Izsludināts konkurss melnbaltajā fotogrāfijā

Autors: Marta Puzāka - 9 oktobris, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Tuvojoties aizsaulē esošā fotogrāfa Jāņa Gleizda simtgadei, šobrīd tiek rīkots konkurss melnbaltajā fotogrāfijā, vienlaikus iedibinot arī nebijušu balvu – “Jāņa Gleizda balva fotogrāfijā 2024”. Tajā aicināts piedalīties ikviens interesents neatkarīgi no vecuma, nodarbošanās un profesionālajām fotografēšanas iemaņām. Konkursa rezultāti tiks paziņoti svinīgā pasākumā Latgales vēstniecībā GORS, kas veltīts Jāņa Gleizda 100 gadu jubilejai, nākamā gada 10. maijā.

Pasaules brīnums, Latvijas gods un Latgales lepnums – tā Latgales fotogrāfu biedrības vadītājs Igors Pličs raksturo mūžībā aizgājušo izcilo fotomākslinieku Jāni Gleizdu, kura dzimtā vieta bija Rēzeknes novada Vecgailumi. Maijā Jānim Gleizdam svinēs simto jubileju, un tam par godu Rēzeknes novada pašvaldība sadarbībā ar Latgales fotogrāfu biedrību organizē foto konkursu melnbaltajā fotogrāfijā “Jāņa Gleizda balva fotogrāfijā 2024”.

Igors Pličs Latgales fotogrāfu biedrības vadītājs

Tā radās deviņi gadi vērojot Jāzepa Pīgožņa balvu glezniecībā. Un tad, kad man Preiļu muzejā pateica atzinumu, ka Jānis Gleizds ir ne mazāk vērtīgs kā Jāzeps Pīgoznis, tad mana sirsniņa sāka straujāk pukstēt, ja, un es sāku domāt par Jāņa Gleizda balvu fotogrāfijā. Tā mēs arī gribam stiprināt Jāņa Gleizda piemiņu.

Daiga Miščenko Rēzeknes novada pašvaldības Kultūras un tūrisma pārvaldes vadītāja

Lai popularizētu viņa devumu fotomākslas nozarē, tāpat arī, lai vispār veicinātu melnbaltās fotogrāfijas attīstību, kas ir tieši tā joma, kur viņš darbojās.

Kā atzīst konkursa rīkotāji, Jāņa Gleizda balva fotogrāfijā ir īpaša arī tāpēc, ka līdz šim Latvijā balva fotogrāfijā kā mākslā nav iedibināta.

Igors Pličs Latgales fotogrāfu biedrības vadītājs

Šoreiz mēs rīkojam Latvijas mērogā. Bet ir doma to tā kā starptautisku. Es ceru, ka šī balva dzīvos arī tad, kad manis var arī nebūt.

Konkursa dalībnieki fotogrāfijas kādā no pieciem žanriem – akts, portrets, ainava, klusā daba un sports – var iesūtīt līdz 31.janvārim epastā gleizdam100@rezeknesnovads.lv. Iesniegtās fotogrāfijas izvērtēs īpaši izveidota komisija septiņu ekspertu sastāvā no visas Latvijas.

Daiga Miščenko Rēzeknes novada pašvaldības Kultūras un tūrisma pārvaldes vadītāja

Tie ir visi žanri, kur darbojās arī Jānis Gleizds. Katrs dalībnieks var iesniegt ne vairāk kā piecus darbus kopumā un ne vairāk kā trīs darbus vienā žanrā. Ir arī noteikumi, kas nosaka to, ka bildes nevar būt pārāk apstrādātas. Ir pieļaujama krāsu, kontrastu pieregulēšana, tāpat arī bildes apgriešana, bet tas arī viss. Ir noteikts arī bildes izmērs, jo tās bildes tiks gan drukātas, gan arī ievietotas digitālajā vidē. Šajā reizē nav svarīgi, kad bildes ir tapušas, bet uz nākotni tad jau mēs arī noteiksim periodu, kurā bildēm būtu jābūt uzņemtām.

Igors Pličs Latgales fotogrāfu biedrības vadītājs

Vērtība ir tad, kad tu vari parādīt tās visas īpašības, ko tu gribi parādīt krāsās, ka tu vari parādīt melnbaltajā tonalitātē.

Visi konkursa laureātu darbi tiks izstādīti Jānim Gleizdam un konkursam veltītā izstādē Latgales vēstniecībā GORS no 2024. gada 15. aprīļa līdz 15. jūnijam. Savukārt galvenās balvas – medaļas, diploma un tūkstoš eiro – ieguvējs tiks paziņots svinīgā pasākumā, kas Latgales vēstniecībā GORS norisināsies 10. maijā.

Dalies:

Turpina meklēt pazudušo mammu ar meitiņu

Jaunietes no ASV asistē angļu valodas mācībstundās

Līdzīgi raksti