Turpina meklēt pazudušo mammu ar meitiņu

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 5 oktobris, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 5 min.

Krāslavas novada Robežnieku pagastā kopš 1. oktobra bez vēsts pazudusi Svetlana Ižika kopā ar savu trīsgadīgo meitu Karīnu. Lai arī sievietei ir nosliece uz klaiņošanu, tik ilgi ar radiniekiem viņa nav sazinājusies pirmo reizi. Dienestiem sadarbojoties, veiktas vairākas operatīvās meklēšanas darbības, tomēr bez panākumiem un tagad sieviete un viņas meitiņa izsludināta meklēšanā visā Latvijā.

Svetlana Ižika ar savu trīs gadus veco meitiņu Karīnu pazudušas bez vēsts jau ceturto dienu un joprojām tiek meklētas. Pēdējā viņu atrašanās vieta ir Krāslavas novada Robežnieku pagasts blakus Latvijas-Baltkrievijas robežai, kur abas viesojās sievietes vecāku saimniecībā.

Vladislavs Okuņevs VP Latgales RP Dienvidlatgales iecirkņa priekšnieks

Ciemošanās laikā 1. oktobrī māte Svetlana tātad kopā ar savu meitu Karīnu nepaziņojot radiniekiem pametusi šo atrašanās vietu un devusies pagaidām nezināmā virzienā. Pirmajā dienā ir paši veikuši aktīvus meklēšanas pasākumus. Ir apbraukājuši ciema ceļus, kā arī blakus esošos ciematus.

Mihails Robežnieku pagasta iedzīvotājs

Es internetā redzēju, ka pazuda. Žēl, protams, viņa ir manas meitas vienaudze, vienā klasē mācījās un meitenītes ir žēl, ko vēl, lai saka?

Margarita Robežnieku pagasta iedzīvotāja

Visi zina. Mūsdienīgi esam, TikTokā ir izliktas fotogrāfijas un citviet, tāpēc zinām visi. Pašu ģimeni gan mēs nezinām. Žēl, protams, ka vēl joprojām neatradās.

Jau līdz šim bijušas vairākas reizes, kad nevienu nebrīdinot sieviete mainījusi savu dzīves vai atrašanās vietu, taču tik ilgā laika posmā vismaz kāda informācija nav saņemta un Valsts policijas palīdzība lūgta pirmo reizi. Gan Svetlanai, gan trīsgadīgajai meitenītei ir veselības problēmas.

Vladislavs Okuņevs VP Latgales RP Dienvidlatgales iecirkņa priekšnieks

Veselības problēmas ir, bet ne tik ļoti nopietnas, lai viņas pašas sevi nespētu aprūpēt un, lai nepieciešamības gadījumā nespētu griezties pie apkārtējiem pēc palīdzības. No radinieku puses arī ir saņemtas ziņas, ka viņa arī iepriekš ir bez ziņas pametusi dzīvesvietu vai arī pēkšņi beigusi saziņu ar saviem radiniekiem.

Lai arī pazudis trīsgadīgs bērns, sociālie dienesti un bāriņtiesas aicina sazināties cita ar citu un tā arī nesniedz konkrētu atbildi par dienestu atbildību un rīcību.

Elita Trūle Krāslavas novada Sociālā dienesta vadītājas vietniece

Šī sieviete un meitene nav deklarētas mūsu novadā un nav nekad pie mums griezušās, un nav arī mūsu redzeslokā. Mamma Svetlana ir deklarēta Daugavpils pilsētā un meitene, ja es nemaldos, Rīgā vai kaut kur. Es nemāku pateikt, vai viņa tur dzīvo, jo mēs redzam, ka Daugavpilī arī kaut kādu palīdzību saņēmuši. Viņa nav pie mums deklarēta un mēs arī nekur nelienam.

Daugavpils pilsētas bāriņtiesa

Informējam, ka Daugavpils pilsētas bāriņtiesas lietvedībā saistībā ar māti ir administratīvā lieta, kura pārņemta no citas pašvaldības bāriņtiesas un nav saistīta ar bērnu. Bāriņtiesa aizsargā bērna un aizgādnībā esošās personas tiesības un intereses un nav tiesīga izpaust Bāriņtiesas rīcībā esošo informāciju.”

Pagaidām meklēšanas darbos iesaistīt brīvprātīgos Valsts policija neplāno, taču ņemot vērā, ka sieviete ir kopā ar nepilngadīgu bērnu, meklēšana izsludināta visā valstī, tāpat veikta tuvākās apkārtnes fiziska apsekošana.

Vladislavs Okuņevs VP Latgales RP Dienvidlatgales iecirkņa priekšnieks

Apmeklējuši arī pamestās neapdzīvotās ēkas, mājas. Diemžēl bez rezultātiem. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests ir apsekojis apkārtni ar bezpilota lidaparātu kopā ar termokameru, diemžēl arī bez rezultātiem, arī Valsts robežsardze piedalījās ar kinologu ar suni un diemžēl arī bez rezultāta. Tā vieta, kur ir pazudusi tātad šī te sieviete kopā ar bērnu nav blīvi apdzīvota, tas ir blakus robežjoslai.

Valsts policija pieļauj, ka šobrīd visdrīzāk sieviete ar meitu devusies Rīgas virzienā. Svetlana ir aptuveni 165 centimetrus gara, bija ģērbusies tumšās biksēs un jakā, savukārt viņas meitai Karīnai bija rozā krāsas cepurīte, sarkani brūna veste ar dzeltenām puķēm, tumšas bikses, jaka un rozā gumijas zābaki. Ikviens, kura rīcībā ir informācija par mammas un meitas atrašanās vietu, aicināts zvanīt pa tālruni 67006734 vai 110.

Dalies:

Līvānos pieprasa demontēt rotaļu laukumus

Izsludināts konkurss melnbaltajā fotogrāfijā

Līdzīgi raksti