Juzefovas parka festivāls Naujenē

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 15 septembris, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 5 min.

Ar vairākām koncertiem, “bērnu pilsētiņu” un izglītojošām darbnīcām vides jomā, kā arī zirgu deju priekšnesumiem, tirdziņu un lāzeršovu Naujenes pagastā Augšdaugavas novadā aizritēja Juzefovas parka festivāls. Lai arī dažādi svētku pasākumi šeit notiek regulāri, tik plašā mērogā aktivitātes organizētas pirmo reizi. Juzefovas parka festivāls notika ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam projekta “Parki bez robežām – plašāk” gaitā.

Profesionālais pūtēju orķestris “Daugava” ieskandina Juzefovas parka festivālu, kur caur goda vārtiem nāk Naujenes ciema vietējie iedzīvotāji un viesi. Lai arī līdz šim parkā svētki svinēti daudzkārt, tik liels un aktivitātēm, kā arī dažādām performancēm bagāts pasākums šeit notiek pirmo reizi. Festivālu organizē Augšdaugavas novada pašvaldība projekta “Parki bez robežām – plašāk” gaitā.

Juta Valaine Augšdaugavas novada Attīstības pārvaldes Vecākā projektu vadītāja

Mērķis ir piesaistīt cilvēku uzmanību tieši Juzefovas parkam kā vides objektam, lai mēs visi padomātu par to, ko mēs darām vai nedarām vides labā. Tad tas ir vēl viens aicinājums atnākt uz parku, iemācīties kaut ko jaunu šajās darbnīcās, kas šodien tiek piedāvātas. Vienkārši būt parkā, priecāties par to, ka mums šāda iespēja ir.

Juzefovas parka festivāla programma ir ļoti daudzveidīga un piemērota visām paaudzēm, laiku pa laikam apmeklētāju vidū manāmi arī vēsturiskos tērpos ģērbušies ciemiņi.

Irēna un Dmitrijs Tabores un Laucesas pagastu iedzīvotāji

D: – Mēs pārstāvam 19. gadsimta otro pusi, mēs arī dejojam vēsturiskās dejas: gan 19. gadsimta, gan 18. gadsimta beigu. I: – Latīņamerikas dejas dejojam, arī valšus. Fotografējas ar mums, palūdz apstāties, lai uzzinātu, kas esam, un no kurienes.

Juta Valaine Augšdaugavas novada Attīstības pārvaldes Vecākā projektu vadītāja

Mūs sagaida dāmas un kungi vēsturiskos tērpos, es domāju, katram šeit ir ko atrast darīt, ir ko redzēt un, kā jau es teicu, būt parkā un saprast, ka parks pieļauj ļoti daudz iespējas. Paralēli ir arī “bērnu pilsētiņa”, notiks zirgu deju izrāde.

“Bērnu pilsētiņā” parka stadionā notiek rotaļas un spēles, savukārt tām blakus vakara gaitā vairākkārt uzstājas zirgu sētas “Klajumi” pārstāvji no Krāslavas novada.

Aļona Naujenes pagasta iedzīvotāja

Redzējām zirgus, jā, skaisti uzstājās, varbūt kādreiz aizbrauksim ciemos, te nav tālu. Ļoti labi, ka mūsu novadā rīko tādus pasākumus, paši mēs esam no Naujenes pagasta. Tiešām tik daudz šodien ir bērniem pasākumi, parkā visādas atrakcijas, ļoti patīkami, sen nav bijis. Ļoti, ļoti patīkami, paldies!

Juzefovas muižas parks ir teju sešus hektārus liels, tas ir izveidots 19. gadsimtā un bagāts ar retām augu un dzīvnieku sugām, arī dižkokiem. Izzināt šīs dabas vērtības un piedalīties interaktīvās spēlēs aicināja arī uzņēmuma “Latvijas valsts meži” un Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti.

Diāna Selecka DAP Dabas izglītības speciāliste

Tā kā tūlīt sāksies putnu migrācijas periods, mēs piedāvājam skatīties putniņus un klausīties putnu balsis, atpazīt putnu balsis. Tā kā mēs esam parkā, mēs piedāvājam spēlēt dažādas spēles. Ekosistēmu puzles šodien mēs piedāvājam par pļavu un par mežu, nāk pavisam mazi bērni ar interesi salikt pēc bildītēm, pēc cipariņiem un nāk arī kungi sirmi gados un kundzes tādas solīdas. Liels paldies Augšdaugavas novada pašvaldībai par uzaicinājumu piedalīties šajā brīnišķīgajā pasākumā Juzefovas parkā.

Irēna un Dmitrijs Tabores un Laucesas pagastu iedzīvotāji

I: Jā, vajag organizēt šādus pasākumus. Cilvēki atnāk, interesējas, protams, ka tas ir svarīgi. D: Tas ir ļoti, ļoti labi, jo cilvēki satiekas, aprunājas, sen nav redzējušies, bet šeit vismaz ir iespēja kaut kur satikties un parunāties.

Pasākums Juzefovas parkā organizēts ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam ietvaros. Tā noslēgumā notika arī lāzeršovs, bet uz vairākām skatuvēm uzstājās vietējie pašdarbības kolektīvi, gan mūziķis Normunds Rutulis un citi mākslinieki.

Dalies:

Paplašinās nelegālas dzīvnieku kapsētas

Valsts prezidents reģionālajā vizītē apmeklēja Balvu novadu

Līdzīgi raksti