Modernizē Infekcijas slimību nodaļu Rēzeknes slimnīcā

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 18 septembris, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 5 min.

Tieši covid-19 pandēmija Infekcijas slimību nodaļās visā Latvijā pierādīja, ka vairumam slimnīcu telpas un aprīkojums ir novecojis un nav iespējams pilnvērtīgi pildīt funkcijas. Tā laika gaitā Infekcijas nodaļu modernizācijai izdevās piesaistīt Eiropas Savienības fondu līdzekļus aptuveni 67 miljonu eiro vērtībā. Jau nākamnedēļ pacientiem no visas Latgales un tās apkārtnes būs pieejami krietni drošāki ārstēšanās apstākļi arī Rēzeknes slimnīcas Infekcijas slimību nodaļā.

Rēzeknes slimnīcā atklāta pārbūvētā un modernizētā Infekcijas slimību nodaļa piedzīvojot ne vien vizuālas, bet arī tehniskas un funkcionālas pārmaiņas. Atšķirībā no iepriekšējās pieredzes tagad varēs atslogot darbu centrālajā slimnīcā un uz vietas veikt radioloģiskus izmeklējumus. Izveidoti izolācijas pusboksi, visā iestādē nodrošināta epidemioloģiski droša pacientu plūsma, kā arī spiediena un gaisa tīrības kontrole.

Inta Bērziņa SIA “Rēzeknes slimnīca” Infekcijas slimību nodaļas vadītāja

Ir pilnīgi nodrošināts, ka netīrā gaisa plūsma nesaskaras ar tīro gaisu un pastāv drošība arī personālam, lai nesaslimtu ar tām slimībām, gaisa pilienu infekcijām, kas varētu būt izolatoros. Iepriekš tāda nekas nav bijis, tas ir pilnīgi jauns. Mums būs intensīvās novērošanas palāta, kur arī savā ziņā mēs nedaudz varēsim atslogot varbūt centrālo reanimācijas palātu.

Sanita Janka VM Veselības aprūpes departamenta direktore

Tas iekārtojums tāds, lai ir pieejami dezinfekcijas līdzekļi, lai ir šīs pārģērbšanās telpas un, lai nebūtu tā, ka ieejot no koridora uzreiz palātā. Ir atsevišķas ieejas, ir šīs slūžas. Arī aparatūra ir ar visām darba stacijām, lai būtu iespēja arī šos te pacientus monitorēt neieejot palātā.

Visaptverošā ēkas pārbūvē un aprīkošanā ieguldīts speciālas Eiropas Savienības programmas finansējums par ieguldījumu covid-19 pandēmijas laikā un valsts budžeta līdzekļi neparedzētiem gadījumiem. Tā trīs gadu laikā teju 300 miljoni eiro piešķirti tieši Infekcijas nodaļu atjaunošanai trīs klīniskajās valsts un piecās reģionālajās slimnīcās.

Sanita Janka VM Veselības aprūpes departamenta direktore

Valmierā, bija arī Liepājas reģionālajā slimnīcā un ne tikai pašas nodaļas, bet arī Neatliekamās palīdzības nodaļas tika veidotas atsevišķas ieejas, lai šis pacientu plūsmas – infekciozie un neinfekciozie pacienti nekrustotos. Ne visiem pacientiem būtu jāārstējas Rīgā un Rēzeknē būs ļoti laba Infekcijas slimību nodaļa ar visām prasībām. Šis pārklājums pār visu republiku ir, es teikšu, pietiekošs.

Latvijā pavisam ir desmit Infekcijas slimību nodaļas, Latgalē vēl arī Daugavpilī un Jēkabpilī. Pacientu skaits, ko varēs uzņemt Rēzeknē, saglabāts tāds pats kā līdz remondarbiem – 29.

Marita Zeltiņa SIA “Rēzeknes slimnīca” valdes priekšsēdētāja

Mēs esam vieni no pirmajiem starp desmit citām Infekcijas slimību nodaļām visā Latvijā, kura nu var lepoties ar modernāko, drošāko un funkcionālāko Infekcijas slimību nodaļu Latvijā. Turpinām apkalpot un sniegt pakalpojumus Austrumu pierobežas pacientiem. Pacienti pie mums virzās gan no tuvākajām pilsētām un novadiem, tāpat pandēmijas laikā tika uzņemti iedzīvotāji no Aizkraukles novada.

Inta Bērziņa SIA “Rēzeknes slimnīca” Infekcijas slimību nodaļas vadītāja

Rēzekne, gan Balvi, gan Zilupe, gan Dagda, Ezernieki, Madona, viss apkārtējais Latgales reģions. Mēs esam diezgan laikam tādā izdevīgā ģeogrāfiskā vietā. Tie, kas brauc no Dagdas, no Ezerniekiem, arī saka, ka viņiem principā satiksme ir daudz ērtāka uz Rēzekni, nekā uz Daugavpili aizbraukt.

Šobrīd, kā atzīst nozares speciālisti, lielākās bažas rada gripas un jauna covid-19 uzliesmojuma viļņa iespējamība. Finansējumu būtu jārod remontam arī Infekcijas slimību nodaļai Daugavpilī, taču kopumā situācija pašlaik ir stabila.

Marita Zeltiņa SIA “Rēzeknes slimnīca” valdes priekšsēdētāja

Tika sniegts atbalsts gan mediķu algām, gan nodrošināts ar medikamentiem vai ar individuāliem aizsardzības līdzekļiem, es domāju, ja tāds pandēmijas vilnis vēlreiz nāktu, tad mēs ļoti visi ceram, ka šis atbalsts no valsts arī tiktu sagaidīts un nodrošināts.

Sanita Janka VM Veselības aprūpes departamenta direktore

Infekcijas slimību nodaļa, kas bija Rēzeknē, tā bija gaužām nožēlojama un šis covid laiks jau mums arī parādīja to, cik liela nepieciešamība bija pēc šīm nodaļām. Tas lielais tas pamats uz doto brīdi ir. Es pieļauju, ka pēc pāris gadiem varbūt vajadzīgs kosmētiskais remonts vai kāds cits, ja kaut kas pamainās, nāk infekcija, kam ir kāda atsevišķa prasība.

Atjaunotajā Rēzeknes slimnīcas Infekcijas slimību nodaļā darbs pilnvērtīgi sāksies nākamnedēļ. Ēkai ir arī valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa statuss, tāpēc veicot remontu saglabātas atsevišķas vēsturiskas detaļas. Tāpat īstenots vēl viens projekts, kura gaitā labiekārtota pieguļošā teritorija un ierīkots stāvlaukums.

Dalies:

Pārgājienos izzina “nezināmo” Rēzeknē

Raidījumu cikla “Žik!” noslēdzošā sezona sāksies jau oktobrī

Līdzīgi raksti