“Zaļā klase” Sarkaņkalnā 2023

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 14 septembris, 2023 🕙 Lasīšanas ilgums: 6 min.

Bērniem ērti pieejamā attālumā vienas dienas garumā informējuši izklaidējošā veidā iepazīt mežu apsaimniekošanu un kokapstrādes nozari, izzināt mācību un karjeras iespējas meža nozarē – tāds ir galvenais projekta “Zaļā klase” mērķis – uzsver pasākuma organizatori a/s “Latvijas Finieris” un a/s “Latvijas valsts meži”. Jau trešo reizi pasākums norisinājās Sarkaņkalnā Rēzeknes novadā kopā pulcējot aptuveni 2000 skolēnus no visa Latgales reģiona.

Mēs visi kopā mācāmies augt un izprast, ka zeme un mežs ir Latvijas pamatu pamats – uzsver projekta un pasākuma “Zaļā klase” organizatori. Trešo reizi skolēniem no visas Latgales un tās apkārtnes Sarkaņkalnā Rēzeknes novadā izveidots interaktīvs pieturvietu ceļš, kur izzināt meža apsaimniekošanas, dabas daudzveidības un tās aizsardzības, kā arī kokrūpniecības un citu nozaru specifiku.

Patrīcija Viesītes vidusskolas 6. klases skolniece

Ko tu jaunu uzzināji? – Kā rodas granulas un daudz ko par granulām. – Kura ir tāda interesantākā aktivitāte, kas patika? – Pie ugunsdzēsēju mašīnām ar ūdeni laistīties.

Pauls Beķeris a/s “Latvijas Finieris” sabiedrisko attiecību speciālists

Bērni tomēr mācās caur spēli, bērni mācās caur darbību, viņi šeit var praktiski izmēģināt lietas, galu galā iekāpt meža tehnikā, iekāpt lauksaimniecības tehnikā, iekāpt… paldies zemessargiem, viņi var iekāpt arī “Patria”, kas galu galā ir mūsu valsts aizsardzības pamata tādiem simboliem. Mums ir brīnišķīgi partneri “Latvijas Valsts meži”, mums ir zinātnieki no Kokneses ķīmijas institūta, mums ir zinātnieki no Silavas meža pētniecības institūta.

Līga Abizāre a/s “Latvijas valsts meži” Vides izglītības vadītāja

Mums arī ir ļoti liels gandarījums redzēt, ka viņi ar smaidu sejā aktīvi darbojas un stāda mežu un kļūst par tādiem maziem mežsaimniekiem šodien. Mēs kopā stādām ar bērniem mežu, kopā arī viņi tālāk par mežu mācās rūpēties, kopt, retināt, veidot arī aizsargājamo augu tādas tā kā grupas.

“Latvijas valsts meži” pasākuma gaitā skolēnus iepazīstināja arī ar jaunajām vides izglītības programmām, kas saistītas ar dažādu dzīvnieku un putnu īpašībām.

Līga Abizāre a/s “Latvijas valsts meži” Vides izglītības vadītāja

Latvijas valsts mežiem” šodien ir vairākas aktivitāšu teltis, tālāk arī ir no dabas parka Tērvetē mums ir rūķi atbraukuši un rosina iet rotaļās, veidot rūķu darbnīcas, var ar koku strādāt, Kalsnavas arborētums mums ir atvedis arī sēklas un stādus, tur ir vairākas koka spēles, kur var sacensties veiklībā, attapībā, tad mums arī ir čiekuru vanna atvesta.

Pasākums “Zaļā klase” ir projekts, kuru kopā ar “Latvijas valsts mežiem” īsteno uzņēmums “Latvijas Finieris”. Ideja ir līdzīga izglītojoši izklaidējošiem vides pasākumiem, kas iepriekš biežāk notika no Latgales attālākās vietās.

Pauls Beķeris a/s “Latvijas Finieris” sabiedrisko attiecību speciālists

Uz šiem pasākumiem atbraukt no Latgales ar autobusu, ar klasi, tas prasa trīs ar pusi stundas vienā virzienā. Tie nabaga bērni, viņiem tas ir ļoti grūti, tāpēc daudzi neizvēlas varbūt šo virzienu vispār. Tāpēc “Latvijas Finieris” redz šo iespēju, jo mums šeit ir infrastruktūra, mums šeit ir fantastisks kalns.

Artjoms Katoļu vidusskolas 9. klases skolēns

Būtībā šeit var daudz uzzināt priekš eksāmeniem, pamatjautājumus par bioloģiju, kā saprotu, arī sociālās zinības te ir iesaistītas, tiešām zināšanas, kuras noderēs eksāmeniem. Mēs stādījām kokus. Vienkārši interesanti izzināt un pēc tam ar draugiem savā starpā par to parunāt.

Aiva Viesītes vidusskolas 6. klases skolniece

Uzrunāja visvairāk tur, kur bija jālasa naudu, tur pie meža apstrādes. Tas bija visforšākais.

Pavisam Sarkaņkalna virsotnē un pakājē izvietotas 34 pieturas: gan meža un kokrūpniecības nozares uzņēmumu teltis, gan zinātnisku paraugdemonstrējumu vietas, gan arī vairāki tematiski izglītības iestāžu un karjeras izaugsmes punkti.

Marta Viesītes vidusskolas 6. klases skolniece

Diezgan forši. Pirmo reizi šeit esam, bet principā visu sākumu esam izgājuši.

Adrians Katoļu vidusskolas 8. klases skolēns

Karjeras iespējas, interesantas aktivitātes, paspēlēt un vēl tā kā fakti par mežiem un drošību. Ir daudz interesantu lietu.

Elēna Marija Daukste-Saleniece LBTU Malnavas koledžas Mūžizglītības un tālākizglītības centra pārstāve

Malnavas koledža šodien piedāvā dažādas aktivitātes. Varat paskatīties traktorus, mums ir piedāvājumā bildes uztaisīt, dažādas puzles, atminēt graudu nosaukumus un mēs varam izmērīt arī vēja ātrumu.

Līga Mieze LBTU Malnavas koledžas Sabiedrisko attiecību speciāliste

Mēs esam ļoti atvērti un Malnavas koledža noteikti gaidīs ikvienu, kurš grib doties pie mums un var noteikti ar mums sazināties un tad mēs varam organizēt kādu ekskursiju.

Pavisam pasākumā piedalījās 172 klases no 33 skolām ar rekordlielu “Zaļās klases” apmeklētāju skaitu – teju 2000.

Pauls Beķeris a/s “Latvijas Finieris” sabiedrisko attiecību speciālists

Galvenais, ko šeit cilvēki, bērni, skolotāji galu galā var ieraudzīt, ir tas, kā Latvijā no mazas sēkliņas top kaut kas, kas vēlāk kļūst par mūsu eksporta vērtību visā plašajā pasaulē, visos kontinentos. Kā mēs savā pieturā stāstām: no sēklas līdz gāzes tankuģim, kuru kā izrādās nav iespējams izbūvēt bez bērza saplākšņa lielas palīdzības.

Tā kā interese par “Zaļās klases” aktivitātēm pieaug, iecerēts, ka projekts turpināsies arī citus gadus, kad atkal Sarkaņkalnā visas dienas garumā skolēni varēs doties aizraujošā piedzīvojumu ceļā dabā.

Dalies:

Meklē iespēju saglabāt Zosnas muižu

Paplašinās nelegālas dzīvnieku kapsētas

Līdzīgi raksti