Ludzas novadā godināti labākie uzņēmēji

Autors: Marta Puzāka - 28 septembris, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 5 min.

Tradicionāli Ludzas novadā katru gadu ir organizēts konkurss “Ludzas novada uzņēmēju gada balva”, kur arī šajā reizē godināti pērnā gada aktīvākie un labākie uzņēmēji. Tos apbalvojumam izvirzīt varēja ikviens interesents 11 nominācijās. Līdzās lielākajiem nodokļu maksātājiem, darba devējiem, tirgotājiem un pakalpojumu sniedzējiem, novada goda rakstus saņēma arī amatnieki, mājražotāji, lauksaimnieki, ģimenes uzņēmumi un citi nominanti.

Spēcīgi cilvēki, kas ar savu darbu novada vārdam ļauj izskanēt skaļāk – tā konkursā “Ludzas novada uzņēmēju gada balva ” godināti labākie uzņēmēji. Apbalvojums ir pateicība par viņu ieguldīto darbu uzņēmējdarbības vides attīstībā, uzsverot to, ka uzņēmējiem reģionā ir jāiegulda daudz vairāk pūļu un jācīnās arī ar dažādiem izaicinājumiem, īpaši Latgalē, pierobežā.

Edgars Mekšs Ludzas novada domes priekšsēdētājs

Tas ir ļoti svarīgi, jo uzņēmējdarbība ir svarīga jebkurai pašvaldībai un tas ir tāds galvenais priekšnosacījums, lai varētu attīstīties pašvaldība. Lai pateiktos tiem cilvēkiem, kas pieliek savas pūles ikdienā, iegulda savu darbu, maksā nodokļus, rada darba vietas. Tikai tāpēc pašvaldība var attīstīties un augt.

Andris Kucins Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centra vadītājs

Citi reģioni uz mūsu uzņēmējiem skatās ar tādu kā bijību, jo pie mums jau tikai stipri cilvēki spēj būt par uzņēmējiem un veiksmīgiem. To pierāda statistikas dati – tad, kad valstī ir lielas likstas, mūsu uzņēmēji spēj noturēties virs ūdens un savā ziņā ir sīkstāki.

Šogad uzņēmēju gada balvas 11 nominācijās izvērtēti 35 pieteiktie pretendenti. Nominācijā “Gada tūrisma pakalpojumu sniedzējs” apbalvoja zemnieku saimniecību “Ezerzeme”, kas ir vieni no pirmajiem lauku tūrisma aizsācējiem ne tikai Ludzas novadā, bet arī Latvijā. Kopš 1997. gada šo atpūtas vietu Nirzas ezera krastā atzinīgi novērtējuši tūristi no Latvijas un daudzām pasaules valstīm.

Lolita un Ilmārs Greitāni Z/S “Ezerzeme” saimnieki

Ir gandarījums saņemt tādu balvu. Tu jūties novērtēts, jūti, ka tavs un mūsu darbs tiek novērtēts. Vienkārši jāstrādā, jādara savs darbs no sirds, pēc labākās sirdsapziņas. Tā, lai tu pats esi apmierināts ar to, ko esi padarījis. Mūsu gadījumā arī viesi ir apmierināti, klienti varbūt citās jomās. Lai klients ir apmierināts, tad arī pašam būs prieks.

Turpretim nominācijā “Gada mājražotājs” balvu ieguva uzņēmums “Cap i cap” no Salnavas. Konditorejas meistares Tatjanas Ločmeles ceptos gardumus iecienījuši iedzīvotāji no tuvākām un tālākām vietām.

Tatjana Ločmele Uzņēmuma “Cap i Cap” mājražotāja

Tas bija pārsteigums, ka esmu dabūjusi galveno balvu, bet tas liels gandarījums, stimuls darīt vairāk. Man patīk tas, ko es daru. Es domāju, ka visi, kas bija šeit, visi ir pelnījuši to augstāko apbalvojumu. Paldies visiem maniem atbalstītājiem – manai ģimenei, maniem gardumu ēdājiem. Esmu priecīga un darbošos tālāk.

Pasākums neizpalika arī bez pārsteigumiem. Viens no nominantiem bija arī kokapstrādes uzņēmuma “Lūsēni”, tā daiļā dzimuma pārstāves izvirzīja vēl nebijušu nominācija, kuru žūrijas komisija varētu skatīt nākamgad.

Uzņēmējus sveica pārstāvji no Nodarbinātības valsts aģentūras, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras un Latgales plānošanas reģiona uzņēmējdarbības centra.

Andris Kucins Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centra vadītājs

Jāsaka, ka nebija tik viegli, jo gana labi uzņēmēji ir visi. Īpaši šajā smagajā laikā mēs skatījāmies no savas pieredzes – no sadarbības, kāda mums ir veidojusies laika gaitā.

Jānis Romancāns Ludzas novada pašvaldības uzņēmējdarbības koordinators

Katrs no viņiem, kas tika izvirzīti nominācijās, ir godpilns saņemt pirmo vietu. Komisijai bija ļoti sarežģīts darbs izvēlēties vienu galveno nominantu katrā no nominācijām, kurš saņēma galveno balvu. Katrs ir ieguldījis savā darbā gan sirdi, gan dvēseli, gan arī lielu darbu.

Edgars Mekšs Ludzas novada domes priekšsēdētājs

Apbrīno tas, ka pat sarežģītos apstākļos mūsu uzņēmēji spēj radīt jaunus produktus, radīt jaunus pakalpojumus. Prieks par to, ka arī pašvaldība, realizējot investīciju projektus, rada un veicina uzņēmējdarbības vides sakārtošanu. Kā piemērs, mēs tagad Krāslavas ielā 1 Ludzā esam uzbūvējuši ražošanas ēkas un ar septembra mēnesi jauns uzņēmums uzsāks savu darbību. Tās būs vairāk par 50 darba vietām, kas arī ir liels ieguldījums pašvaldības attīstībā.

Šogad Ludzas novada uzņēmēju gada balvas pasniegšanas ceremoniju ar muzikāliem priekšnesumiem priecēja Sintija Vēlme un Oskars Lustiks.

Dalies:

Dodas pārgājienā gar dzelzceļu Bozovā

Tiesnese: Justīnes slepkavība tika ļoti rūpīgi slēpta

Līdzīgi raksti