Tiesnese: Justīnes slepkavība tika ļoti rūpīgi slēpta

Autors: Beatrise Borise - 28 septembris, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Septiņus gadus vecās Justīnes, kuru jūnija nogalē atrada mirušu apraktu pamestā mājā dziļā mežā, slepkavībā aizdomās turamie – bērna tēvs un pamāte – savu vainu atzīst vien daļēji un cer, ka viņiem pierādījumu trūkumu dēļ netiks piespriests mūža ieslodzījums. Tikmēr izmeklēšana turpinās, bet aizdomās turamie joprojām atrodas apcietinājumā. Lieta prokuratūrā varētu nonākt nākammēnes.

Justīnes tēvu, Vladimiru Reinikovu, un viņa sievu, meitenītes pamāti Sandru Reinikovu, apcietināja jūnija nogalē aizdomās par bērna slepkavību. Apritot noteiktajiem diviem mēnešiem, tiesa drošības līdzekli pagarināja vēl par diviem mēnešiem, tādējādi nodrošinot, lai aizdomās turamie netraucē izmeklēšanas gaitu – norāda Rēzeknes tiesas izmeklēšanas tiesnese. Pierādījumi krimināllietā tiek vākti joprojām, taču Valsts policija plašāku informāciju nesniedz.

Aija Jermacāne Rēzeknes tiesas izmeklēšanas tiesnese

Vērtējot to, cik rūpīgi bija, teiksim, slēptas šī notikuma pēdas, nu, nav šaubu, ka šie cilvēki varētu arī turpmāk veikt kādas darbības, lai pēc iespējas, teiksim tā, uzlabotu savu stāvokli. Viņi labi saprot, ka visticamāk viņi no kriminālatbildības neizvairīsies. Par to šaubu viņiem nav, bet viņi darīs visu, lai tas iespējamais sods būtu mazāks un arī apsūdzība būtu pēc iespējas mazāk barga.

Izmeklētājiem lielākais izaicinājums ir pierādīt, ka Justīne tika noslepkavota tīši. Tiesnese atzīst, ka meitenes līķītis atrasts pēc ilga laika, kas apgrūtina noteikt nāves iestāšanās iemeslu.

Aija Jermacāne Rēzeknes tiesas izmeklēšanas tiesnese

Ir ļoti lielas problēmas noteikt patieso viņas nāves cēloni. Tas ir atbildīgs darbs ekspertiem, jo no tā arī var būt atkarīga nodarījuma kvalifikācija, pēc kāda krimināllikuma panta aizdomās turētajiem tiks celta apsūdzība un līdz ar to, par kādu pantu celto apsūdzību arī vērtēs tiesa un atzīs vai neatzīs viņus par vainīgiem.

Šobrīd lietu skata par slepkavību pastiprinošos apstākļos, kad noslepkavots nepilngadīgais, par ko soda ar mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu no desmit līdz 20 gadiem. Taču aizdomās turamo advokāti cer, ka nodarījuma kvalifikācija var mainīties.

Valērijs Petrovskis zvērināts advokāts, Sandras Reinikovas advokāts

Es ļoti ceru, ka nāves cēlonis meitenei iestājies nevis no manas klientes darbības vai darbība, kura bija vērsta pret šo meitenīti, neizraisīja nāvi viņai, un tur būs kāds cits pants, teiksim, viegla miesas bojājumu izdarīšana; vidēja smaguma miesas bojājuma izdarīšana. Es ceru, ka varbūt mums izdosies uz vieglu pantu kādu pārkvalificēt viņu darbību.

Aizdomās turamie savu vainu atzīst, bet daļēji.

Aija Jermacāne Rēzeknes tiesas izmeklēšanas tiesnese

Viņi vainu neatzīst, ka ir tīši nonāvējuši, tas ir, apzināti noslepkavojuši Justīni.

Valērijs Petrovskis zvērināts advokāts, Sandras Reinikovas advokāts

Dažas ekspertīzes bija, nu, bet galu galā viņi varbūt var būt vainīgi par apzinātu nepatiesas ziņas teikšanu policijai vai nu vidēji miesas bojājumi. Tad kaut ko viņi, nu, izdarīja tādu nelabu. Varbūt tā bija slepkavība vai nenoslepkavoja – tas cits jautājums.

Tiesnese arī norāda uz policijas darbu, kas veikts rūpīgi, lai arī darba priekšā vēl daudz.

Aija Jermacāne Rēzeknes tiesas izmeklēšanas tiesnese

Ja viņi nebūtu tik rūpīgi veikuši izmeklēšanu, tik daudz darba ieguldījuši, es domāju, ka mēs nekad neuzzinātu, kas ar Justīni ir noticis.

Tēva advokāts no komentāriem atteicās, jo to liedzis viņa klients. Nākamā tiesas sēde, kad lems par drošības līdzekli aizdomās turamajiem, plānota 20.oktobrī. Savukārt Rēzeknes novada bāriņtiesa norāda, ka pārējie Reinikovu bērni atrodas drošā vidē un tiek aprūpēti, bet drošības apsvērumu dēļ netiek izpausta informācija par viņu atrašanās vietu.

Dalies:

Paziņuoti konkursa “Martinsona balva 2023” uzvareituoji

Storpkongresā gūdynuoti pedagogi, sprīsts par volūdu i izgleiteibu

Līdzīgi raksti