “Breinumu myužs”. #SIF_MAF2023

Ausma Sprukte-Kozule

LRT žurnāliste

e-pasti: ausma.sprukte-kozule@lrtv.lv

zikraid@inbox.lv

Dalies:

ŽIK! 3. raidiejums saītā 3X3 i gostūs pi vetuorstis

ŽIK! 4. raidiejums Dryču rezidencī i Itkaču lauku sātā

Līdzīgi raksti